۶۶ نفر با مشکلات ناشی از توفان در مراکز درمانی سیستان بستری شدند

۲۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۸  /   /  کد خبر: 53562
۶۶ نفر با مشکلات ناشی از توفان در مراکز درمانی سیستان بستری شدند

دکتر علی اکبر نصیری اظهار داشت: هر ساله با آغاز بادهای ۱۲۰ روزه در سیستان بسیاری از مردم با مشکلات مختلف تنفسی، قلبی، چشمی و حوادث رانندگی ناشی از وزش توفان گرد و خاک به مراکز درمانی و بیمارستان های منطقه مراجعه می کنند.
وی افزود: از ۲ روز گذشته تا کنون ۳۰۲ نفر از مردم شمال استان به دلیل مشکلات ناشی از گرد و غبار حاکم بر منطقه به مراکز درمانی مراجعه کردند که ۲۳۶ نفر آنان به صورت سرپایی مداوا و ۶۶ نفر دیگر بستری شدند.
وی گفت: شرایط بحرانی ناشی از وزش توفان در منطقه سیستان می طلبد مسئولان دست اندرکار از جمله ستاد بحران و محیط زیست برای حل مشکلات مردم ساکن در این منطقه چاره اندیشی اساسی کنند به عنوان نمونه ایجاد دیوار سبز در اطراف منطقه تا شاهد کاهش آمار مراجعه مردم با مشکلات تنفسی به مراکز درمانی باشیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل اظهار داشت: تمام مراکز بهداشتی و درمانی منطقه سیستان برای ارائه خدمات به بیماران در شرایط بحرانی از جمله توفان در حالت آماده باش بسر می برند.
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان نیز به خبرنگار ایرنا گفت: سرعت توفان گرد و خاک که از صبح امروز در شمال استان شدت گرفته هم اینک در منطقه سیستان به ۸۱ کیلومتر بر ساعت و شعاع دید نیز به ۴۰۰متر رسیده است.
علی ملاشاهی اظهار داشت: بعد از ظهر از شدت توفان در منطقه سیستان کاسته می شود و از روز پنجشنبه تا شنبه هفته آینده روند سرعت باد کاهشی است.
وی افزود: مجددا از روز یکشنبه تا سه شنبه هفته آینده وزش باد شدید همراه با گرد و خاک منطقه سیستان در شمال استان را فرا می گیرد.
هر ساله وزش بادهای ۱۲۰ روزه در سیستان از نیمه دوم خرداد ماه آغاز می شود و با نوسان تا اوایل مهر ادامه دارد.
منطقه سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها