رشد ۲۸ درصدی درآمدهای مالیاتی دولت

۲۰ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۹  /   /  کد خبر: 52793
رشد ۲۸ درصدی درآمدهای مالیاتی دولت

با تحقق ۱۰۱ هزار میلیارد تومان از درآمدهای مالیاتی در سال ۹۵، درآمد دولت از این محل نسبت به سال ۹۴ رشد ۲۸ درصدی را تجربه کرده است.

به گزارش  خبرنگاران پویا؛ بر اساس گزارش بانک مرکزی، در سال ۹۵ درآمد دولت از محل مالیات اشخاص حقوقی ۳۱ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان بوده که  ۵٫۵ هزار میلیارد تومان متعلق به مالیات علی الحساب  اشخاص حقوقی، ۶هزار ۴۰۰ میلیارد تومان متعلق به مالیات معوقه اشخاص حقوقی و ۱۹هزار ۷۰۰ میلیارد تومان متعلق به مالیات اشخاص حقوقی غیر دولتی بوده است.

بر این اساس، درآمد دولت از محل مالیات بر درآمد حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به سال گذشته ۲۷ درصد رشد داشته است. همچنین ۵هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان آن متعلق به کارمندان بخش دولتی و ۴هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان نیز متعلق مالیات بر حقوق کارکنان بخش خصوصی(کارگران) بوده است.

گفتنی است در سال گذشته درآمد دولت از محل مالیات بر مشاغل حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان بوده است. بر این اساس مجموع درامدهای دولت از محل مالیاتهای مستقیم ۴۹ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به بودجه مصوب سال ۹۵حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان عقب ماندگی دارد.  این در حالی است که در سال ۹۵ درامد دولت از محل مالیاتهای مستقیم رشد ۱۵ درصدی را تجربه کرده است.

در سال ۹۵ مجموع درآمدهای دولت از محل واردات کالا ۱۸ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به سال ۹۴ رشد ۵۸درصدی را تجربه کرده است. لازم به ذکر است، درامدهای دولتی از محل حقوق ورودی سایر کالاها حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان و از محل مالیات بر واردات خودرو ۲هزار ۶۰۰ میلیارد تومان بوده است.

گفتنی است، درآمد مالیاتی دولت از محل مالیات بر ارزش افزوده ۲۲ هزار ۵۰۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال گذشته رشد ۱۴ درصدی را تجربه کرده است.

بر اساس گزارش بانک مرکزی کل درامدهای مالیاتی دولت در سال گذشته ، ۱۰۱ هزار میلیارد تومان بوده که حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان از بودجه مصوب سال ۹۵ عقب ماندگی دارد. بر این اساس درامدهای مالیاتی دولت نسبت به سال ۹۴رشد ۲۸درصدی را شاهد بوده است.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها