رایزنی برای تسهیل صدور روادید با سه کشور مهم آسیایی

۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۲  /   /  کد خبر: 37180
رایزنی برای تسهیل صدور روادید با سه کشور مهم آسیایی

رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، از رایزنی برای تسهیل در صدور روادید با سه کشور مهم آسیایی از جمله ژاپن خبر داد.
[رایزنی برای تسهیل صدور روادید با سه کشور مهم آسیایی]

به ‌گزارش ایرنا از سازمان میراث فرهنگی، زهرا احمدی‌پور افزود: صدور روادید الکترونیک با مشارکت و محوریت وزارت امور خارجه و چند نهاد دیگر از جمله سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در حال انجام است.
وی درباره لغو روادید بین ایران با سایر کشورها گفت: اکنون در حال رایزنی با کشورهای ژاپن، چین و کره جنوبی برای توسعه گردشگری هستیم، براین اساس اعلام آمادگی شده تا طی چند ماه آینده مسئولان این کشورها در عرصه گردشگری به ایران سفر کنند یا ما به ژاپن و کره جنوبی سفر کنیم.
معاون رییس جمهوری ادامه داد: همچنین در مجمع جهانی گردشگری در چین که شهریور ماه برگزار می‌شود، درباره توسعه گردشگری این کشور با ایران رایزنی خواهیم کرد.
احمدی‌پور به اهمیت گردشگری در منطقه آسیا پرداخت و گفت: یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین کارها برای جذب توریست‌های آسیایی برنامه‌ریزی برای جذب گردشگران روسی است زیرا همان‌طور که کشورهای حاشیه خلیج فارس در تصمیم‌گیری‌های سیاسی و بین‌المللی شاخص نگاهشان را با کشور عربستان تنظیم می‌کنند، اتباع کشورهای منطقه آسیا نیز نگاه می‌کنند که اتباع روسیه به کدام کشورهای سفر می‌کنند.
وی درباره اتفاقاتی که در دهه ۹۰ میلادی به‌دلیل برخی رفتارهای ایرانی‌ها در ژاپن رخ داده بود و باعث سختگیری‌های بسیار از طرف مسئولان ژاپنی در صدور روادید به ایرانی‌ها شده بود، تصریح کرد: تلاش می کنیم تا صدور روادید به ژاپن تسهیل شود، از طرفی هم کشورهای دنیا برای جذب گردشگران ژاپنی برنامه‌ریزی‌های وسیعی دارند درحالی‌که ما از این تعداد گردشگران ژاپنی سهم آنچنانی نداریم.
معاون رئیس‌ جمهوری درباره توسعه گردشگری با کره جنوبی و جذب گردشگران این کشور برای سفر به ایران نیز عنوان کرد: کمتر خانواده ایرانی است که با محصولات تلویزیونی، یا محصولات خانگی و اتومبیل این کشور آشنا نباشد، بنابراین باید منصفانه باشد تا بتوانیم گردشگران کره جنوبی را نیز در ایران داشته باشیم.
احمدی‌پور با اشاره به شرکت اخیر ایران در نمایشگاه کره جنوبی عنوان کرد: با رایزنی‌های که صورت گرفته هئیت‌هایی از کشورهای ژاپن، چین و کره جنوبی برای رایزنی برای توسعه گردشگری با ایران به کشورمان سفر می کنند.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها