جدیدترین اخبار
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۸ سیاسی کد خبر :17644

رئیسی: دیپلماسی کشور بسیار ضعیف است؛ این دیپلماسی التماسی است

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: مردم کشورمان دچار مشکلات اقتصادی، معیشتی، آسیب‌های اجتماعی هستند که این مشکلات مجموعه‌ای از ناکارآمدی مدیریتی در کشور است.
حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری دقایقی پیش در جمع حامیانش در بوشهر، با بیان اینکه مردم استان بوشهر در هشت سال دفاع‌مقدس و عرصه‌های مختلف رسالت و مأموریت خود را به نحو احسن انجام دادند، اظهار داشت: به خانواده معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران، مادران و پدران شهدا درود می‌فرستم و از مرزبانان غیور استان بوشهر کمال سپاس‌گذاری و تشکر را دارم.
وی با بیان اینکه استان بوشهر مردمانی باغیرت، ولایتمدار و همیشه در صحنه دارد، تصریح کرد: مردم با غیرت و با بصیرت استان بوشهر همواره در صحنه‌های مختلف در دفاع از انقلاب و ارزش‌های انقلاب اسلامی رسالت خود را نشان دادند و نگذاشتند یک وجب از خاک میهن به دست بیگانگان قرار بگیرد.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه مردم غیور استان بوشهر افتخارآفرینان مقابله با استعمار پیر انگلیس و کفر جهانی هستند، خاطرنشان کرد: تاکنون مردم استان بوشهر با ایستادگی، مقاومت، دشمن‌ستیزی به همگان آموختند که می‌توان با دشمن با ملت با بصیرت و با ایمان ایستاد.
رئیسی با بیان اینکه مردم با بصیرت و با غیرت استان بوشهر از ذخایر مادی و نیروی پرتوان و با اقتدار انسانی هستند، تصریح کرد: مردمی که در همه عرصه‌های مختلف انقلاب و ایران با اقتدار حضور دارند، چرا دچار مشکلات اقتصادی، معیشتی و آسیب‌های اجتماعی باشند؟
وی با تأکید بر اینکه مجموعه مدیریت دولت سبب بروز این مشکلات شده است، تصریح کرد: مشکلات اقتصادی، معیشتی و آسیب‌های اجتماعی در جامعه ناشی از مجموعه مدیریت ناکارآمد دولت است.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه مردم ایستادگی و مقاومت خود را در همه عرصه‌ها نشان دادند، تأکید کرد: رمز قدرت و اقتدار ایران، ایستادگی و مقاومت در مقابل دشمن است و دشمن هیچ‌گاه نمی‌تواند کوچکترین تعرضی به این کشور داشته باشد.
رئیسی با بیان اینکه اجازه تعرض دشمن به حقوق حقه مردم را نمی‌دهیم، گفت: استان بوشهر دارای ذخایر مهمی در بخش‌های مختلف است و اکنون این استان دغدغه کار و شغل دارد. این نتیجه ناکارآمدی مدیریتی محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه در هر خانه و منزل یک یا دو و یا چند بیکار جوان با مدرک تحصیلی عالی وجود دارد، افزود: چرا ما شاهد بیکاری در این استانی که دارای بیشترین ذخایر در حوزه‌های مختلف اقتصادی است، هستیم؟
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری بیان کرد: اگر تولید در کشور رونق داشته باشد ما بیکار نداریم.
رئیسی با بیان اینکه برای حل مشکلات بیکاری در جامعه باید از ظرفیت‌ها به‌صورت بهینه استفاده کرد، گفت: به گفته یکی از وزرای دولت کنونی ۵۰ درصد از ظرفیت کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی تعطیل است و آنان این مهم را کمبود نقدینگی می‌دانند. آیا به راستی کمبود نقدینگی است یا کمبود مدیریت نقدینگی است؟
وی با اشاره به اینکه قاچاق کالا ضربات مهلکی به زیر مجموعه اقتصادی، صنعتی و معیشتی جامعه وارد کرده است، افزود: امروز قاچاق کالا به صورت کانتینری وارد کشور می‌شود. آیا جابه‌جایی کوله‌برها و واردات کالای ته لنجی قاچاق است، یا ورود ده‌ها کانتینر کالای قاچاق؟
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: بیش از ۱۸ میلیارد دلار کالای قاچاق در کشور وارد می‌‌شود، چرا با این پدیده که همه از مشکلات آن دم می‌زنند، برخورد قاطع نمی‌شود؟ آیا حمل کالای ملوانی ته‌لنجی قاچاق است که برای تأمین زندگی روزمره ملوانان وارد می‌شود؟ چرا هر وقت بحث از قاچاق کالا می‌شود، نگاه به کوله‌برها و ته‌لنجی‌ها می‌شود؟ این در حالی است که ده‌ها کانتینر قاچاق کالا در کشور می‌شود و بدون دغدغه جابه‌جا می‌شود.
وی گفت: آنها که تسهیلات میلیاردی دریافت می‌کنند، چرا حقوق مردم رعایت نمی‌شود و ۱۱ میلیون جوان آماده ازدواج از دریافت تسهیلات ازدواج بی‌بهره می‌مانند؟
رئیسی در ادامه سخنانش تاکید کرد: شما می‌گوئید چرا من می‌گویم سفره‌های مردم هر روز کوچکتر می‌شود و فقر گسترش می‌یابد. شما می‌گوئید چرا می‌خواهید دیوار بکشید؟ بله من بین چپاول‌گران حقوق مردم و مردم دیوار می‌کشم.
وی با بیان اینکه بیکاری یکی از معضلات مهم جونان ایران است، گفت: ما به دولت روحانی می‌گوئیم چرا بازار ایران بازار کالاهای چینی است؟ آیا شما در تبلیغات دولت گذشته جلوگیری از واردات را مورد اشاره قرار ندادید؟ به‌گونه‌ای که در دولت گذشته سالانه ۵ میلیارد دلار و در این دولت ۱۰ میلیارد دلار واردات انجام شده است.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه بیکاری یکی از معضلات مهم جونان ایران اسلامی است، گفت: ما به دولت روحانی می‌گوییم چرا بازار ایران بازار کالاهای چینی است؟ آیا شما در تبلیغات دولت گذشته جلوگیری از واردات را مورد اشاره قرار ندادید؟ به گونه‌ای که در دولت گذشته سالانه ۵ میلیارد دلار و در این دولت ۱۰ میلیارد دلار واردات انجام شده است.
وی با بیان اینکه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی یکی از ظرفیت‌هایی است که باید توسعه یابد، افزود: تولید یک میلیون تن مواد پتروشیمی سبب ایجاد اشتغال و افزایش تولید جامعه می‌شود و این صحبت‌ها آرمانی و آسمانی نیست، بلکه یک میلیون شغل بر‌اساس برنامه‌ریزی برای هر یک میلیون تن ایجاد می‌شود.
رئیسی با بیان اینکه ما می‌گوییم برای جوانان شغل و تسهیلات لازم برای ازدواج فراهم می‌کنیم، ولی شما می‌گویید از کجا پول می‌آورید؟، گفت: آیا کشور نمی‌تواند پاسخگوی ۷۰۰ هزار زوج جوان که نیاز به تسهیلات دارند، باشد؟ مشکل کمبود نقدینگی، آب، خاک و نیروی انسانی از صحبت‌های دولت کنونی است؛ مشکل کمبود مدیریت و وضع مدیریت اجرایی است.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: اگر توجه به اعتراضات و حرف‌ها و مطالبات مردم نشود، فرصت‌ها از دست می‌رود و مردم به خواسته‌های خود دست نمی‌یابند.
رئیسی با بیان اینکه دیپلماسی ارتباط با کشورهای مختلف در دولت بسیار ضعیف است، گفت: ما با ۱۵ کشور همسایه هستیم و باید روابط دیپلماسی به‌گونه‌ای باشد که تولیدات ایران در بازارهای این کشور مورد توجه قرار گیرد که اکنون ما با عراق ارتباط دوستی داریم ولی در بازار عراق، کالاهای کشورهای دیگر موجود است.
وی با بیان اینکه همه‌چیز مردم را به سند برجام متصل می‌کنند، افزود: هرچند برجام به عنوان یک سند مورد توجه قرار دارد اما مشکلات این سند از آنجاست که با توجه پیش‌پرداخت آن انجام شده چک آن نقد نشده است. دیپلماسی کشور بسیار ضعیف است و این دیپلماسی التماسی بوده درحالی که باید با دیپلماسی انقلابی مشکل جامعه را حل کرد.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه مردم بوشهر مردم متدینی هستند، گفت: من به جوانان و مردم استان بوشهر اعلام می‌کنم آیا دولت به وعده‌هایی که مردم داده عمل کرده است؟ مردم در پاسخ جواب خیر دادند. رقیب شما در انتخابات کنونی عملکرد ۴ ساله‌تان است؛ ما رقیب فقر، بیکاری و فساد اداری هستیم.
رئیسی با بیان اینکه استان بوشهر، نماد مبارزه با استعمار پیر انگلیس و استعمار جهانی از جمله رئیسعلی دلواری است، خاطرنشان کرد: مردم بوشهر و مبارزانی همچون رئیسعلی دلواری، الگوی مبارزه در این خطه هستند که تمام مردم از این اقتدار حمایت و پشتیبانی می‌کنند.
وی با بیان اینکه ما اهل جنگ نیستیم، بیان کرد: هر چند ما اهل جنگ و ظلم نیستیم، ولی زیر بار ظلم نمی‌رویم و با ظالم مقتدرانه مبارزه می‌کنیم.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در ادامه سخنانش گفت: می‌گویند آزادی آقایان و خانم‌ها خدشه‌دار می‌شود. آزادی انسا‌ن‌ها به‌ویژه جوانان در قانون اساسی مورد توجه قرار گرفته و دولت تضمین می‌کند که حق آزادی جوانان، مردم و خانم‌ها و آقایان ضایع نشود.
وی افزود: شما از سمینار حقوق شهروندی رونمایی می‌کنید، مگر مشکل کشور تهیه و نوشتن سند است؟ دولت کار و کرامت براساس برنامه ششم توسعه عمل کرده و با عمل و اقدام مشکلات جامعه را برطرف می‌کند. زمان حرف‌زدن تمام شده و اکنون زمان اقدام و عمل است.
رئیسی خاطرنشان کرد: نه بازگشت به گذشته و نه تحمل وضع موجود بلکه تغییر به نفع مردم در دولت کار و کرامت مورد توجه قرار دارد؛ ما تمام وعده‌هایمان را عملی خواهیم کرد و طبق برنامه تدوین شده مشکلات جامعه را برطرف می‌کنیم.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: پست، مقام و مدیریت، فکر دولت کار و کرامت نیست بلکه حل مشکلات جامعه از جمله جوانان مورد توجه قرار دارد. دولت کار و کرامت می‌خواهد که مشکل اشتغال همه مردم برطرف شود و ازدواج جوانان با فراهم کردن تسهیلات لازم حل شود.

روی خط خبر

 • متواری شدن متهم ردیف سوم، در جریان رسیدگی صحت ندارد
 • حمله آشکار و عجیب به نمایندگانی که به صدور پروانه شکار معترض هستند!
 • همکاری ژاپن با ایران در پروژه حوضه کارون
 • تحلیل امکان توسل به مقرره مسدودسازی برای مقابله با تحریم های آمریکا
 • درخواست ازروحانی برای عزل تیم اقتصادی و به‌کارگیری مدیران انقلابی
 • اردوغان دستور داد ستادکل ارتش ترکیه ذیل وزارت دفاع قرار گیرد
 • واکنش وزیر ارتباطات به اظهارات اژه‌ای درخصوص برخورد با متخلفین بازار ارز: روند شفاف سازی مسیر مناسبی در پیش گرفته است
 • ترامپ: انتظار زیادی از دیدارم با پوتین ندارم
 • افزایش انتقادهای داخلی از نتانیاهو و درخواست برای برکناری او
 • هنیه: راهپیمایی بازگشت تاتحقق تمامی اهداف ادامه دارد
 • شرایط دریافت ارز دولتی تغییر کرد/ وزارت صنعت مرجع شد
 • صنعت طلا و جواهر نیازی به کمک دولت ندارد
 • افزایش رفتارهای خودآسیب‌رسان در جامعه/وضعیتی که نخبه‌های تک‌بعدی می‌سازد
 • قیمت‌ها در بورس تهران همچنان رو به کاهش
 • مدگرایی، عامل موثر در خودزنی دختران نوجوان
 • تمام خودروهای پژو ۲۰۰۸ ثبت‌نامی تحویل مشتریان می‌شود
 • معاون حقوقی رییس جمهور: خیلی سریع دستور اخیر رئیس جمهور را انجام می‌دهیم
 • کره شمالی میدان تعامل یا تقابل؟
 • ارزآوری ۲۹ میلیون دلاری صادرات ماست به آمریکا و ۸ کشور جهان
 • توافق گمرک ایران و آذربایجان برای تسهیل و توسعه تجارت
 • صادرات گاز به عمان به کجا رسید؟
 • هیچ وقت نمی توان گفت رئیس دولت هفتم آغازگر جریان اصلاح طلبی بود
 • پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری مکزیک:جاسوسی از مخالفان سیاسی تمام شد
 • الیزه: ماکرون درباره ایران و سوریه با پوتین گفتگو می‌کند
 • گفتگوی تلفنی «نتانیاهو» و «ترامپ» درباره ایران
 • تیراندازی در یک مرکز پلیس عربستان
 • دستور «این» برای بررسی تدابیر امنیتی در اعتراضات مردم علیه «های»
 • تداوم پیشروی ارتش سوریه در حومه قنیطره
 • اژه‌ای: عده‌ای در رابطه با واردات غیرمجاز تلفن همراه بازداشت شدند؛ برخی شرکت‌ها هم پلمپ شده اند
 • نتیجه تعارف دولت و مجلس در تغییر تیم اقتصادی دولت؛ سکه دوباره گران شد ؛ افزایش ۶۵هزار تومانی قیمت سکه طرح جدید