فرآیند اعزام حجاج ۹۶ از ۳ مرداد آغاز می‌‌شود

۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۸  /   /  کد خبر: 40877
فرآیند اعزام حجاج ۹۶ از ۳ مرداد آغاز می‌‌شود

فرآیند اعزام عوامل اجرایی و حجاج حج تمتع ۹۶ از سوم مرداد ماه آغاز خواهد شد و ۲۶ مرداد ماه نیز آخرین کاروان زائران ایرانی به عربستان عزیمت خواهند کرد.

فرآیند اعزام عوامل اجرایی و حجاج بیت‌الله الحرام برای حج تمتع ۹۶ از سوم مرداد ماه سال جاری آغاز خواهد شد.

عوامل اجرایی و نیروهای ستادی حج تمتع از سوم مرداد ماه به مکه و مدینه عزیمت خواهند کرد و شرایط لازم برای رفاه حال زائران را پدید می‌آورند.

نخستین کاروان حجاج ایرانی نیز از تاریخ نهم مرداد ایران را به مقصد عربستان ترک خواهد کرد که تاریخ اعزام آخرین کاروان حج تمتع نیز ۲۶ مرداد ماه در نظر گرفته شده است.

در جریان اعزام زائران حج تمتع ۹۶ تعدادی از کاروانها ابتدا به مدینه و تعدادی از کاروانها به مکه اعزام خواهند شد؛ مقصد پروازی کاروانهای مدینه قبل فرودگاه مدینه و مقصد کاروانهای مدینه بعد فرودگاه جده در نظر گرفته شده است.

فرآیند اجاره هتلها و سایر ملزومات بهداشتی و خدماتی نیز برای زائران ایرانی فراهم شده است و زائران حج تمتع ۹۶ به مدت ۶ روز در مدینه توقف خواهند داشت که عمده زمان حضور آنان مربوط به شهر مکه خواهد بود.

روند نام‌نویسی نهایی از متقاضیان حج تمتع ۹۶ در غالب استانهای کشور پایان یافته و مراحل آموزش و توجیه حجاج نیز در بسیاری مناطق آغاز شده است.

امسال قرار است بیش از ۸۶ هزار نفر از حجاج کشورمان به حج تمتع ۹۶ اعزام شوند.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها