کشف ده‌ها خودروی لوکس چندصد میلیونی قاچاق در ۲ ماه

۱۳ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۷  /   /  کد خبر: 48210
کشف ده‌ها خودروی لوکس چندصد میلیونی قاچاق در ۲ ماه

دستگاه‌های کاشف موفق شدند در ۲ ماه نخست امسال ده‌ها خودروی لوکس قاچاق را کشف کنند که ارزش متوسط هریک از این خودروها در حدود ۵۰۰ میلیون تومان است.

آمار نهایی کشفیات کالای قاچاق در ۲ماهه نخست امسال نشان می‌دهد، کشف خودروهای قاچاق در کشور طی این مدت به‌نسبت مدت مشابه سال قبل، با رشد چشمگیری همراه بوده است.

بر اساس جمع‌بندی آمار عملکرد دستگاه‌های کاشف (وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و…)، در ۲ ماه فروردین و اردیبهشت امسال، ۸۹ خودروی قاچاق در سراسر کشور شناسایی و توقیف شده است و این در حالی است که بر اساس آمار عملکرد این دستگاه‌ها در سال گذشته، طی فروردین و اردیبهشت ماه سال ۹۵، ۳۲ دستگاه خودروی قاچاق کشف و ضبط شده بود که این امر نشان دهنده رشد ۱۷۸درصدی کشف خودروهای قاچاق در این مدت است.

قاسم خورشیدی، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تأیید این آمار افزود: ارزیابی‌های انجام‌شده در خصوص این خودروها نشان می‌دهد که ارزش ریالی خودروهای قاچاق کشف‌شده طی ۲ماهه نخست سال ۹۵، در حدود ۱۲٫۵ میلیارد تومان بوده و ارزش ریالی خودروهای قاچاق کشف‌شده در فروردین و اردیبهشت امسال، چیزی در حدود ۴۳٫۵ میلیارد تومان است که حاکی از رشد ۲۴۸درصدی ارزش این کشفیات است.

آمارهای ارائه‌شده نشان می‌دهد که ارزش متوسط هریک از خودروهای قاچاق کشف‌شده در سال گذشته چیزی در حدود ۳۹۰ میلیون تومان بوده و این در حالی است که ارزش متوسط هریک از این خودروهای قاچاق مکشوفه، بیش از ۴۸۸ میلیون تومان بوده است.

منبع:تسنیم

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها