جدیدترین اخبار
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۹ کد خبر :13563

متن کامل تحلیل عباس عبدی از آراء روحانی، رئیسی و قالیباف

با اطمینان می‌گویم رأی روحانی در این هفته از هفته قبل در تهران بیشتر شده ولی افزایش رأی آقای رئیسی درست است و دلیلش نیز کاهش رأی آقای قالیباف است. رأی آقای رئیسی افزایش پیدا کرده اما به نظرم این افزایش محصول حضور انتخاباتی‌شان نیست که رأی‌های جدیدی را به دست آورند بلکه محصول بسیج شدن نیروهای اصولگرا است که ظرفیتش محدود است.

عباس عبدی معتقد است: نقطه قوت روحانی آرام‌سازی فضا بوده و باید همان را ادامه دهد، باید نشان دهد طرف مقابلش است که می‌خواهد اوضاع را متشنج کند. وی می گوید: رئیسی در دوره‌ای که در دستگاه قضا بود، باید پرونده احمدی‌نژاد را رسیدگی می‌کرد و به اتهاماتی که گفته می‌شد رسیدگی می‌کرد. عبدی در مورد پاسخ مناسب به سخنی از قالیباف در مناظره دوم اظهار می کند: اگر من بودم به قالیباف می‌گفتم آقای وزیر آموزش و پرورش خوب بود دخترش را رئیس کمیته زنان وزارتخانه‌اش می‌کرد و به پسرش ۴ رانت می‌داد! وی اعتقاد دارد که باید به صورت شفاف عواقب حضور کاندیداهای مقابل روحانی در این انتخابات را برای مردم گفت چرا که در صورت آمدن جریان مقابل روحانی تورم وضعی بسیار بد و نابرابری و فرار سرمایه و تهدیدات خارجی افزایش پیدا خواهد کرد.

عباس عبدی تحلیلگر اصلاح‌طلب مسائل سیاسی صبح امروز در مناظره‌ای که برگزار شد، در پاسخ به این سؤال که معدل این ۶ نامزدی که  در مناظرات حضور داشتند را چگونه ارزیابی می‌کنید و در نهایت برای من