جدیدترین اخبار
۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۵ کد خبر :227226

معاون اوباما: نامزدی در انتخابات ۲۰۲۰ را مدنظر دارم

معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا پاورچین پاورچین به سمت نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ پیش می‌رود و حتی این احتمال را در جریان گردهمایی اخیر معاونین سابق سیاست خارجی مطرح کرده است.

به گزارش بازتاب، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، جو بایدن، معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا در جریان گردهمایی در دفتر تازه تاسیسش که یک مرکز دیپلماسی است به موضوعی که “هیچ کس نمی‌خواهد درباره آن صحبت کند”، پرداخت.

وی گفت: من گزینه نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ را مدنظر دارم و آن را یک احتمال واقعی می‌دانم. البته من هنوز هیچ تصمیمی نگرفته‌ام و عجله‌ای نیز ندارم.

بایدن همچنین ابراز تمایل کرد که اگر بخواهد کمپین انتخاباتی به راه اندازد دوست دارد افراد حاضر در این گردهمایی عضوی از آن کمپین باشند.

وی گفت: البته ایرادی ندارد اگر برخی از این افراد بگویند که از وضعیت کنونی خود راضی هستند و نمی‌خواهند جزئی از دولت باشند. آنهایی هم که می‌خواهند ناشناس بمانند می‌توانند به صورت خصوصی با من دیدار داشته باشند. دنیای سیاست مدت‌ها است که تلاش کرده برنامه‌های بایدن برای سال ۲۰۲۰ را با مانع مواجه کند.

اگر بایدن در انتخابات سال ۲۰۲۰ پیروز شود در روز تحلیف ۷۸ ساله خواهد بود؛ دورنمایی که برای برخی دموکرات‌ها نگران کننده است اگرچه وی تنها چند سال از ترامپ بزرگتر است. یکی از احتمالاتی که مشاوران دیرینه بایدن به صورت خصوصی با وی دیدار کنند این است که بایدن ممکن است در آن جلسه تمایل خود را برای تنها یک دوره ریاست جمهوری ابراز کند و راه را برای نامزدی رقبای دموکراتش برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ هموار سازد و به صورت بالقوه سبب شود تا دموکرات‌ها به مدت ۱۲ سال در کاخ سفید مستقر باشند.

این صحبت‌های مختصر بایدن درخصوص احتمال نامزدی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ همزمان با آن مطرح شد که وی کارمندان سیاست خارجی را گردهم جمع کرد و تا برنامه سال ۲۰۱۸ را برای دفتر جدید خود تحت عنوان “مرکز پن بایدن برای مشارکت جهانی و دیپلماسی” تعیین کنند.

این گردهمایی یکی از چندین نشانه‌ای است مبنی بر اینکه بایدن دست به کار شده تا جایگزین ترامپ شود. بایدن اخیرا بسیار علنی‌تر از رهبری ترامپ و سیاست‌هایش انتقاد کرده است.

Ad

Ad

روی خط خبر

يافت نشد

متاسفانه مطلب مورد نظر شما وجود ندارد لطفا در سايت جستجو کنيد
Ad