راه اندازی قطار گردشی تهران-سوادکوه از تابستان

۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۷  /   /  کد خبر: 40038
راه اندازی قطار گردشی تهران-سوادکوه از تابستان

 

معاون مسافری راه‌آهن گفت: روزانه ۲۳۶ رام قطار برای ایام تابستان در نظر گرفته‌شده است که نسبت به ۲۱۰ رام قطار در تابستان سال گذشته ۱۲ درصد افزایش داشته است.

میرحسن موسوی در نشست خبری بیان داشت: برنامه قطارهای مسافری ایام پیک سفر در تابستان برای ۱۰۳ روز از اول تیرماه الی ۱۰ مهرماه ماه سال جاری پیش بینی شده و پیش‌فروش بلیت‌های قطار در این ایام از ۲۱ خرداد‌ماه آغاز شده است. البته به غیر از ایام عید سعید فطر مردم می‌توانند برای تهیه بلیت در باقی روزها برنامه‌ریزی کنند.

به گزارش بازتاب به نقل از جهان اقتصاد ، موسوی با اشاره به خروج واگن‌های بالای ۴۵ سال از ناوگان مسافری راه‌‌آهن گفت: با توجه به این اقدام نه‌تنها شاهد کاهش حمل مسافر در سال گذشته نبودیم بلکه رشد ۱۲ درصدی را تجربه کردیم.

وی با اشاره به تعداد صندلی‌های در نظر گرفته‌شده برای قطارهای مسافری ایام تابستان بیان داشت: امسال ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار صندلی در نظر گرفته‌شده است که نسبت به ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار صندلی موجود در سال گذشته ۱۲ درصد رشد داشته‌ایم که شامل دو بخش قطارهای بین‌شهری و حومه‌ای می‌شود.

این مقام مسئول در شرکت راه‌آهن در ادامه خاطرنشان کرد: تعداد صندلی‌های قطارهای بین‌شهری از ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار صندلی در سال گذشته با رشد ۶ درصدی به ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار صندلی در سال جاری رسیده است و همچنین تعداد صندلی موجود در قطارهای حومه‌ای نیز با رشد ۳۱ درصدی از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار به ۳ میلیون صندلی رسیده است.

معاون مسافری راه‌آهن از پیش‌بینی روزانه ۱۰۴ هزار و ۸۰۰ صندلی برای سفرهای ریلی در ایام تابستان و رشد ۱۲ درصدی در این خصوص خبر داد.

موسوی همچنین به قطارهای گردشی مسیرهای منتهی به شهر مشهد اشاره کرد و گفت: ۷۹۰ هزار صندلی در این بخش در نظر گرفته‌شده است که نسبت به سال گذشته ۵۸ درصد رشد داشته است.

وی افزود: علاوه بر ایجاد قطارهای فوق‌العاده در مسیر تهران-مشهد برای مسیرهای نخجوان-مشهد، تبریز-مشهد و همدان-مشهد نیز قطار در نظر گرفته‌شده است. همچنین ۳ زوج در مسیر هشتگرد و ۲ زوج در مسیر تهران برای خطوط حومه‌ای فعال در ایام تابستان در نظر گرفته‌شده است.

معاون مسافری راه‌آهن یادآور شد: امسال برای اولین بار در مسیر تهران-سواد کوه قطار گردشگری به‌منظور بازدید از اماکن طبیعی و باستانی و ابنیه‌‌های قدیمی راه آهن راه‌اندازی شده است.

موسوی در ادامه گفت: ۴۵ درصد قطارهای مسافری به مقصد مشهد برنامه‌ریزی شده است که شامل مبدا ۲۸ شهر می‌شود. وی با بیان اینکه مردم می توانند بلیت قطارهای مسافری را به صورت آنلاین و اینترنتی تهیه کنند، گفت: برای افزایش قیمت بلیت در ایام تابستان هیچگونه پیشنهادی از طرف شرکت‌های خصوصی دریافت نکرده ایم لذا برنامه‌ای برای افزایش قیمت بلیت نداریم.

موسوی گفت: پس از استقبال قابل قبول مردم از دو مسیر گردشگری تهران-سوادکوه و اندیمشک-تنگه پنج در حال مذاکره با آژانس‌ها برای برنامه ریزی ایجاد قطارهای گردشگری در دو مسیر تبریز-رازی و تبریز-جلفا هستیم.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها