جدیدترین اخبار
۲۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۹ سیاسی کد خبر :198406

نقوی حسینی:‌ هر مسئولی که موجب نارضایتی مردم شود در زمین دشمن بازی کرده است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عقل حکم می‌کند برنامه‌ها و تلاش‌های ما برخلاف استراتژی دشمن باشد، گفت: وقتی دشمن تمام برنامه‌های خود را طوری تنظیم کرده است که ملت ایران تحت فشار و نارضایتی باشد در نتیجه اگر هر مسئولی موجب نارضایتی مردم شود، حتما در زمین دشمن بازی کرده است.

سید حسین نقوی حسینی در سخنرانی پیش خطبه نماز جمعه امروز تهران با موضوع تحلیلی بر رویدادهای اخیر کشور با بیان اینکه اگر طی حدود ۱۵ سال قبل دو هفته یک بار صنفی اعتراض می‌کرد و یا تجمعی صورت می‌گرفت در یک سال اخیر گاهی شاهد سه تا چهار گروه اعتراض بودیم، گفت: باید به این اعتراضات رسیدگی و توجه می‌شد و باید برای حل مشکلات تلاش شود. به مجرد شروع این اعتراضات دشمن فرصت‌طلبانه وارد میدان شد.

وی عنوان کرد: دشمن همه نیروها و همه امکانات خود را به صحنه آورد و بسیج شد. همه معاندین دور هم جمع شدند،‌ از آمریکا تا رژیم صهیونیستی و کشورهای هم‌پیمان آنها در منطقه تا سلطنت‌طلبان و منافقین آمدند تا از نمد اعتراض کلاهی برای خود بدوزند، اغتشاش و بی‌نظمی ایجاد کنند و امنیت کشور را به خطر بیندازند. فتنه اغتشاش حساس بود و برنامه‌ریزی شده و طراحی شده بود. این اغتشاشات کادر داشت و منافین محور این فعالیت بودند. بار دیگر ملت ایران به صحنه آمدند، همان ملتی که ۴۰ سال است در صحنه هستند و در مقابل فتنه‌ها ایستاده‌اند، بله بیکاری وجود دارد، رکود وجود دارد، بیکاری مشکل است، گرانی لجام‌گسیخته است، تورم و واردات بی‌رویه وجود دارد.

به گزارش ایسنا، نقوی‌حسینی افزود: اما هرگز حاضر نیستیم از اصل نظام و انقلاب عبور کنیم. این انقلاب به جان ملت وابسته است و تا پای جان از آن دفاع خواهند کرد. مردم به صحنه آمدند، تفکیک بین اعتراض و اغتشاش صورت گرفت، اعتراض منشاء داخلی دارد و فتنه منشاء خارجی دارد. بیش از ۳۵ درصد از پیام‌های اغتشاش را عربستان سعودی صادر می‌کرد. تمام فضای مجازی غربی‌ها فعال بود، دستگاه‌های مجاز و غیرمجازشان را فعال کرده بودند و به صحنه آمدند تا فرصت‌طلبی کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ملت ایران با درایت میان این دو تفکیک قائل شدند، اظهار کرد: محور این فتنه اغتشاش، خشونت‌طلبی و بر هم زدن امنیت بود. ممکن است اعتراضاتی صورت گیرد و یک ماه یا یک سال به طول انجامد و آرام آرام به ناآرامی تبدیل شود اما این اعتراض‌ها از اول تهاجم و حمله بود، آن هم از شهرستان‌های کوچک شروع شد و حدود ۹۰ شهرستان را در برنامه قرار دادند. ایستادگی ملت، هوشیاری ملت و مهم‌تر از همه رهبری خردمندانه مقام معظم رهبری منجر شد اغتشاشات مهار شده و فضا مدیریت شود.

وی افزود: لازم است از همه نیروهایی که تلاش کردند و در راس آنها مردم به صورت خودجوش به صحنه آمدند تشکر کنم که صف خود را از اغتشاش‌گرها جدا کردند، حتی گروه‌های معترض صدها پیامک ارسال کردند و گفتند به شرایط اعتراض داریم اما هرگز با اغتشاش موافق نیستیم بنابراین در این اغتشاش امنیت ملت هدف قرار گرفت اما ملت ایستادند و فتنه را مهار کردند اما بعد از آن ما باید تلاش زیادی انجام دهیم. ضمن اینکه از همه دستگاه‌ها که تلاش کردند تشکر می‌کنم. از نیروی انتظامی نیز که بدون سلاح به میدان آمد و مردم‌مدارانه و صبورانه نشان داد که میان نیروی مسئولین امنیت در جمهوری اسلامی و نیروهای مسئول امنیت در کشورهای مدعی که آدم‌ها را مستقیما هدف قرار می‌دهند و می‌کشند و ظلم می‌کنند و کسی به قاتلین آنها رسیدگی نمی‌کند و گاهی جایزه هم می‌دهند تفاوت وجود دارد.

نقوی‌حسینی خاطرنشان کرد: ملت بزرگ ایران! امروز استکبار از قدرت مسلط، پرتوان و نیرومند جمهوری اسلامی ایران ضربه خورده است و پشت سر هم ناکامی عایدش شده، در مقابل با تمام ادعاهایی که در حوزه‌های نظامی، اقتصادی و … دارند در مقابل ایران ذلیل شده‌اند. امروز سالگرد دستگیری ملوانان آمریکایی است، سالگرد عزت و افتخار ملت ایران است. آنها نمی‌پذیرند و فراموش نمی‌کنند که ملوانان آنها در مقابل ایران به ذلت کشیده شدند و در مقابل جوانان ساده ما گریه کردند و سر تعظیم فرود آوردند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها اینها را فراموش نمی‌کنند. باید در دو حوزه تلاش کنیم، هوشیار و بیدار باشیم که روند به چه جایی هدایت می‌شود. در فضای اقتصادی انتظار داریم مجلس و دولت از قوه مجریه تا کوچک‌ترین دستگاه‌ها رضایت‌مندی را در محور اهداف خود قرار دهند. مهمترین موضوع، امنیت، رضایت‌مندی مردم است زیرا دشمن در حوزه نارضایتی مردم تلاش می‌کند. عقل حکم می‌کند برنامه‌هایمان و تلاش‌هایمان را برخلاف استراتژی دشمن طراحی کنیم. وقتی دشمن تمام برنامه‌های خود را طوری تنظیم کرد که ملت ایران تحت فشار و نارضایتی باشند و با مشکل روبرو شوند همه نهادها باید دست به دست هم دهند تا در جهت رضایت‌مندی مردم تلاش کنیم. هر مسئولی که موجب نارضایتی مردم می‌شود حتما در زمین دشمن بازی کرده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه امروز دشمن در تلاش است که مردم را تحت فشار قرار دهد، عنوان کرد: دشمن میان قومیت‌ها، مذاهب، ترک،‌ لر و عرب تفکیک قائل نمی‌شود و همه ملت را هدف قرار داده است. مگر ترامپ پشت تریبون سازمان ملل به همه ایران توهین نکرد، مگر بین اصلاح‌طلب و اصولگرا، ترک و لر تفکیک قائل شد. فکر نکنید اگر اقدامی می‌کند علیه این گروه می‌کند، علیه گروه دیگر نمی‌کند بلکه هدفش کل ملت ایران است. امروز اگر کارمندی، مدیری، مسئولی، نماینده مجلس، قاضی نارضایتی ایجاد کند در جهت هدف دشمن تلاش کرده است.

وی با بیان اینکه انتقاد و درخواست ما این است که افراد دست به دست هم دهند زیرا این مشکلات لاینحل نیست، ما مشکلات بزرگ‌تر را حل کردیم، گفت: باید برای اقتصاد و اشتغال تلاش کنیم. یکی از مصادیق این اقدام بودجه ۹۷ است. باید تلاش کنیم بودجه‌ای تصویب شود که رضایت‌مندی عمومی، اشتغالزایی، خروج از رکود را به همراه داشته باشد و مشکلات را از سر راه برداریم. اعتراض در بسیاری از قسمت‌ها حق مردم است. ما با اعتراض مخالف نیستیم زیرا زمینه اعتراض وجود دارد و کار مدیریت نمی‌شود اما اغتشاش، فتنه و توطئه است.

نقوی‌حسینی با بیان اینکه دولتمردان باید تلاش کنند، تصریح کرد: امکانات و ظرفیت در کشور وجود دارد و کشور ثروتمند است. مدیران متعهد و باانگیزه را انتخاب کنیم. یک مدیر، معاون وزارتخانه‌ای بود که باعث تاسف است. این آقا و همه خانواده‌اش در خارج از کشور زندگی می‌کنند. برادر من کسی که خانواده‌اش خارج از کشور است را دعوت کردید و مسئولیت تولید و اشتغال را به او دادید، کسی که خودش و خانواده‌اش در ایران نیست انگیزه‌ای برای تولید ندارد، اصلا چرا خانواده مسئولین ارشد در خارج از کشور زندگی کنند، کسانی که خانواده‌شان در آمریکا، کانادا یا انگلیس هستند چه دلسوزی برای من می‌کنند حتی اگر آدم خوبی باشند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: کار را به جوانان متدین و سالم بدهید، به آنها فضا و میدان بدهید و اجازه دهید کار کنند. ملت ایران به لحاظ هوش، استعداد و توانمندی برتر است. امیدواریم منتخب ملت یعنی مجلس و دولت همگی دست به دست هم دهند و با اجماع کامل و امید به آینده روشن برای رفع مشکلات تلاش کنند و همه برای مقابله با استکبار اقدام کنند. امروز نفوذ جدی است، وقتی در بالاترین سطوح دیپلماتیک جاسوس بیرون می‌آید هر جای دیگر نیز می‌تواند پیش بیاید.

وبگردی

روی خط خبر

 • باید بساط بازی یک‌طرفه آمریکایی‌ها با برجام را برچید/ بعید است برجام منفعتی در آینده هم داشته باشد
 • کاربران مجازی به حساب زیباکلام رسیدند
 • نخستین واکنش سازمان هواپیمایی به آخرین اظهارنظر آمریکایی‌ها و خرید هواپیما از کانادا
 • پشت پرده ماجرای خداحافظی معاون اول از کابینه روحانی /محسن کوهکن: کارگزارانی ها اهل استعفا نیستند
 • بررسی بودجه ۹۷ در فراکسیون نمایندگان ولایی
 • یا چک شدن حساب بانکی یا انصراف از دریافت یارانه نقدی!
 • ۸ نفر و یک شرکت گری مارکت از رانت واردات هزار میلیارد سود کردند
 • محبوب‌ترین انرژی‌های پاک در سرمایه‌گذاری جهانی کدامند؟
 • افشاگری درباره پشت‌پرده بیت‌کوین
 • وزارت خارجه نسبت به تحولات عفرین واکنش نشان داد
 • دبیر شورای نگهبان: اغتشاشات اخیر ادامه فتنه‌ ۸۸ بود /برخی در لباس روحانیت گرفتار تشریفات هستند
 • رشیدپور و مدیری، بازیکنان تخریبی رسانه ملی!
 • خرازی با اسد دیدار کرد
 • تعطیلی دولت آمریکا یعنی چه؟
 • الجبیر: حمایت‌های مالی و تسلیحاتی ایران از أنصارالله متوقف شود!
 • وزارت امور خارجه به جای تهدید، پاسخ سوال منتقدان را بدهد
 • نرخ تورم به ۸.۲ درصد رسید
 • دردسرهای نظام ارزی مبهم برای تجار شناسنامه‌دار
 • تذکر کتبی ۲۰ نماینده به رئیس‌جمهور درباره انتقال آب دریای خزر
 • نامه مهناز افشار به معصومه ابتکار
 • گسترش یگان‌های نیروی دریایی ارتش تا مدار ۱۵ درجه برای نخستین بار
 • مشکل فنی دلیل قطع «کودک شو»
 • هیچ کس با شبکه‌های مجازی مخالف نیست/ دغدغه مردم بی‌بند و باری است
 • جمع آوری دستفروشان خیابان ولیعصر از امروز
 • دانش آموزان فعال “کلبه بازیافت مدارس” غرب تهران بن کتاب می‌گیرند
 • اجازه هیچ‌گونه تهدید از خاک کردستان علیه ایران را نخواهیم داد
 • دستمایه‌های امید درکشور بی‌شمار است
 • تحول در آموزش و پرورش نیازمند تغییر در ساختار مدیریت و تجهیزات است
 • سفیر چین در ایران: آماده بیشترین همکاری با خانواده‌های درگذشتگان سانچی هستیم
 • چرا قیمت دلار سر به فلک کشیده است؟