پرداختن به مساله کشف حجاب در «از یادها رفته»

۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۷  /   /  کد خبر: 50967
پرداختن به مساله کشف حجاب در «از یادها رفته»

تعدادی از مدیران سیما به پشت‌صحنه سریال «از یادها رفته‌» که به ماجرای کشف حجاب در دهه ۲۰ می پردازد، رفتند.

به گزارش خبرنگار مهر، افتتاحیه رسمی سریال «از یادها رفته‌» امروز شنبه ۱۷ تیرماه با حضور مجید زین العابدین مدیر شبکه پنج سیما، غلامرضا الماسی مدیر گروه فیلم و سریال شبکه پنج، مهدی توکلی زاده روابط عمومی معاونت سیما و جمعی از عوامل این سریال برگزار شد.

در ابتدای بازدید که مدیران از پشت صحنه این سریال داشتند اکبر تحویلیان تهیه کننده «از یادها رفته» بیان کرد: فضای عمومی کار مثل یک رمان است و در لابلای آن به وضعیت دوران تاریخی سریال که در سال های ۱۳۱۹ می گذرد اشاره می شود اما داستان اصلی سریال درباره خسرو و مهربانو است.

وی در ادامه گفت: در این سریال ما حرف ها و مسایل روز را در قالب تاریخ مورد نظر بیان می کنیم و اگر اتفاقات تاریخی به صورت نعل به نعلِ حوادث مستند نیست، عامدانه بوده است.

بهرام بهرامیان کارگردان سریال نیز درباره ویِژگی های این اثر توضیح داد: سریال «از یادها رفته» از نظر من کاری ویژه است. ما حدود سه ماه برای این سریال، پیش تولید داشتیم و در این زمان مواردی مثل طراحی لباس و صحنه را نسبت به آن تاریخ بررسی کردیم. بچه ها تلاش کردند تا این کار را به خوبی آماده کنند و برخی وسایل را اجاره کردیم.

حامد افضلی نویسنده سریال نیز درباره فیلمنامه این اثر بیان کرد: این سریال ۵۰ قسمت است و مواردی از جمله کشف حجاب و کشت و تولید تریاک در آن زمان را در بر می گیرد.

در این بازدید مجید زین العابدین مدیر شبکه ۵ سیما اظهار کرد: شما باید مانیفستی داشته باشید که بدانید بر آن اساس که چه بخشی از سریال در قالب تاریخ و چه بخشی در قالب درام است. از طرفی باید بتوانیم سبک زندگی ایرانی در دهه ۲۰ را نشان دهیم.

وی ادامه داد: دهه ۲۰ دهه حساسی است و ایران تحولات عظیم سیاسی مثل اتفاقات شهریور ۱۳۲۰ را شاهد بود. همچنین سال های قبل و بعد از سال ۲۰ نیز تحولات مهم سیاسی و اجتماعی را داریم مثل قیام گوهرشاد که در تیرماه رخ داد.

مدیر شبکه ۵ با اشاره به شخصیت های زن در این سریال تأکید کرد: به نظرم نقش زنان در این سریال پررنگ است همچنان که در تحولات اجتماعی آن دوران، زنان نقش مهمی داشتند. خود سریال هم از حساسیت هایی برخوردار است.

رسول نجفیان یکی از بازیگران این سریال در سخنان کوتاهی تصریح کرد: فیلمنامه این سریال بسیار خوب بود. من در مدتی که سریال بازی نکردم حدود ۱۰ سریال را به دلیل ضعیف بودن فیلمنامه های آن رد کردم و الان خوشحالم که کاری را انجام می دهم که از آن لذت می برم.

لوکیشن فعلی سریال یکی از خانه های آیت الله کاشانی است.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها