خواستار افزایش قیمت گندم حداقل براساس تورم مورد تائید دولت هستیم

۳۱ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۱  /   /  کد خبر: 2717
خواستار افزایش قیمت گندم حداقل براساس تورم مورد تائید دولت هستیم

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: ما از رئیس جمهور و وزیر جهاد خواسته ایم تا تجدید نظری در بحث قیمت گندم داشته باشند و حداقل براساس تورمی که خودشان تعریف می کنند.

علی وقف چی، نمالینده زنجان در مجلس در گفت و گو با درخصوص تذکرش به رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی درباره تجدید نظر در قیمت گذاری گندم حداقل بر اساس نرخ تورم، اظهار کرد: براساس قانونی که برای خرید تضمینی تعریف شده به دولت تکلیف شده براساس افزایش نرخ تورم نسبت به همان سال، قیمت  خرید محصولات تضمینی را بالا ببرد که متاسفانه دولت در ارتباط با گندم و چای این کرا را نکرده است.
وی ادامه داد: با وجود اینکه  گندم یک محصول استراتژیک است و محصولی است که خیلی از مردم را تشویق کرده به ماندن در مناطق روستایی و درعدم حضورشان در شهرها و در نهایت جلوگیری از گسترش بیش از حد موجود حاشیه نشینی کرده است .
وقف چی در ادامه تاکید کرد: این حرکتها و تصمیم ها از سوی مسئولان باعث می شود تا مردم نسبت به ماندن در روستاها  به نوعی آن طور که باید علاقمندی نشان ندهند.
 نماینده مردم زنجان تصریح کرد: ما از رئیس جمهور و وزیر جهاد خواسته ایم تا تجدید نظری در بحث قیمت گندم داشته باشند و حداقل براساس تورمی که خودشان تعریف می‌کنند.
عضو مجمع نمایندگان استان زنجان عنوان کرد: همانطور که می‌دانید  تسهیلات ما بالای ۲۰ و ۲۵ درصد است و تکنولوژی زراعی  و امکانات بروز ومناسبی نداریم و دولت به موقع نهاده‌ها را در خدمت کشاورزان قرار نمی دهد با همه این اوصاف انتظار است تعریفی  که برای این ۱۰ درصد کرده‌اند حداقل همین میزان افزایش را داشته باشند .

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها