تبدیل آرایشگاه‌ها به کارخانه‌های بیماری

۱۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۲  /   /  کد خبر: 49307
تبدیل آرایشگاه‌ها به کارخانه‌های بیماری

یک مسئول سازمان غذا و دارو از بروز بیماری‌های متعدد برای بانوان بر اثر استفاده از داروهای بی حسی، چاقی و لاغری در برخی از آرایشگاه‌ها خبر داد.

منوچهر دادگر نژاد با تشریح نکاتی که می‌بایست بانوان در مراجعه به سالن‌های آرایش و زیبایی مورد توجه قرار دهند، اظهار داشت: متصدیان و آرایشگران حق تجویز و یا استفاده از هیچگونه دارو و مکمل‌های دارویی را برای مراجعین ندارند.

دادگر نژاد با بیان اینکه استفاده از داروهای بی حسی، چاقی و لاغری در برخی از آرایشگاه‌ها تاکنون منجر به بروز بیماری‌های متعدد برای بانوان شده است، افزود: سالن‌های آرایش و زیبایی محل مناسبی برای خرید و فروش محصولات آرایشی و بهداشتی نیست و عرضه آنها در چنین اماکنی تداخل صنفی بوده و ممنوع است.

معاون اداره کل نظارت بر فراورده‌های غذایی،آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو توصیه کرد: مراجعان توجه کنند که تمامی لوازم آرایشی، بهداشتی وارداتی و خارجی مورد استفاده توسط متصدیان و آرایشگران مربوطه دارای برچسب اصالت و سلامت باشند و محصولات داخلی ساخت ایران دارای پروانه بهداشتی ساخت باشند.

وی در ادامه هشدار داد: همچنین لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی و غیرمجاز دارای مقادیر بالای سرب و جیوه است که احتمال ابتلا به بیماریهای بدخیم و سرطان را افزایش می‌دهند.

دادگر نژاد در پایان خاطرنشان کرد: عوارض پوستی، ادم و موارد مشابه نتیجه استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی است.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها