ادای دین به کتاب‌های مصور در “قهرمان مدرسهٔ ما”

۲۰ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۲  /   /  کد خبر: 52888
ادای دین به کتاب‌های مصور در “قهرمان مدرسهٔ ما”

رمان مصور «قهرمان مدرسهٔ ما» توسط انتشارات پرتقال منتشر شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رمان «قهرمان مدرسهٔ ما» نوشته جیمز پترسون با ترجمه زهرا غفاری توسط انتشارات پرتقال منتشر شده است.

قهرمان مدرسهٔ ما را شاید بتوان ادای دینی به دوران اوج داستان‌ها و کتاب‌های مصور یا‌‌ همان کمیک استریپ‌های معروف به شمار آورد. دورانی که سوپرمن در اوج بود و آرزوی هر کودک و نوجوانی بود که یا خودش سوپرمن باشد یا یک‌روز از اتفاق جایی او را ببیند. دورانی که بتمن یا اسپایدرمن می‌توانستند با هر حرکت و تصمیمی که می‌گرفتند روی ذهن بچه‌ها و مخاطبانشان تاثیری به‌سزا داشته باشند. این‌ها قهرمانانی بودند که چند نسل مختلف از مخاطبان را می‌توانستند تحت تاثیر و سیطرهٔ نفوذ خود داشته باشند.

«کنی رایت» یک بچهٔ معمولی است. اما فقط در مدرسه. مدرسه‌ی «م. ر. د» که همیشه پر از جنجال و آشوب است. اما کنی رایت در تصور خودش یک بچهٔ معمولی نیست. او در تخیلاتش‌‌ همان سوپرمن یا اسپایدرمنی است که می‌تواند به مردم کمک کند و مشکلات را از سر راه‌شان بردارند. او در خیال حلال تمام مشکلات لاینحل است. در ازای لطفی هم که به مردم می‌کند، هیچ انتظاری ندارد. فکر می‌کنید این ابرقهرمان می‌تواند به وضعیت نابسامان و بی‌نظم مدرسه‌شان سر و سامانی بدهد و ترتیبی اتخاذ کند که مدرسهٔ «م. ر. د» هم در مسیر درستی که هر مدرسه باید باشد قرار بگیرد؟

کتاب قهرمان مدرسهٔ ما در عین ادای دین کردن به کمیک‌استریپ‌های معروف، احترام و اعتباری والا برای تخیل نیز قائل شده است. طوری که کنی رایت برای نجات مدرسه تنها راهی که به ذهنش می‌رسد پناه بردن و بها دادن به‌‌ همان تخیلاتی است که به زندگی‌اش رنگ و بویی از جذابیت می‌دهد. رایت که می‌داند فقط باید یک ابرقهرمان یا سوپرمن باشد که بتواند به وضعیت نابسامان مدرسه سر و شکلی بدهد و نظم و ترتیب را به آنجا برگرداند، تنها راهی که به ‌نظرش می‌رسد همین است که به نیروی تخیل خود پناه ببرد و ابرقهرمانی که از خود در ذهن ساخته را به نوعی واقعیت ببخشد. کپی رایت یک شاگرد معمولی با درس معمولی و تمام چیزهای معمولی است. اما حالا باید به یک ابرقهرمان که هیچ چیزش معمولی نیست و توانایی‌هایی بی‌نظیر دارد تبدیل شود. شاید گاهی برای انجام دادن کار‌ها و سر و سامان دادن به امور پیرامونمان باید از تخیل خود کمک بگیریم. تخیل و نیروی فکر سازنده گامی مثبت در جهت ساختن یک دنیای بهتر. بهرحال قهرمانان داستان‌ها و کمیک استریپ‌ها نیز صرفا برای ساختن یک دنیای بهتر در ذهن خلاق نویسنگانشان ساخته و پرداخته شده‌اند. حالا نوبت ما است که با استفاده از تخیل خلاق به حل مشکلات جهان برویم.

رمان مصور «قهرمان مدرسهٔ ما» را انتشارات پرتقال در ۲۸۰ صفحه قطع رقعی، در شمارگان هزار جلد و به قیمت ۱۴ هزار تومان به بازار کتاب کودک و نوجوان عرضه کرده است.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها