اظهارات جنجالی رئیس جمهوری فیلیپین درباره زنان

۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۳  /   /  کد خبر: 25307
اظهارات جنجالی رئیس جمهوری فیلیپین درباره زنان
رئیس جمهوری فیلیپین که اظهارات جنجالی او درسالهای گذشته زبانزد خاص و عام بوده ، اکنون در صدد اطمینان دادن به سربازانی است که احتمالا با اتهام نقض قوانین عرفی روبرو هستند.

به گزارش بازتاب به نقل از العالم، رئیس جمهوری فیلیپین که اظهارات جنجالی او درسالهای گذشته زبانزد خاص و عام بوده ، اکنون در صدد اطمینان دادن به سربازانی است که احتمالا با اتهام نقض قوانین عرفی روبرو هستند.

 

 “رودریگو  دوترته” درتازه ترین اظهارات خود گفت: اگر یکی از سربازان به سه زن تجاوز کند خودش باید مسئولیت آن را بر عهده بگیرد.

 

رئیس جمهوری فیلیپین در باره تخلفات نیروهای نظامی کشورش گفت: بر اساس قوانین عرف وعواقب این قانون من فقط مسئول خواهم بود، شما ماموریت خود را انجام دهید و من خودم بقیه را برعهده خواهم گرفت. اگر به سه زن تجاوزکنی خودم مسئولیت آن را بر عهده خواهم گرفت.

 

ماه گذشته ویدئویی منتشر شد که دوترته را در حال شوخی درباره یک زن استرالیایی که در سال ۱۹۸۹ در دوران شهرداری او مورد تجاوز قرار گرفت و به‌قتل رسید نشان می‌داد. او در آن ویدئو می‌گفت زن مقتول «آن‌قدر زیبا بود که شهردار باید نفر اول می‌بود».

 

وی بعدا با عذرخواهی گفته بود هدف وی بی احترامی به زنان یا قربانیان تجاوز نبوده است. این اظهارات انتقادات گسترده ای را در شبکه های اجتماعی به دنبال داشت.

 

چلسی کلینتون دختر بیل کلینتون رئیس جمهوری سابق آمریکا و هیلاری کلینتون نامزد ریاست جمهوری گفت: دوترته راه  بدی را پیش گرفته ،  تجاوز به زنان مقوله ای نیست که هرگزبتوان  با آن شوخی کرد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها