امکان افزایش زمان ویزای «T» تا ۹۰ روز

۱۲ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۹  /   /  کد خبر: 47641
امکان افزایش زمان ویزای «T» تا ۹۰ روز

رئیس اداره گذرنامه و روادید وزارت امورخارجه از امکان افزایش زمان ویزای «T» تا ۹۰ روز خبر داد.

کریمی – رئیس اداره گذرنامه و روادید وزارت امورخارجه در نشست هم‌اندیشی با فعالان و شرکت‌های مجری گردشگری سلامت اظهار داشت: «روادید T برای همین ایجاد شده که برای افرادی که به حضور بیشتری در کشور نیاز دارند امکان و فرصت لازم فراهم شود. افرادی که این نوع ویزا را دارند می‌توانند تا سقف ۹۰ روز ویزای خود را تمدید کنند. در مورد افرادی هم که نیازمند ویزای فوری هستند این امکان وجود دارد که با ارسال یک پیام به سایت، درخواست ویزای فوری خود را اعلام کنند تا اقدامات فوری انجام گیرد.»

وی تصریح کرد: «ما در حوزه کشور افغانستان با چند مشکل و معضل جدی روبه‌روییم. کنسولگری‌های ما در این کشورها اعلام می‌کنند که متأسفانه برخی شرکت‌ها در این کشور با اخذ مقادیر بالایی از افراد، مدارک جعلی برای افراد فراهم می‌کنند تا آن‌ها را به‌عنوان بیمار وارد کشورمان کنند.»

کریمی ادامه داد: «درخواست‌کنندگان ویزای نوع T در نوبت نمی‌مانند و کار آنها با سرعت بیشتری انجام می‌شود. شرکت‌های دارای مجوز از سازمان میراث‌فرهنگی باید با ورود به سایت http://e_visa.mfa.ir فرم‌های مربوط را پُر کنند تا در فهرست وزارت امورخارجه قرار بگیرند و به نمایندگی‌های ایران در کشورهای مختلف معرفی شوند.»

در ادامه این جلسه فعالان حوزه گردشگری سلامت به ارائه دیدگاه‌ها، پیشنهادها و موانع و مشکلات موجود در این حوزه پرداختند.

مریم محرابی – مدیرعامل شرکت شفافردوس از خراسان‌رضوی، گفت: «باید روند سرمایه‌گذاری برای شرکت‌های خارجی که خواهان حضور در بازار گردشگری سلامت هستند تسهیل شود. به‌طور مثال، مجوزهایی که در حوزه گردشگری سلامت ارائه می‌شوند یک‌ساله‌اند و این موضوع برای شرکت‌های خارجی توجیه‌پذیر نیست.»

حامد حسنی – مدیرعامل شرکت ره‌آورد از استان فارس، گفت: «نیازسنجی اعطای مجوز به شرکت‌هایی که می‌خواهند در این حوزه فعالیت کنند بسیار مهم است. نباید در یک منطقه به چندین شرکت مجوز داده شود، چراکه موازی‌کاری صورت می‌گیرد.»

روند صدور مجوز به شرکت‌های گردشگری سلامت تسریع شود

امیرهوشنگ غفران – از شرکت کاج نقره‌ای خراسان‌رضوی، گفت: «طی کردن روند اخذ مجوز در تهران برای شرکت‌های استانی کار سختی است و تقاضا داریم این روند، درصورت امکان، در استان‌ها انجام شود.»

امیرحسین طلوع – از شرکت گردشگری ایران بهروزسینا، گفت: «یک سری از بیماران هستند که باید ویزای طولانی‌تری داشته باشند. از وزارت امورخارجه تقاضا داریم در این مورد با آنها مساعدت کند. همچنین معرفی ظرفیت‌ها و امکانات حوزه گردشگری سلامت در کشورهای همسایه موضوع مهمی است که باید در دستورکار قرار گیرد.»

حسین نیکونام – از شرکت گردشگری سلامت سپهرپارسیان از خراسان‌رضوی، گفت: «تقاضا داریم مجوز بند ”ب“ شرکت‌هایی را که در این زمینه فعالیت می‌کنند و فاقد آن‌اند بدهید. متأسفانه شرکت‌های حوزه گردشگری سلامت زمان بسیار زیادی صرف دریافت مجوزها می‌کنند. همچنین هزینه شرکت در نمایشگاه‌ها بسیار زیاد است و تقاضا داریم در این مورد دستگاه‌های مربوط به ما کمک کنند.»

دستگاه‌های عضو شورای راهبری در استان‌ها هماهنگ نیستند

علی صبوری – از شرکت سرزمین ایرانیان از فارس، گفت: «قدم‌های خوبی در این حوزه برداشته شده و حرکت خوبی آغاز شده است، اما ایراداتی وجود دارد که باید برطرف شوند؛ یکی از موضوعات اساسی ناهماهنگی دستگاه‌های مرتبط با یکدیگر در استان‌هاست. این در حالی است که شرکت‌هایی که در تهران فعالیت می‌کنند مشکلات کمتری دارند. حمایت نکردن از شرکت‌های دارای مجوز گردشگری سلامت یکی دیگر از مشکلات است. دلال‌ها در این بخش بسیار فعال‌ترند و سودهای کلانی از این راه به‌دست می‌آورند.»

وی ادامه داد: «سیاست‌های ابلاغی باید ضمانت اجرایی داشته باشند. اگر بخش‌خصوصی از حمایت لازم برخوردار نباشد از ادامه سرمایه‌گذاری و حضور در این حوزه منصرف می‌شود.»

مریم محمدپور – از شرکت راه ابریشم، گفت: «برخی از مشکلات و موانع و حضور دلال‌ها در حوزه گردشگری سلامت به داخل کشور مربوط نمی‌شوند و باید این موانع در ارتباط و تعامل با کشورهای صادرکننده گردشگران سلامت حل‌وفصل شوند. این مشکلات باید در سطح هیئت‌های دولتی و مسئولان بلندپایه کشورمان با کشورهای صادرکننده گردشگران سلامت حل شود.»

سهم ما از بازار گردشگری سلامت دنیا باید مشخص شود

اکبر غمخوار – مدیرعامل شرکت راستین‌سیر از تهران، گفت: «دولت ما و بخش‌خصوصی باید مشخص کنند که خواهان چه سهمی از بازار گردشگری سلامت هستند، و برای دست یافتن به این سهم باید سرمایه‌گذاری مشخصی داشته باشند.»

غمخوار خاطرنشان کرد: «ما باید اهداف خود را از حضور در بازار گردشگری سلامت مشخص کنیم تا بتوانیم براساس این اهداف برنامه بریزیم و هماهنگ با آن حرکت کنیم؛ همچنین می‌توانیم از الگوی کشورهای موفق در حوزه گردشگری سلامت بهره بگیریم.»

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها