فعالیت ۳۰۰واحد عرضه بستنی غیرمجاز در تهران!

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۸  /   /  کد خبر: 13898
فعالیت ۳۰۰واحد عرضه بستنی غیرمجاز در تهران!

رییس اتحادیه صنف بستنی آبمیوه و کافی شاپ تهران گفت: در سطح تهران ۳۰۰ مرکز عرضه بستنی به صورت غیرمجاز مشغول به فعالیت هستند که حتی آدرس اتحادیه را نمی‌دانند!

 اسکندر آزموده  در خصوص بازرسی از فروشگاه‌های عرضه بستنی و آبمیوه در آستانه گرم شدن هوا گفت: مراکز عرضه بستنی و آبمیوه در تهران به طور دایم رصد می شوند و فروشندگان بستنی و آبمیوه که عضو اتحادیه هستند نیز آموزش های بهداشتی کافی را دیده اند.

وی افزود: آموزش فروشندگان واحدهای صنفی شامل دو بخش است. در بخش اول اعضای اتحادیه به مدت سه روز می بایست در کلاس های آموزشی اتاق اصناف شرکت کنند و پس از آن در اتحادیه اعضای بخش کافی شاپ دوره های آموزشی تخصصی می بینند و اعضای بستنی فروش و آبمیوه فروش هم آموزش مربوط به حوزه کاری خود را می گذرانند. در پایان هم اعضای هر بخش در امتحانی که از سوی اتحادیه برگزار می شود شرکت می کنند. در این آزمون ها هر نفر از نظر چگونگی استفاده بهداشتی از ظروف و رعایت موارد بهداشتی مورد سنجش قرار می گیرد.

آزموده با بیان اینکه هم اکنون در هر منطقه تهران هم ۲ نفر از بازرسان اتحادیه به طور دایم از واحدهای صنفی بازرسی های مرتب به عمل می آورند، خاطرنشان کرد: با وجود سخت گیری های اتحادیه نسبت به اعضای خود، هنوز در شهر تهران شاهد حضور ۳۰۰ واحد عرضه بستنی غیر مجاز هستیم که حتی آدرس اتحادیه را هم نمی شناسند. به غیر از این واحدها ۶۰۰ واحد صنفی در حال دریافت مجوز هستند و مراحل اولیه را گذرانده اند و ۱۵۰۰ واحد صنفی با مجوز اتحادیه صنف بستنی آبمیوه و کافی شاپ تهران مشغول فعالیت هستند.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها