جدیدترین اخبار
۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰ سیاسی کد خبر :330571

فرمانده سپاه: پس از دی‌ماه گذشته، دشمنان برنامه‌های زیادی هم برای «تیر و مرداد» داشتند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اخیرا یک نشریه آمریکایی اشاره کرد که براندازی در ایران تازه نیست و آرزوی ناکام‌مانده تمامی ‌دولت‌های آمریکا است.

سرلشگر محمدعلی جعفری در افتتاحیه بیست و سومین دوره طرح ولایت دانشجویی کشوری در حرم مطهر رضوی، اظهار کرد: ما در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب عظیم اسلامی هستیم و شما جوانان، نیروهای جوان انقلابی و دانشجویان بسیجی هستید که آینده کشور به شما سپرده شده و باید خودتان را برای نقش ‌آفرینی در ساخت آینده کشور، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی آماده کنید.

وی با بیان اینکه وظیفه مشترک بسیجیان، پاسداران و تمام نیروهای انقلابی، حفظ انقلاب اسلامی است، عنوان کرد: برای این کار باید اول انقلاب را بشناسیم و در شرایط کنونی، وضعیت انقلاب را به خوبی درک کرده و آن را در مقابل تهدیداتی که علیه انقلاب اسلامی وجود دارد یا در آینده به وجود خواهد آمد، مراقبت کنیم. برای شناخت انقلاب اسلامی بهترین کار بررسی شرایط امروزی آن است.

فرمانده کل سپاه در خصوص پنج هدف عمده انقلاب، گفت: اولین هدف انقلاب، مبارزه با ظلم، نظام استکبار و سلطه است. امروز دوست و دشمن‌ اقرار می‌کنند که به این هدف و اصل اساسی انقلاب به خوبی عمل شده و در طول ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب روی اصل ایستادگی و مقاومت روی آن، ظلم‌ستیزی، زیر بار ظلم نرفتن و پای حرف حق انقلاب ایستادن تاکید شده که این اصل اساسی و محوری انقلاب اسلامی و برگرفته از درسی است که امام حسین(ع) به شیعیان و مسلمانان دادند.

وی اضافه کرد: این هدف تاکنون به خوبی محقق شده و روز به روز دشمن‌ در حال کوچک، ضعیف، خوار و ذلیل شدن است؛ هرچند که با قدرت رسانه‌های خود این تضعیف را برعکس نشان می‌دهند اما پس از پیروزی انقلاب تاکنون هیچ کدام از هدف‌ها و برنامه‌های دشمنان در منطقه محقق نشده است. این بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب است.

جعفری با اشاره به اینکه برقراری عدالت و رفاه عمومی در کشور هدف دیگری است، تصریح کرد: این هدفی است که اسلام و انقلاب دنبال می‌کند. مقام معظم رهبری در فرمایشات ابتدای سال خود در حرم فرمودند که عدالت محقق شده اما نه به صورت کامل و بیان کردند که فاصله بین فقیر و غنی کاهش پیدا کرده و فقر مطلق کم شده است. کمتر کسی به این موضوع پرداخت و درباره آن صحبت کرد. شاید آن‌ها خجالت کشیدند که در برابر این فضاسازی که دشمن ایجاد کرده، این قضیه را با شفافیت بیان و از آن حمایت کنند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: بخشی از این هدف محقق شده است، البته برقراری عدالت کامل کار بسیار سختی است که ان‌شاءالله در زمان ظهور حضرت مهدی(عج) به صورت کامل محقق خواهد شد یا امیدواریم در ادامه مسیر انقلاب اسلامی ابعاد دیگری از استقرار عدالت اجتماعی در کشورمان را شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه سومین هدف رشد معنوی جامعه و به خصوص رشد مومنین است، عنوان کرد: ممکن است شما وضعیت و برخی نارسایی‌ها در جامعه را ببینید و مقایسه کرده و قضاوتی کنید که خلاف واقع است، در حالی که بارها مقام معظم رهبری فرمودند که در نسل جوان و مومنین ما رشد اتفاق افتاده است. هدف چهارم رشد اخلاق اسلامی در جامعه است که رشد کمی داشته و نمی‌توانیم در این زمینه ادعا کنیم. ان‌شاءالله نیروهای فرهنگی مجاهد ما و شما جوانان کمک خواهید کرد تا این رشد بیشتر اتفاق بیفتد.

جعفری بیان کرد: هدف پنجم برقراری امنیت و آرامش در جامعه اسلامی بوده که این هدف در حد بسیار بالایی اتفاق افتاده است. با وجود دشمنی دشمنان در رابطه با ایجاد ناامنی که جنگ را به ما تحمیل کردند، ناامنی‌های دیگری که به وجود آوردند و برنامه‌ریزی‌هایی که کشورهای مزدور منطقه‌ای، آمریکایی‌ها و اسراییلی‌های جنایتکار در گوشه و کنار کشور در زمینه ترورها انجام می‌دهند، امنیت در کشور به نسبت قابل قبولی برقرار است. این نعمت بسیار بالایی بوده که با مجاهدت و تلاش نیروهای بسیجی و انقلابی ما در تمامی شهرها و اقصی نقاط کشور برقرار است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: دشمنان ما برنامه‌ریزی‌هایی را به ویژه در شرایط اقتصادی و جامعه ملتهب ما از ۷،۸ ماه پیش شروع کرده‌اند که از دی ماه سال گذشته از شهر مشهد آغاز شد. با فضای مجازی رها شده، وضعیت اجتماعی ملتهب، مشکلات مردم، فشارهای اقتصادی دشمنان، تحریم‌ها، سوءمدیریت‌ها و نارضایتی‌هایی که در مردم وجود دارد اما ناامنی در کشور وجود ندارد.

وی اضافه کرد: منافقین و سلطنت‌طلبان به شدت برنامه‌ریزی و هزینه می‌کنند. آمریکایی‌ها، اسرائیلی‌ها و آل سعود در کشور ما برای توسعه ناامنی بودجه‌های زیادی را هزینه می‌کنند. آن‌ها برنامه‌های زیادی در تیر و مرداد نیز داشتند و امیدهای زیادی بسته بودند که ناامنی‌ها را گسترش دهند اما کشور ما از امنیت خوبی برخوردار است. این ناشی از اعتمادی بوده که در جامعه وجود دارد و نجابت، بصیرت، ایمان، عشق و علاقه مردم به نظام و انقلاب مانع از این می‌شود که به دشمنان فرصت داده یا همکاری کنند تا ناامنی‌ها را گسترش دهند.

جعفری گفت: نکته دیگر، دشمنی دشمنان است. از روز اول انقلاب، دشمنان قسم‌خورده ما علیه انقلاب توطئه کرده و می‌کنند و هرچه در توان دارند برای برهم زدن کشور، ایجاد ناامنی و اختلاف در جامعه به کار بسته و می‌بندند. امروز که در چهلمین سال انقلاب هستیم، تمام تهدیدات اعم از ناامنی‌های مختلف، تهدیدات فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و به ویژه تحریم‌های اقتصادی در اوج خود قرار دارند. خداوند برای یاری کردن دین از مومنین انتظار دارد.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشار به دو آیه در سوره صف، تصریح کرد: خداوند می‌فرمایند که دشمنان می‌خواهند نور خدا را با دهان‌هایشان خاموش کنند و خدا اراده کرده است که نورش را کامل کند. این دهان‌های خاموش همان جنگ نرم و توطئه‌ها است و اگر ما به آن‌ها توجه نکنیم، می‌تواند موثر باشد. این هدف اصلی است که می‌توانیم از انقلاب برداشت کنیم و خدا هدف‌گذاری کرده است. درگیری بین حق و باطل فلسفه انقلاب اسلامی است.

وی افزود: در آیه بعد خداوند می‌فرمایند که او رسولش را برای هدایت و دین حقی را فرستاد تا بر همه ادیان فایق آید، این فلسفه انقلاب است؛ هرچند که مشرکین دوست نداشته باشند. مقام معظم رهبری اخیرا فرمودند که تا انقلاب اسلامی است، دشمنی دشمنان نیز هست. این دشمنی‌ها وجود دارد. در پایان این سوره خداوند جهاد با جان و مال را از مومنین می‌خواهد که برای یاری دینش دائم در حال جهاد با جان و مال باشند. در آخر آیه خداوند می‌فرمایند یار خدا باشید و دین خدا را یاری کنید.

جعفری اضافه کرد: سوره صف از ابتدا تا انتها تعیین تکلیف برای مومنین و افرادی است که ادعای ایمان دارند؛ البته بسیاری تصور می‌کنند که ایمان دارند اما اینگونه نیست. خدا را شکر می‌کنیم که ملت ایران به آیات قرآن عمل می‌کنند و علت نصرت‌های الهی و کمک‌های غیبی خدا به مردم ما نیز همین عمل به دستورات الهی است. مقام معظم رهبری فرمودند که اگر مردم ما و مومنین صبر و تقوا داشته باشند، دشمن نمی‌تواند هیچ ضربه‌ای به آن‌ها وارد کند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به این سخن خداوند که دشمنان با فتنه‌انگیزی که بزرگ‌تر از جنگ است به دنبال این هستند که شما را از ایمانتان برگردانند، اگر بتوانند، عنوان کرد: تهدیدات سخت از جنس جنگ یا مسائل امنیتی مثل فتنه ۸۸ در برابر ملت انقلابی ایران و ایدئولوژی اسلامی و انقلابی به فرصت تبدیل شده است.

وی بیان کرد: نمونه این فتنه بزرگ‌تر را در جنگ هشت ساله داشتیم که جنگ به بزرگ‌ترین فرصت برای صدور انقلاب اسامی تبدیل شد. امام(ره) در پایان جنگ فرمودند که ما انقلابمان را در جنگ به دنیا صادر کردیم. پس جنگ برای ما علاوه بر تهدیدها و خسارت‌های جانی و مالی به یک فرصت بزرگ برای انقلاب اسلامی تبدیل و انقلاب به جهان صادر شد.

جعفری با بیان اینکه دشمنان ما احمق هستند و نمی‌فهمند که اینگونه تهدیدها حتی تهدیدهای نرم اثر نمی‌کند، تصریح کرد: البته برخی این هشدارها را می‌دهند؛ همانطور که اخیرا یک نشریه آمریکایی اشاره کرد که براندازی در ایران تازه نیست و آرزوی ناکام‌مانده تمامی ‌دولت‌های آمریکا است. آن‌ها نمی‌توانند در برابر این حرکت عظیم الهی که شروع شده ساکت بمانند و طبیعی است که هرچه در توان دارند برای وارد کردن فشار می‌گذارند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تهدیدها و فشارهای اقتصادی در صورتی که ما مسیر قرآنی برویم، حرف ولایت را گوش داده و عمل کنیم و روی توان‌های داخلی، نیروی عظیم جوانی، سرمایه‌های انسانی و ذخایر کشور تمرکز کنیم، به جای نگاه به بیرون می‌توانیم این فشارهای اقتصادی دشمن را خنثی کرده و به فرصت تبدیل کنیم.

جعفری با بیان اینکه امید به جوانان یک واقعیت است، عنوان کرد: نسل جوان امروز انقلاب نسلی مومن، آگاه، بصیر و دارای توانمندی بالا بوده اما آنچه که در حال حاضر مهم است، برنامه‌ریزی و تلاش برای این است که این نیروهای عظیم جوان که در دانشگاه‌ها مشغول تحصیل هستند در آینده بتوانند با سازماندهی درست، تمرکز، آینده‌سازی، کار روی خود و ساختن خود برای ایفای نقش موثر در آینده انقلاب اسلامی آماده شوند. امیدی که برای آینده به جوانان بسته شده، احساس تکلیف مضاعفی را برای آن‌ها ایجاد می‌کند.

Ad

Ad

روی خط خبر

 • جزئیات عملیات ۱۰ میلیارد تومانی برای فراری دادن متهم فساد نفتی
 • بن سلمان آمریکایی‌ها را با حرکت دست به چالش طلبید
 • محورهای دیدار وزیر خارجه چین با رئیس‌جمهوری افغانستان
 • ابراهیم کالین: آمریکا نمیتواند جنگنده های F-۳۵ را به ترکیه ندهد
 • آنکارا بر ادامه عملیات‌هایش در شمال عراق تاکید کرد
 • واکنش اردن به تصمیم استرالیا درباره قدس
 • سناتور ارشد روس: آمریکا می خواهد پیمان INF را از بین ببرد
 • یک جنگنده اوکراینی سقوط کرد/ خلبان کشته شد
 • آمادگی کردها برای همکاری با دمشق به منظور دفع خطر ترکیه
 • وزیر خارجه ترکیه با نخست‌وزیر قطر دیدار کرد
 • محمد آل ثانی: شورای همکاری شورایی بی‌دندان است
 • محنت بیماران صعب‌العلاج در دوران تحریم‌ها
 • زبان بدن ماکرون؛ عواطف منفی، رنجش و نارضایتی
 • یک‌میلیارد دلار ارز دیجیتال به سرقت رفته است
 • وزیر رفاه دولت احمدی‌نژاد از زندان آزاد شد
 • دانشگاه بریتانیایی خطاب به دانشجوی ایرانی: به خانه برو و پول نقد بیاور!
 • ترامپ وزیر کشور آمریکا را اخراج کرد
 • احمد ابراهیمی دستیار ویژه وزیر صنعت شد
 • خطای رحیم‌پور ازغدی کجاست؟
 • ظریف: با آمریکا درباره برنامه دفاع موشکی‌مان مذاکره نمی‌کنیم
 • ۸۰ نفر بازداشت شدند/ درگیری پلیس با تظاهرات‌کنندگان/یک زن کشته شد
 • معترضان بلژیکی علیه نخست‌وزیر درحال تظاهرات هستند
 • واکنش عضو ساف به اقدام ضد فلسطینی استرالیا
 • مذاکره با دولت دونالد ترامپ بی فایده است
 • افزایش همکاری میان تهران و دهلی نو به نفع دو کشور و منطقه است
 • بررسی ۱۰ سناریو برای کنترل مصرف بنزین
 • ایران عضو اتحادیه راه‌آهن‌های CIA شد
 • توافق مهم تجارت آزاد اروپا و ژاپن/ایجاد بزرگترین منطقه آزاد جهان
 • قیمت خودرو امروز ۲۴ آذر ۹۷/ بی ثباتی قیمت‌ها در بازار خودرو
 • مدیر گاج: ما سنگ کف رودخانه هستیم؛ سبزی لب آب نیستیم که یک شبه رشد کرده باشیم!
 • Ad