اجرای طرح هادی در ۱۵ هزار و ۸۰۰ روستای کشور

۱۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۱  /   /  کد خبر: 49821
اجرای طرح هادی در ۱۵ هزار و ۸۰۰ روستای کشور

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: از مجموع ۳۹ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار کشور، تاکنون طرح هادی در بیش از ۱۵ هزار و ۸۰۰ روستا اجرا شده است.
[اجرای طرح هادی در ۱۵ هزار و ۸۰۰ روستای کشور]

محمدرضا شاملو، پنجشنبه در حاشیه افتتاح ۲ طرح عمران روستایی در گناباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سالانه ۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرحهای هادی روستایی در کشور مورد نیاز است.
وی گفت: سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر از معابر روستایی کشور در ۱٫۵ سال گذشته با بیش از ۲۵ میلیون متر مربع آسفالت و قیر رایگان نوسازی و بهسازی شده است.
وی توجه خاص به توسعه و عمران روستایی را از رویکردهای مهم دولت تدبیر و امید دانست و گفت: از جمله اقدمات دولت در این زمینه اختصاص قیر رایگان برای مناطق روستایی، تشکیل معاونت توسعه روستایی در زیرمجموعه معاونت ریاست جمهوری و تشکیل کارگروه توسعه روستایی در استانها بوده است.
وی تدوین لایحه تخصیص ۱۵ میلیارد ریال اعتبار برای اشتغالزایی در مناطق روستایی، ایمن سازی و ساماندهی بافت روستایی و نوسازی سالانه ۲۰۰ هزار مسکن روستایی، بازنگری طرحهای هادی گذشته و بهسازی محیط روستایی را از جمله اقدامات در دست انجام بنیاد مسکن در سال جاری برشمرد.
امروز با حضور معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۲ طرح هادی و آسفالت معابر روستاهای نجم آباد و روشناوند شهرستان گناباد مورد بهره برداری قرار گرفت.
برای اجرای طرح هادی نجم آباد که شامل ۹ هزار و ۷۶۰ مترمربع زیرسازی و روسازی آسفالت است، یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده و برای طرح هادی روستای روشناوند نیز که با صرف ۱۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا شده، ۴۰ هزار متر مربع آسفالت صورت گرفته است.
تاکنون طرح هادی در ۵۸ روستای شهرستان گناباد مطالعه و در ۲۷ روستا اجرا شده است.
شهرستان گناباد با ۱۱۲ روستا و ۲ بخش مرکزی و کاخک در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.
۴۵ هزار نفر از جمعیت ۸۲ هزار نفری گناباد ساکن مناطق شهری و بقیه روستانشین هستند.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها