مسئولان وزارت علوم را به‌ تمکین از قانون ملزم کنید

۱۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۱  /   /  کد خبر: 51476
مسئولان وزارت علوم را به‌ تمکین از قانون ملزم کنید

کانون استادان دانشگاه آزاد در نامه‌ای به رئیس کمیسیون آموزش مجلس تاکید کردند: مسئولان وزارت علوم را به‌ تمکین از قانون و پایبندی به مصوبات مجلس ملزم کنید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، کانون استادان دانشگاه آزاد اسلامی با صدور نامه‌ای به رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از وی درخواست کردند وزارت علوم را به تمکین از قانون و پایبندی به مصوبات مجلس ملزم کند.

در این نامه خطاب به زاهدی آمده است: با سلام‌‌ و احترام هم چنان که استحضار دارید در جلسه سه شنبه ۱۳ تیرماه جاری با حضور سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی و معاونان محترم و اعضای‌کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی و وزیر علوم و معاونانش برگزار شد مقرر شد دانشگاه آزاد اسلامی در پذیرش رشته محل های کارشناسی ارشد بر اساس سه حالت: تصویب قطعی رشته، تصویب رشته پیش از اسفند ۱۳۹۴،داشتن مجوز یک بار پذیرش و دارا بودن دو استادیار تمام وقت و دو استادیار نیمه وقت، بتواند برای سال تحصیلی آینده پذیرش دانشجو داشته باشد.

این نامه می‌افزاید: با تعجب و البته تاسف بسیار معاون محترم وزارت علوم امروز بار دیگر‌ مصوب بودن رشته محل‌های این دانشگاه را تکذیب کرده است و تایید نهایی رشته‌ها را منوط به جلسه یا جلساتی دیگر در روزهای آینده دانسته است. نکته تاسف‌آور اینجاست که اکنون علاوه بر خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی بسیاری از جوانان عزیز داوطلب و خانواده‌های آنان هم‌دچار سردرگمی و‌نگرانی ناشی از اعمال سلیقه برخی مدیران وزارت علوم شده‌اند.

در ادامه نامه مذکور تاکید شده است: اگر از مصوبات و مقررات و مصاحبه های بیست روز گذشته با موضوع رشته محل های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی نموداری فراهم شود روند تولید بیم و‌نگرانی برای اعضای هیئت علمی و‌ کارکنان دانشگاه و هدر دادن فرصت مناسب برای انتخاب رشته داوطلبان و بدتر از همه القای حس دوگانگی و مخدوش شدن اصالت و اعتبار نهادهای قانونی و قانون گذار خروجی آن خواهد بود که قطعا هیچ ایرانی دلسوز و مسلمان به آن خشنود نیست.

این نامه می‌افزاید: از جنابعالی که به نام نماینده مردم شریف و رئیس ‌کمیسیون آموزش مجلس و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی این روند و روش را همیشه رصد فرموده‌اید انتظار و استدعا دارد با فراخواندن مسوولان محترم به‌ تمکین از قانون و پای بندی به مصوبات و مقررات، این نبرد روانی و فرسایشی و اعتماد سوز و مخرب را متوقف نمایند.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: روشن است که صرف وقت گرانبهای دستگاه‌های علمی، آموزشی و قانون‌گذاری در موضوعی چنین روشن و بدیهی مغایر اهداف کلان اسناد بالادستی توسعه آموزش و پژوهش کشور و موجب توقف فعالیت‌ها و عقب گردهای بیهوده و‌ نهایتا دور شدن از اهداف عالی توسعه کشور است. امید است با تمشیت امور از سوی جنابعالی و آن کمیسیون محترم این سردرگمی بر ساخته کج سلیقگی‌ها و‌ موقعیت‌نشناسی‌ها روی به سامان و حسن عاقبت نهد.

در پایان این نامه تاکید شده است: کانون استادان دانشگاه آزاد اسلامی به نمایندگی از خانواده ۱۰۷۰۰۰ نفری هیئت علمی و کارکنان توجه و‌ تعهد‌ و همراهی جنابعالی و آن کمیسیون محترم را ارج می‌نهد و امید است همه ما به سر نهادن بر آستان قانون مسیر اعتلای ایران اسلامی را متعهدانه دنبال کنیم و همه رشته محل‌های موجود بدون حذف ۱ رشته به عنوان مطالبه جمعی دارای مجوز و پذیرش باشند.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها