تاسیس یک طرفه مرکز تجاری ترکیه در ایران با اقتصاد مقاومتی جور در نمی‌آید

۳۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۹  /   /  کد خبر: 59819
تاسیس یک طرفه مرکز تجاری ترکیه در ایران با اقتصاد مقاومتی جور در نمی‌آید

یک نماینده مجلس با انتقاد از افتتاح مرکز تجاری یک طرفه ترکیه در ایران گفت: زمانی که ایران توانست در استانبول مرکز تجاری بزند و محصولات خود را به فروش برساند، ترک‌ها نیز می‌توانند چنین مرکزی داشته باشند، در غیر این صورت باید تعرفه تجاری را بالا برد.

نظر افضلی در واکنش به ایجاد مرکز تجاری ترکیه در ایران اظهار کرد: این پدیده با اقتصاد مقاومتی جور در نمی‌آید و برای واردات کالاهای این‌چنینی باید تعرفه ای گذاشت که به صنایع داخلی خودمان لطمه‌ای وارد نشود.

وی افزود: درصورتی‌که ایران نیز بتواند مرکز تجاری در استانبول داشته باشد و بتواند به این شکل محصولات خود را در این کشور به فروش برساند و عمل انجام‌شده به‌صورت پایاپای باشد، قابل قبل است.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایران نیز تولیدکننده مبلمان است در صورتی که ما نیز نتوانیم کالاهای خود در ترکیه بفروشیم، صحیح نیست به آنها اجازه بازاریابی و فرش محصولات خود را ایران بدهیم.

وی تصریح کرد: ترکیه در وضعیت فعلی تولیدکنندگان پوشاک در ایران را به‌زانو زانو درآورده است . درصورتی‌که قرار است تنها به‌صورت یک طرفه کالاهایی ترک در ایران فروخته شود باید تعرفه واردات آنها بالا رود تا لطمه‌ای به تولیدات داخلی کشورمان وارد نشود.

بنابراین گزارش مرکز تجاری ترکیه در ایران در یکی از خیابان های شمالی و گران قیمت تهران واقع شده است.

بنابر گفته خسرو تاج معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به تسنیم این مرکز که با مالکیت ترک ها به صورت شرکت در ایران ثبت شده است قصد بازاریابی برای صادرات و فروش محصولات خود در ایران دارند.

گفتنی است این مرکز یک شنبه ۱۸ تیرماه سال جاری با ۶۲ شرکت در تهران و با حضور وزیر اقتصاد ترکیه و سخنرانی خسروتاج معاون وزیر صنعت در حاشیه “همایش بازرگانان ایران و ترکیه” افتتاح شد.

بنابراین گزارش، روز گذشته حبیب‌الله نیکزادی‌پناه نماینده مردم بم در مجلس نیز با اعلام پیگیری موضوع ایجاد مرکز تجاری ترکیه در ایران به تسنیم گفت: ایجاد این مرکز تجاری در ایران موجب تضعیف تولید داخلی و تقویت تولید بیگانگان می‌شود و در این ارتباط باید به دولت نمره منفی داد.

منبع:تسنیم

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها