جدیدترین اخبار
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۸ سیاسی کد خبر :17644

رئیسی: دیپلماسی کشور بسیار ضعیف است؛ این دیپلماسی التماسی است

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: مردم کشورمان دچار مشکلات اقتصادی، معیشتی، آسیب‌های اجتماعی هستند که این مشکلات مجموعه‌ای از ناکارآمدی مدیریتی در کشور است.
حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری دقایقی پیش در جمع حامیانش در بوشهر، با بیان اینکه مردم استان بوشهر در هشت سال دفاع‌مقدس و عرصه‌های مختلف رسالت و مأموریت خود را به نحو احسن انجام دادند، اظهار داشت: به خانواده معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران، مادران و پدران شهدا درود می‌فرستم و از مرزبانان غیور استان بوشهر کمال سپاس‌گذاری و تشکر را دارم.
وی با بیان اینکه استان بوشهر مردمانی باغیرت، ولایتمدار و همیشه در صحنه دارد، تصریح کرد: مردم با غیرت و با بصیرت استان بوشهر همواره در صحنه‌های مختلف در دفاع از انقلاب و ارزش‌های انقلاب اسلامی رسالت خود را نشان دادند و نگذاشتند یک وجب از خاک میهن به دست بیگانگان قرار بگیرد.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه مردم غیور استان بوشهر افتخارآفرینان مقابله با استعمار پیر انگلیس و کفر جهانی هستند، خاطرنشان کرد: تاکنون مردم استان بوشهر با ایستادگی، مقاومت، دشمن‌ستیزی به همگان آموختند که می‌توان با دشمن با ملت با بصیرت و با ایمان ایستاد.
رئیسی با بیان اینکه مردم با بصیرت و با غیرت استان بوشهر از ذخایر مادی و نیروی پرتوان و با اقتدار انسانی هستند، تصریح کرد: مردمی که در همه عرصه‌های مختلف انقلاب و ایران با اقتدار حضور دارند، چرا دچار مشکلات اقتصادی، معیشتی و آسیب‌های اجتماعی باشند؟
وی با تأکید بر اینکه مجموعه مدیریت دولت سبب بروز این مشکلات شده است، تصریح کرد: مشکلات اقتصادی، معیشتی و آسیب‌های اجتماعی در جامعه ناشی از مجموعه مدیریت ناکارآمد دولت است.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه مردم ایستادگی و مقاومت خود را در همه عرصه‌ها نشان دادند، تأکید کرد: رمز قدرت و اقتدار ایران، ایستادگی و مقاومت در مقابل دشمن است و دشمن هیچ‌گاه نمی‌تواند کوچکترین تعرضی به این کشور داشته باشد.
رئیسی با بیان اینکه اجازه تعرض دشمن به حقوق حقه مردم را نمی‌دهیم، گفت: استان بوشهر دارای ذخایر مهمی در بخش‌های مختلف است و اکنون این استان دغدغه کار و شغل دارد. این نتیجه ناکارآمدی مدیریتی محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه در هر خانه و منزل یک یا دو و یا چند بیکار جوان با مدرک تحصیلی عالی وجود دارد، افزود: چرا ما شاهد بیکاری در این استانی که دارای بیشترین ذخایر در حوزه‌های مختلف اقتصادی است، هستیم؟
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری بیان کرد: اگر تولید در کشور رونق داشته باشد ما بیکار نداریم.
رئیسی با بیان اینکه برای حل مشکلات بیکاری در جامعه باید از ظرفیت‌ها به‌صورت بهینه استفاده کرد، گفت: به گفته یکی از وزرای دولت کنونی ۵۰ درصد از ظرفیت کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی تعطیل است و آنان این مهم را کمبود نقدینگی می‌دانند. آیا به راستی کمبود نقدینگی است یا کمبود مدیریت نقدینگی است؟
وی با اشاره به اینکه قاچاق کالا ضربات مهلکی به زیر مجموعه اقتصادی، صنعتی و معیشتی جامعه وارد کرده است، افزود: امروز قاچاق کالا به صورت کانتینری وارد کشور می‌شود. آیا جابه‌جایی کوله‌برها و واردات کالای ته لنجی قاچاق است، یا ورود ده‌ها کانتینر کالای قاچاق؟
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: بیش از ۱۸ میلیارد دلار کالای قاچاق در کشور وارد می‌‌شود، چرا با این پدیده که همه از مشکلات آن دم می‌زنند، برخورد قاطع نمی‌شود؟ آیا حمل کالای ملوانی ته‌لنجی قاچاق است که برای تأمین زندگی روزمره ملوانان وارد می‌شود؟ چرا هر وقت بحث از قاچاق کالا می‌شود، نگاه به کوله‌برها و ته‌لنجی‌ها می‌شود؟ این در حالی است که ده‌ها کانتینر قاچاق کالا در کشور می‌شود و بدون دغدغه جابه‌جا می‌شود.
وی گفت: آنها که تسهیلات میلیاردی دریافت می‌کنند، چرا حقوق مردم رعایت نمی‌شود و ۱۱ میلیون جوان آماده ازدواج از دریافت تسهیلات ازدواج بی‌بهره می‌مانند؟
رئیسی در ادامه سخنانش تاکید کرد: شما می‌گوئید چرا من می‌گویم سفره‌های مردم هر روز کوچکتر می‌شود و فقر گسترش می‌یابد. شما می‌گوئید چرا می‌خواهید دیوار بکشید؟ بله من بین چپاول‌گران حقوق مردم و مردم دیوار می‌کشم.
وی با بیان اینکه بیکاری یکی از معضلات مهم جونان ایران است، گفت: ما به دولت روحانی می‌گوئیم چرا بازار ایران بازار کالاهای چینی است؟ آیا شما در تبلیغات دولت گذشته جلوگیری از واردات را مورد اشاره قرار ندادید؟ به‌گونه‌ای که در دولت گذشته سالانه ۵ میلیارد دلار و در این دولت ۱۰ میلیارد دلار واردات انجام شده است.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه بیکاری یکی از معضلات مهم جونان ایران اسلامی است، گفت: ما به دولت روحانی می‌گوییم چرا بازار ایران بازار کالاهای چینی است؟ آیا شما در تبلیغات دولت گذشته جلوگیری از واردات را مورد اشاره قرار ندادید؟ به گونه‌ای که در دولت گذشته سالانه ۵ میلیارد دلار و در این دولت ۱۰ میلیارد دلار واردات انجام شده است.
وی با بیان اینکه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی یکی از ظرفیت‌هایی است که باید توسعه یابد، افزود: تولید یک میلیون تن مواد پتروشیمی سبب ایجاد اشتغال و افزایش تولید جامعه می‌شود و این صحبت‌ها آرمانی و آسمانی نیست، بلکه یک میلیون شغل بر‌اساس برنامه‌ریزی برای هر یک میلیون تن ایجاد می‌شود.
رئیسی با بیان اینکه ما می‌گوییم برای جوانان شغل و تسهیلات لازم برای ازدواج فراهم می‌کنیم، ولی شما می‌گویید از کجا پول می‌آورید؟، گفت: آیا کشور نمی‌تواند پاسخگوی ۷۰۰ هزار زوج جوان که نیاز به تسهیلات دارند، باشد؟ مشکل کمبود نقدینگی، آب، خاک و نیروی انسانی از صحبت‌های دولت کنونی است؛ مشکل کمبود مدیریت و وضع مدیریت اجرایی است.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: اگر توجه به اعتراضات و حرف‌ها و مطالبات مردم نشود، فرصت‌ها از دست می‌رود و مردم به خواسته‌های خود دست نمی‌یابند.
رئیسی با بیان اینکه دیپلماسی ارتباط با کشورهای مختلف در دولت بسیار ضعیف است، گفت: ما با ۱۵ کشور همسایه هستیم و باید روابط دیپلماسی به‌گونه‌ای باشد که تولیدات ایران در بازارهای این کشور مورد توجه قرار گیرد که اکنون ما با عراق ارتباط دوستی داریم ولی در بازار عراق، کالاهای کشورهای دیگر موجود است.
وی با بیان اینکه همه‌چیز مردم را به سند برجام متصل می‌کنند، افزود: هرچند برجام به عنوان یک سند مورد توجه قرار دارد اما مشکلات این سند از آنجاست که با توجه پیش‌پرداخت آن انجام شده چک آن نقد نشده است. دیپلماسی کشور بسیار ضعیف است و این دیپلماسی التماسی بوده درحالی که باید با دیپلماسی انقلابی مشکل جامعه را حل کرد.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه مردم بوشهر مردم متدینی هستند، گفت: من به جوانان و مردم استان بوشهر اعلام می‌کنم آیا دولت به وعده‌هایی که مردم داده عمل کرده است؟ مردم در پاسخ جواب خیر دادند. رقیب شما در انتخابات کنونی عملکرد ۴ ساله‌تان است؛ ما رقیب فقر، بیکاری و فساد اداری هستیم.
رئیسی با بیان اینکه استان بوشهر، نماد مبارزه با استعمار پیر انگلیس و استعمار جهانی از جمله رئیسعلی دلواری است، خاطرنشان کرد: مردم بوشهر و مبارزانی همچون رئیسعلی دلواری، الگوی مبارزه در این خطه هستند که تمام مردم از این اقتدار حمایت و پشتیبانی می‌کنند.
وی با بیان اینکه ما اهل جنگ نیستیم، بیان کرد: هر چند ما اهل جنگ و ظلم نیستیم، ولی زیر بار ظلم نمی‌رویم و با ظالم مقتدرانه مبارزه می‌کنیم.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در ادامه سخنانش گفت: می‌گویند آزادی آقایان و خانم‌ها خدشه‌دار می‌شود. آزادی انسا‌ن‌ها به‌ویژه جوانان در قانون اساسی مورد توجه قرار گرفته و دولت تضمین می‌کند که حق آزادی جوانان، مردم و خانم‌ها و آقایان ضایع نشود.
وی افزود: شما از سمینار حقوق شهروندی رونمایی می‌کنید، مگر مشکل کشور تهیه و نوشتن سند است؟ دولت کار و کرامت براساس برنامه ششم توسعه عمل کرده و با عمل و اقدام مشکلات جامعه را برطرف می‌کند. زمان حرف‌زدن تمام شده و اکنون زمان اقدام و عمل است.
رئیسی خاطرنشان کرد: نه بازگشت به گذشته و نه تحمل وضع موجود بلکه تغییر به نفع مردم در دولت کار و کرامت مورد توجه قرار دارد؛ ما تمام وعده‌هایمان را عملی خواهیم کرد و طبق برنامه تدوین شده مشکلات جامعه را برطرف می‌کنیم.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: پست، مقام و مدیریت، فکر دولت کار و کرامت نیست بلکه حل مشکلات جامعه از جمله جوانان مورد توجه قرار دارد. دولت کار و کرامت می‌خواهد که مشکل اشتغال همه مردم برطرف شود و ازدواج جوانان با فراهم کردن تسهیلات لازم حل شود.

وبگردی

روی خط خبر

 • بخشنامه جدید واردات / عدم امکان ترخیص برخی خودروها
 • دیدار در بروکسل علیه تهران!
 • رهبر انقلاب: همکاری سعودی‌ها با اسرائیل قطعا خیانت است /فلسطین با توطئه سکوت نادیده گرفته می شود
 • منطقی نیست ایران از برنامه موشکی خود دست بکشد
 • لاوروف و ظریف درباره برجام، سوریه و دریای‌خزر گفتگو کردند
 • شل سهام خود در میدان نفتی عراق را به ژاپن واگذار می کند
 • وزارت نفت: سانچی و شرکت نفتکش متعلق به وزارت کار است
 • حمله رضا عطاران به ماشین سفیر ایران/عکس
 • هشدار اف‌بی‌آی به کوشنر درباره دوستی با تاجر زن چینی – آمریکایی
 • وجدان کاری اجازه فرار به دریانوردان سانچی نمی داد / خدمه باید می ماندند تا از گسترش آتش جلوگیری کنند
 • آسوشیتدپرس: آلمان به دنبال جاسوس‌های ایران است
 • ادعای الاخبار: سفر سردار سلیمانی به بغداد قبل از انتخابات مهم عراق / ایران، العبادی، حشد شعبی و حکیم را سوار «کشتی نوح» کرد
 • سخنگوی وزارتخارجه: تا برگزاری جام‌جهانی ۲۰۱۸ لغو روادید با روسیه محقق نمی‌شود/ سفر محمود عباس به ایران گمانه زنی و خبرسازی است
 • راه‌اندازی پایانه جدید تاکسی در میدان آزادی
 • آلمان: برخورداری از مزایای اقتصادی توافق هسته‌ای حق ایران است
 • اولین مانور سیاسی مخالفان بارزانی و تکاپوی احزاب حاکم
 • نقشه آمریکا و خشم اردوغان
 • عیسی کلانتری: حق هوای پاک بر حق هسته‌ای تقدم دارد
 • یارانه نقدی دی امشب واریز می‌شود
 • بازگشت به کار بازنشسته میلیاردی به بانک مرکزی
 • مقام آمریکایی: پنتاگون اولویتش را مقابله با نفوذ ایران در سوریه قرار داده است
 • اکسید گوگرد موجود در دود نیروگاه مفتح فراتر از حد مجاز است
 • پرستاران همچنان در انتظار اجرای قانون “تعرفه‌گذاری”/ تاخیر ۱۰ ماهه در پرداخت کارانه‌های پرستاری
 • سردار باقری: ایران سردمدار نجات مردم منطقه از یوغ استکبار است
 • “صدای مهیب شنیده‌شده در کرمانشاه ارتباطی به نیروهای مسلح ندارد”
 • اتحادیه اروپا: بریتانیا هنوز هم می‌تواند عضوی از اتحادیه باقی بماند
 • استانداری خراسان رضوی: معاندان نظام قصد داشتند اعتراضات را به دهه فجر بکشانند/ دستگیرشدگان با هر سه جناح مخالف بودند
 • قیمت تویوتا پریوس در ایران توسط شرکت ایرتویا افزایش یافت
 • اجرای سراج با آرزوی سلامتی برای شجریان
 • موافقت با بازدید نمایندگان مجلس از اوین