جدیدترین اخبار
۲۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۶ سیاسی کد خبر :441576

علم الهدی: رهبری فرمودند تلگرام فیلتر و تعطیل شود؛ اما این نرم افزار به صورت اسمی، فیلتر شد / در کنارش، دو نرم‌افزار ایجاد کردند تا تلگرام بر فضای مجازی مسلط باشد

امام جمعه مشهد با بیان اینکه پهنای باندی که به تلگرام در این کشور داده شده است، ۵۰۰ گیگابایت است در حالی که پهنای باندی که به شبکه‌‌های اجتماعی داخلی داده شده، ۳۲ گیگابایت است، تاکید کرد: به دشمن اتوبان چهار بانده داده شده ولی برای مدافعین داخلی جاده خاکی می‌دهند.

به گزارش بازتاب به نقل از فارس و ایلنا؛ حجت‌الاسلام سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نماز جمعه این هفته مشهد گفت: ارادت و وابستگی به ائمه معصومین و اهل بیت (ع) تنها یک جریان عاطفی در درون دل نیست بلکه این وابستگی و عشق در کانون دل ما باید هم فکر و اندیشه ما را تحت تاثیر قرار دارد و هم حوزه رفتار و عمل ما متاثر از این عاطفه، عشق و محبت باشد. اگر این عشق و عاطفه بر رفتار و عمل اثر نگذارد، این عشق و عاطفه توسط این عزیزان مورد قبول قرار نمی‌گیرد.

شرایط امامت امام یازدهم (ع) با امروز قابل تطبیق است

وی با اشاره به تولد امام عسگری (ع) اظهار داشت: سیره ایشان باید موجب اخذ راهبرد در مسائل سیاسی و اجتماعی شود و صلابت و مقاومت ایشان در مقابل با دشمن موجب شود تا در رفتار سیاسی ما به عنوان یک اصل قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان با بیان اینکه شرایط امامت امام یازدهم (ع) با امروز قابل تطبیق است، تصریح کرد: امام عسکری (ع) در شرایطی بودند که ولایتمداری، تشیع، نفوذ و توسعه امامت به نقطه‌های بالایی رسیده بود به گونه‌ای که دستگاه حکومت غاصب عباسی با خود حساب می‌کرد با این نفوذ در امت اسلام، حکومت کردن امکانپذیر نیست لذا با همه قدرت بسیج شد تا جریان ولایتمداری مردم و شیعه‌گری امت اسلام را براندازی کند. با فتنه‌ها سعی می‌کردند نفوذ امام (ع) شکست برخورد و آنجا که موفق نمی‌شد، سعی می‌کردند با شهادت امام (ع) مشکل را حل کنند.

تعالی انقلاب اسلامی در حال نفوذ و سرایت به همه کره زمین است

علم‌الهدی ادامه داد: مقاومت و راهبرد امام (ع) برای ما امروز هم یک راهبرد است. تعالی انقلاب اسلامی در یک عمر چهل ساله در استکبارستیزی به جایی رسیده است که منطقه پایلوت توانمندی سیاسی، نظامی و فرهنگی انقلاب و اسلام شده است که در حال نفوذ و سرایت به همه کره زمین است.

وی با تاکید بر اینکه امروز دشمن درصدد است که با همه قدرت و همه توطئه‌ها، این جریان را در صفحه کره زمین براندازی کند، خاطرنشان کرد: دشمن نه تنها یک عرصه تعاملی می‌خواهد خود را مسلط کند، بلکه درصدد براندازی است و با همه قدرت نیز آماده است.

راهبرد امام عسکری (ع) باید راهکار ما باشد

امام جمعه مشهد با بیان اینکه راهبرد امام عسکری (ع) باید راهبرد و راهکار ما باشد، ابراز داشت: دشمن با هر وضعی در آن زمان توطئه می‌کرد ولی وجود مقدس امام عسکری (ع) همان نقشه دشمن را بر ضد دشمن و علیه دشمن برمی‌گردانند. وقتی امام(ع) را به زندان انداختند. ماموران عباسی به زندانبان دستور دارند منتهی درجه فشار را بر امام عسکری (ع) وارد کند به گونه‌ای که از فضای زندان شخصیت امام (ع) در جامعه مسئله‌دار شود. زندانبان نیز شریرترین و رذل‌ترین افراد را از نظر فکری و عملی در سلول امام (ع) وارد کرد که اینها باعث شکنجه و آزار امام (ع) شوند و برخوردها و حملات بر امام (ع) موجب حرکتی از سوی ایشان شود که انتشار آن امامت را مسئله‌دار کنند.

علم‌الهدی افزود: بعد از مدتی برای ارزیابی شرایط، دیدند که این شریرترین و رذل‌‌ترین افراد شیعه امام (ع) شدند و دقیقا همان نقشه علیه دشمن برگشت یعنی امام (ع) نه تنها در برابر این توطئه آسیب ندیدند، بلکه آن نقشه بر دشمن برگشت و این دو نفر شریر و زذل جزو یاران امام شدند.

نباید به مردم تلقین کنیم راه حل دست به دست دشمن دادن است

وی با بیان اینکه امروز در شرایطی قرار داریم که مسئولان نظام و دستگاه‌های اجرایی و مجلس باید سیره امام عسکری (ع) را راهبرد خود قرار دهند، عنوان کرد: دشمن از چند جهت ما را محاصره کرده است. یک جهت، اقتصادی است. گرسنگی مردم یک هدف نیست. آنچه موجب قدرت نظام است، وابستگی مردم به این نظام است. دشمن می‌خواهد وابستگی را قطع کند. دشمن فکر می‌کند با گشنگی و تنگناهای اقتصادی، مردم از نظام فاصله می‌گیرند و به همین خاطر سفره مردم را هدف گرفته است.

این عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: برخورد ما با این قضیه باید این باشد که همین جریان را به صورت یک راهبرد استکبارستیزی قرار دهیم و نه آنکه بی‌‌تفاوت باشیم و کناری بایستیم و نظاره‌‌گر باشیم و به مردم تلقین کنیم که راه حل دست به دست دشمن دادن است.

مسئولان امنیتی و قضایی در مسئله گرانی وارد شوند

علم‌الهدی با اشاره به گرانی‌ها یادآور شد: گرانی مردم را از پا درمی‌آورد. می‌‌گویند قیمت هر کیلو مرغ، ۱۰ هزار تومان است. کسی با حداقل حقوق یا پایین‌تر از آن، می‌تواند این مرغ را برای خانواده خود تامین است؟ این قیمت ارزان است؟ باید در برابر این مسئله بی‌‌تفاوت باشیم و گرسنگی و تنگناهای مردم و فقرا را بیینیم و هیچ تکانی هم نخوریم؟

وی ادامه داد: بنده حق دخالت در امور اجرایی ندارم ولی مسئولان امنیتی و ققضایی باید باید وارد شوند. قضیه از نظارت اتخادیه‌ها گذاشته است. فردی جریمه می‌شود ولی بلافاصله قیمت‌ها را دو سه برابر می‌کند و می‌گوید جریمه می‌دهم. برنامه‌‌‌ریزان در مجلس و مدیران اجرایی در دولت باید ساکت باشند و دشمن مدام بر ما مسلط شود؟

امکانات شبکه‌‌‌های اجتماعی داخلی در مقابل شبکه اجتماعی خارجی زیرصفر است

وی به شرایط فرهنگی کشور و همچنین فضای مجازی نیز اشاره و بیان کرد: در عرصه‌های فرهنگی و فضای مجازی دشمن ما را در چند عرصه محاصره کرده است. رهبری فرمودند تلگرام فیلتر و تعطیل شود. به صورت اسمی، تلگرام فیلتر شد ولی در کنارش، دو نرم‌افزار ایجاد کردند تا تلگرام بر فضای مجازی مسلط باشد. فضای مجاری امروز زندگی و فضای فرهنگی برای مردم ماست و باید بر آفت‌های فرهنگی بی‌‌تفاوت باشیم؟

امام جمعه مشهد با بیان اینکه قرار شد شبکه‌‌های اجتماعی داخلی تقویت شوند ولی اینگونه نشده است، گفت: امروز متاسفانه امکانات شبکه‌‌‌های اجتماعی داخلی در مقابل شبکه اجتماعی خارجی صفر و حتی زیرصفر است یعنی در مقابل سه‌ هزار سرور تلگرام، شبکه‌‌های اجتماعی داخلی ۳۵ سرور دارند. این قابل مقایسه است؟

به دشمن اتوبان چهار بانده داده شده ولی جاده خاکی برای مدافعین داخلی می‌دهند

علم‌الهدی با بیان اینکه پهنای باندی که به تلگرام در این کشور داده شده است، ۵۰۰ گیگابایت است در حالی که پهنای باندی که به شبکه‌‌های اجتماعی داخلی داده شده، ۳۲ گیگابایت است، اظهار داشت: به دشمن اتوبان چهار بانده داده شده ولی برای مدافعین داخلی جاده خاکی می‌دهند. این فضایی که دختران را بی‌‌عفت و جوانان را نابود می‌‌کند و فشار سیاسی – امینتی برای کشور ایجاد می‌کند.

وی افزود: این عزیزان نمایندگان مردم در مجلس هستند که ساکتند و یکی، دو نفر داد می زنند و بعد مورد حمله قرار گرفته و آنها را ساکت می‌‌‌کنند.

Ad

Ad
Ad

روی خط خبر

 • خادمی، نماینده اصولگرا: خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام هستیم
 • امارات کاهش تحریم دریایی قطر را تکذیب کرد
 • افشای مذاکرات محرمانه مقامات دولت ترامپ با اروپا برای حفظ برجام
 • تظاهرات الجزایری ها در اعتراض به نامزدی مجدد بوتفلیقه در انتخابات
 • واکنش بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به تمدید تعلیق اقدام تقابلی
 • دلایل ناکامی مشتریان خارجی بورس نفت
 • افزایش تولید نفت آمریکا بالا رفتن قیمت‌ها را محدود کرد
 • اکران «متری شیش و نیم» در دانشگاه تهران
 • رشد سهام آسیایی/سهام چین جهش کرد
 • شرایط ثبت‌نام در جشنواره جهانی فیلم فجر اعلام شد
 • امنیت کامل مرزهای عراق و آمادگی نیروهای عراقی در برابر تروریستها
 • کلی کرافت، سفیر آمریکا در کانادا، بخت اول جانشینی نیکی هیلی؟
 • چالش پلاک سفیدهای غیرمجاز حوالی ترمینال‌ها!
 • پرونده جریمه ریالی مشمولان غایب بسته شد
 • برنامه جدید مهران غفوریان به سبک جیمی فالن
 • تفاهمنامه ۲ میلیون دلاری ایران و هند در حوزه کارآفرینی
 • همکاری اتریش با ایران برای ساخت مرکز انرژی‌های سبز اکولوژیک
 • چرا برنامه «قند پهلو» چهارشنبه پخش نشد؟
 • وزیر علوم: برنامه‌ای برای حذف کنکور دکترا نداریم
 • نماینده عراقی: دولت عراق برای مستثنی شدن شرکت‌های ایرانی از تحریم آمریکا تلاش کند
 • واعظی: به دریافت کارت زرد از پژمانفر، نماینده مشهد و همفکران او افتخار می‌کنم
 • واکنش بانک مرکزی به تصمیم FATF: دو لایحه باقی مانده هر چه زودتر تعیین تکلیف شود
 • ظریف: ترامپ از غافلگیری خوشش می‌آید؛ ما هم با او همین گونه رفتار می‌کنیم
 • پیام محمد مخبر برای درگذشت آیت الله مومن
 • FATF «تعلیق ایران از لیست سیاه» را تا ماه ژوئن (تیر ۹۸) تمدید کرد
 • دنزل واشنگتن با مایکل بی‌جردن همکاری می‌کند
 • تخفیف ۵۰ تا ۷۰ درصدی طرح ترافیک و حلقه دوم برای آژانس ها و وانت‌بارها
 • علم‌الهدی: می‌گویند گوسفند قاچاق می‌شود؛ مگر چشم ندارید که قاچاق می‌شود؟
 • حذف پرچم آمریکا و اسرائیل از کف خیابان در مقابل فرمانداری پاکدشت
 • برگزاری سه نمایشگاه بهاره در تهران
 • Ad