جدیدترین اخبار
۱۰ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۶ اقتصادی کد خبر :46330

پژو‌٢٠٠٨ قیمت گذاری دولتی نمی‌شود

 

وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به اینکه قیمت پژو ٢٠٠٨ ارتباطی به وزارتخانه ندارد، گفت:هیچ قیمتی اعلام نشده است و قیمت کاذب و یا قیمت مصنوعی نیز قرار نیست روی یک چنین خودرویی بگذارند و قیمت‌گذاری دولتی نیز صورت نخواهد گرفت.

به گزارش اقتصاد آنلاین، محمدرضا نعمت‌زاده در نشست خبری روز ملی صنعت و معدن با اشاره به اینکه از واحدهای صنفی تولیدی و خدماتی و صنایع قدیمی که نیاز به نوسازی و بازسازی دارند حمایت می‌کنیم، اظهار کرد:با وجود کاهش ساخت‌وساز، به خاطر تشویق تولیدکنندگان و صادرکنندگان، در زمینه مصالح ساختمانی نیز افزایش تولید نسبت به دو ماه سال گذشته داشتیم، بنابراین این بخش به دنبال بازارهای صادراتی هستند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رشد ١٤ درصدی تولید خودرو در سال گذشته، تاکید کرد:در سال جاری علاوه بر حمایت از صنایع کوچک و متوسط، دو کار جدید هم با کمک بانک مرکزی و ستاد اقتصاد مقاومتی انجام دادیم، نخست حمایت مالی از اصناف که از این تسهیلات برخوردار خواهند شد و دیگری نوسازی صنایع کوچک با هدف افزایش کارایی و بهره‌وری و بهینه سازی مصرف انرژی که درآینده نزدیک ابلاغ خواهد شد.

وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه امروز قرار است آخرین اصلاحیه این تفاهم‌نامه را در راستای حمایت از واحدهای صنفی و خدماتی و همچنین نوسازی صنایع امضا کنیم، تصریح کرد: ایجاد اطمینان و امید به آینده با توجه به این‌که بحث صنعت و معدن یک امر کوتاه‌مدت نیست، از جمله دستاوردهای دولت یازدهم بوده است.

وی اضافه کرد:من فکر می‌کنم کاری که انجام شد،در رابطه با بازار خود را نشان داد و ثبات بازار را داریم، مردم پیش تر دنبال این بودند که قیمت‌ها چه خواهد شد، اما امروز این ثبات وجود دارد. البته هنوز مواردی به خصوص در موادغذایی وجود دارد و تغییر قیمت‌هایی به صورت فصلی و غیرفصلی وجود دارد، اما در رابطه با کالای صنعتی ثبات وجود دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در بخش تولید افزایش ظرفیت دنبال می شود و واحدهای موجود به دلیل امید به آینده، به دنبال افزایش تولید هستند.

دفاع نعمت زاده از ادغام صنعت و بازرگانی

نعمت‌‌زاده درباره لایحه تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت گفت: اهداف کسانی که تصمیم‌گیری کردند و خود ما هم از ۲۰ و چند سال قبل در ادغام وزارتخانه‌ها شریک بودیم، انسجام در سیاست‌گذاری بود. خوشبختانه امروز این اتفاق افتاده و ۴ وزارتخانه آن زمان تبدیل به یک وزارتخانه شده است.

وی با بیان اینکه من فکر می‌کنم ادغام به جا بوده است، گفت:در رابطه با آنچه که در این مدت انجام دادیم، باید بگویم قبل از دولت یازدهم بیشتر تجمیع انجام شده بود. ما هم روی احکام کار کردیم و هم بحث محتوایی. ما کار صنایع و بازرگانی را ادغام کردیم. برای مثال، گفتیم، تولید، صادرات و فروش باید در یک جا قرار گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه اظهار کرد: در این مدت سعی کردیم ادغام را انجام دهیم و نتایج ادغام به تدریج خود را نشان می‌دهد.

ایجاد ٤٠٠ هزا شغل در صنعت، معدن و تجارت

محمدرضا نعمت‌زاده درباره نقش صنعت در برنامه اشتغال فراگیر اظهار داشت: با توجه به اهمیت اشتغال، یکی از وظایف ما ایجاد اشتغال در بخش‌های صنعت، معدن و تجارت است. بعد از اعلام شعار سال البته روی این موضوع دقت بیشتری انجام دادیم.

وی افزود: ما فکر می‌کنیم بیش از ۴۰۰ هزار شغل در سه بخش صنعت، معدن و تجارت در سال‌جاری ایجاد خواهد شد و این نصف اشتغالی است که در کل کشور در برنامه ششم پیش‌بینی شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: البته الزاماتی وجود دارد و ما امیدواریم با کمک نظام بانکی به این سمت نزدیک شویم. برای مثال، قرار است ۶ هزار طرح نیمه‌تمام را تکمیل کنیم. ما سال گذشته ۵ هزار و ۵۰۰ طرح را تکمیل کردیم.

نعمت‌زاده تصریح کرد: بیش از ۱۹ هزار طرح نیمه‌تمام ایجادی و توسعه‌ای در دولت یازدهم تکمیل شد که بیش از ۷۱۰ هزار میلیارد ریال برای آن سرمایه گذاری شد و اشتغال مستقیم برای بیش از ۳۰۰ هزار نفر ایجاد کرد.

وی افزود:صدور بیش از ۶۳ هزار مجوز برای شروع مراحل سرمایه گذاری که پیش بینی سرمایه گذاری آنها بیش از ۴۶۰ هزار ملیارد تومان و پیش بینی اشتغال آنها بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر است، از دیگر گام های برداشته شده در این دوره چهار ساله است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: ۱۷۲ طرح برای سرمایه‌گذاری خارجی به ارزش ۸٫۸ میلیارد دلار مصوب شد که ۵٫۵ میلیارد دلار آن بعد از اجرای توافق برجام بود و هم اکنون بیش از هفت میلیارد دلار آن وارد مراحل اجرایی شده است.

اظهارات وزیر درباره قیمت ٢٠٠٨

نعمت‌‌زاده درباره قیمت پژو ۲۰۰۸ گفت: اولا این ارتباطی به وزارتخانه ندارد و یک شرکت محصولات جدید را عرضه می‌کند که خوشبختانه این اولین تولید و سرمایه‌گذاری مشترک است که طی این سال‌ها صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه دو سه سرمایه‌گذاری مشترک در خودرو انجام شده است، تاکید کرد:وقتی یک خودرو برای اولین بار به تولید می‌رسد در ابتدا تیراژ تولید کم است .

وی با بیان اینکه خط تولید دو ماه قبل افتتاح شد وتولید رو به افزایش می‌رود، تصریح کرد:خوشبختانه فرصت مناسبی برای پیش‌فروش وجود داشت و چون متقاضی زیادی وجود داشت، نمی‌شد به صورت نقدی و غیرنقدی صورت گیرد. به همین دلیل آگهی شد.

نعمت زاده با تاکید بر اینکه هیچ قیمتی اعلام نشده است و هر کسی هم عددی را اعلام کند، عدد درستی نیست، گفت:قیمت کاذب و یا قیمت مصنوعی نیز قرار نیست روی یک چنین خودرویی بگذارند. قیمت‌گذاری دولتی نیز نخواهد داشت. بیشتر باید تولید شود و با عرضه و تقاضا، بازار به تعادل برسد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره میزان پیش‌فروش پژو۲۰۰۸ عنوان کرد: تعدادبستگی به بازار دارد. آنچه که هدف وزارتخانه است و از شرکت خواستیم، این است که تولید را افزایش دهد. البته این هم بستگی به توان قطعه‌سازان دارد. خوشبختانه قطعه‌سازان فعال شده‌اند.

نعمت‌زاده درباره دخالت شورای رقابت در قیمت گذاری تصریح کرد: ما یکی از اعضای شورا هستیم. نظر کارشناسی ما روشن است. خودرو انحصاری نیست. هم تولیدات آن متنوع است و هم واردات آن آزاد است، بنابراین هیچ دلیلی وجود ندارد که قیمت بگذاریم.

وی ادامه داد:بهترین راه این است که در قالب عرضه و تقاضا قیمت تعیین شود. شورای رقابت در بعضی موارد این موضوع را پذیرفته است.

به گفته او به اشتباه از دولت قبل شورای رقابت وارد قیمت‌گذاری خودرو شد و حالا هم این دوستان سخت‌شان هست که در بخش قیمت‌گذاری ورود نکنند.

وبگردی

روی خط خبر

 • نسخه دموکراتهای آمریکا برای برجام؛ وضع تحریم های جدید بدون نقض توافق هسته ای /لابی های سنگین در سنای آمریکا /دموکرات ها تغییر برجام را سخت می دانند /پروژه مهار ترامپ کلید زده شد
 • عضو شورای مرکزی جمنا: فعالیت ما متوقف نشده ، فضا فعلا سرد است/در حال آسیب شناسی انتخابات گذشته هستیم
 • شکایت بانک مرکزی از موسسه اروپایی برای آزادسازی ۴.۹ میلیارد دلار پول ایران
 • گزارش مداخله جویانه اندیشکده آمریکایی درباره سریع ترین و مطمئن ترین روش برای تغییر حکومت در ایران بعد از اغتشاشات اخیر /اندیشکده بلفر: با وارد کردن فشار بر حکومت ایران از ناحیه درآمدهای نفتی از آزادی‌طلبی مردم ایران حمایت کنیم
 • دفاع عضو جامعه مدرسین از ائمه‌جمعه؛ شما به اغتشاشگران نمی‌گفتید آشغال؟! /اغتشاش‌گران اخیر مثل داعشی‎ها عمل کردند /کسانی که پرچم ایران را آتش زدند خیرخواه نیستند
 • چند شاخص برای حذف یارانه توانمندان /دارندگان خودروی خارجی از لیست یارانه حذف می شوند؟
 • سخنان تند نماینده ولی فقیه در سپاه علیه دولت روحانی: کار دولتمردان نظریه‌پردازی نیست / گفتند با برجام معیشت مردم سروسامان می‌گیرد و شما مردم معیشت می‌خواهید یا انرژی هسته‌ای
 • نامه آخوندی ایراد قانونی دارد/مداخله بیجای دولت در امور مهندسان
 • شکایت بانک مرکزی از موسسه اروپایی برای آزادسازی ۴.۹ میلیارد دلار پول ایران
 • تصمیم ظریف یک وزیر/رقیب نهاوندیان رسما پا به میدان گذاشت!
 • بازگشت طلا در برابر ارزهای رمزپایه
 • افزایش تقاضا عامل گرانی جوجه یکروزه
 • چرا پویا مثل نسیم دیده نمی‌شود؟
 • آرایش بازار خودرو پس از ورود پلاک ۹۷/ قیمت نجومی در بازار وارداتی ها
 • وزارت نفت قانون حداکثر استفاده از توان تولید داخل را اجرا نمی‌کند
 • تداوم معضل کارت‌های بازرگانی
 • توضیح نیما کرمی درباره حاشیه روبوسی‌ با همسرش
 • ریسک های جهان ۲۰۱۸
 • تعداد میلیاردرهای دنیا چند نفر است؟
 • برقی شدن خودروها و موتورسیکلت ها در ایران؟
 • خودروهای هیبریدی پشت چراغ قرمز دولت
 • حقوق و مزایای کارکنان و بازنشستگان تغییر می‌کند
 • وعده پایان «شادی» دلار
 • پشت پرده رفع محدودیت تلگرام/ پای کدام لابی در میان بود؟
 • جزئیات عملیات تکاوران ارتش در سانچی
 • هشدار شدیداللحن سوریه به ترکیه در خصوص اقدام نظامی
 • روایت زنگنه از دروغ شاخدار درباره سانچی
 • حبس ابد برای رییس اتحادیه جهانی علمای اسلام به دلیل نشر اکاذیب
 • از تحریف صحبت روحانی تا سکوت برابر احمدی نژاد
 • هشدار جانشین سردار سلیمانی به آمریکا؛ مواظب باشید پای خود را از گلیم‌تان درازتر نکنید