جدیدترین اخبار
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۲ کد خبر :319141
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران؛

اجرای ۷۳۰ مصوبه در استان تهران/ ۷۵ درصد بودجه تهران را حقوق می دهیم

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: ۷۳۰ مصوبه شورای برنامه ریزی در شهرستانهای تهران داشتیم که در حال اجراست.

نعمت الله ترکی در هفتمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران که صبح روز شنبه برگزار شد با اشاره به پیگیری اجرای مصوبات سفر استاندار تهران به ١٦ شهرستان استان تهران گفت: در این سفرها، ٧٣٠ مصوبه داشتیم که که مصوبات ۱۳ شهرستان اجرایی شده است.

وی افزود: شهرستان بهارستان با ١٠٠ درصد اجرای تعهدات تا خردادماه ٩٧، بیشترین میزان اجرای مصوبات سفر استاندار را در بین شهرستان های استان دارد.

به گفته رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، ٢٠٠ میلیارد تومان اعتبار۷۳۰ مصوبه١٦ شهرستان استان تهران به جز تهران، ری و شمیرانات است.

ترکی به رعایت اصل تطبیق برنامه های اقتصاد مقاومتی استان با برنامه ششم توسعه اشاره کرد و گفت: از سال ٩٧ توازن منطقه ای در بخش عمرانی و برنامه ریزی در بودجه در نظر گرفته شده است. بودجه جاری استان تهران ٦٥٠ میلیارد تومان است که ٥٠٠ میلیارد تومان آن صرف پرداخت حقوق و دستمزد (پیمانی، رسمی و قراردادی) می‌شود.

وی به اصلاح هزینه بودجه جاری در دستگاه ها برای سال ٩٧ اشاره کرد و افزود: دولت تدبیر و امید شفاف ترین بودجه جاری و عمرانی را از سال٩٢ تاکنون داشته است.

در ادامه این جلسه نوربخش عسگری، معاون هماهنگی امور برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: در توزیع اعتبارات سال ٩٧؛ طبق ماده ٨٠ قانون برنامه ششم با هدف کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی(طلاق، اعتیاد، مفاسد اجتماعی، حاشیه نشینی، کودکان کار و زنان سرپرست خانوار) ٤٥٠ میلیارد تومان اعتبار برای کل کشور پیش بینی شده است.

وی به منابع در نظر گرفته شده برای تکمیل طرح های کشاورزی، حمل و نقل عمومی، کارورزی و جوانان، بازسازی و نوسازی صنایع و اشتغالزایی هم اشاره کرد.

به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: کارشناسان دستگاه های اجرایی استان تهران می‌توانند بودجه ریزی عملیاتی را در سطح کشور مدیریت کنند.

Ad

Ad

روی خط خبر

يافت نشد

متاسفانه مطلب مورد نظر شما وجود ندارد لطفا در سايت جستجو کنيد
Ad