جزئیات پرداخت حق عضویت ایران به ۷۴ نهاد بین المللی + جدول

۲۳ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۹  /   /  کد خبر: 54963
جزئیات پرداخت حق عضویت ایران به ۷۴ نهاد بین المللی + جدول

بر اساس مصوبه هیئت دولت، با افزایش حدود ۳.۵ میلیون دلاری حق عضویت کشور در سازمان ملل، ایران در سال جاری میلادی ۲۴ میلیون دلار به حساب این سازمان بین المللی واریز خواهد کرد.

به گزارش خبرگاران پویا؛ بر اساس مصوبه هیئت دولت و به پیشنهاد معاونت حقوقی ریاست جمهوری و به استناد ماده واحده قانون عضویت ایران در مجامع بین المللی و در اجرای ماده ۱۷ قانون بودجه سال ۹۶  به وزارت امور خارجه مجوز داده شد سهم  و حق عضویت ایران در سازمان ملل متحد و سایر مجامع جهانی را به شرح جدول زیر پرداخت نماید.

بیشترین حق عضویتی که ایران به نهادهای بین المللی می‌پردازد مربوط به سازمان ملل است. ایران در سال ۲۰۱۶ بالغ بر ۲۰ میلیون و ۶۸۷ هزار دلار بابت حق عضویت خود به این نهاد بین المللی پرداخت کرده و این رقم در سال جاری میلادی به ۲۴ میلیون و ۱۱۷ هزار دلار افزایش یافته است.

همچنین در این سال سهم واریزی ایران در کشورهای صادر کننده نفت-اوپک، یک میلیون و ۶۰۰ هزار یورو خواهد بود. این رقم در سال گذشته یک میلیون و ۷۰۰ هزار یورو بوده است.

بر اساس این مصوبه  ایران در سال ۲۰۱۷ میلادی ۶۰۰ هزار دلار  با محوریت سازمان محیط زیست، کمک داوطلبانه به برنامه محیط زیست سازمان ملل متحدد(یونپ) به حساب این سازمان واریز خواهد کرد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها