MTN برنامه ای برای فروش سهام ایرانسل خود ندارد

MTN برنامه ای برای فروش سهام ایرانسل خود ندارد

از چند سال پیش که مشکلات عدیده مالی و تجاری برای کشورمان به سبب تحریم‌های بین‌المللی ایجاد شده، همواره زمزمه این خبر شنیده می‌شد که MTN به عنوان یک اپراتور بزرگ بین‌المللی قصد خروج از بازار ایران و فروش سهام خود در ایرانسل را دارد. جدیدترین اخبار نشان می‌دهد که مدیران این شرکت قصد فروش سهام خود در ایرانسل را ندارند و برنامه بر ماندن در ایران تنظیم شده است.

«بازتاب»؛ مهتاب جهاندار_ ام تی ان یک شرکت بین‌المللی بزرگ است که در ده‌ها کشور به مشترکان خود خدمات مخابراتی و ارتباطی ارائه می‌دهد؛ در واقع شاید بتوان MTN که شرکتی به مرکزیت آفریقای جنوبی در کشورهای بسیاری فعالیت می‌کند را بزرگترین شرکت فناوری خارجی دانست که هنوز هم در ایران به صورت فعال سهم داشته و با شرکای ایرانی خود همکاری می‌کند.

همانطور که عنوان شد، تحریم‌ها و بحران انتقال منابع مالی، کار را به جایی رسانده بود که مدیران این شرکت تصمیم به فروش سهام خود در ایران گرفته بودند؛ اتفاقی به نظر می‌رسد دیگر اتفاق نخواهد افتاد و مدیران این شرکت بزرگ آفریقایی قصد دارند 49 درصد سهام خود در MTN Irancell را همچنان حفظ کنند.

البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که MTN در سال‌های گذشته از برنامه خود برای ترک خاورمیانه و تمرکز بر آفریقا خبر داده بود و ظاهراً خروج از منطقه (و نه تنها ایران) هدف این شرکت بوده اما مدیران ارشد این شرکت امروز (۱۵ آبان) و در جریان بازدید از ایرانسل تاکید کردند برنامه‌ای برای خروج از ایران ندارند.

مدیرعامل گروه ام‌تی‎ان همچنین به این نکته نیز اشاره کرد که ایرانسل یکی از دو شرکت برتر گروه MTN در زمینه ترافیک شبکه ارتباطی است و قصد دارد این مسیر را به عنوان کسب و کاری موفق همچنان و با قدرت ادامه دهد.

سبیسی جوناس، رئیس هیأت‌مدیره گروه ام‌تی‌ان نیز در دیدار، با اشاره به اینکه MTN، با وجود شرایط ژئوپولتیک منطقه، همراه با ایرانسل، به همکاری و حمایت از کسب‌وکار در ایران ادامه خواهد داد، دستاوردها و اقدامات انجام شده طی دوران اخیر در ایرانسل را ستود و بر ادامه گذار به تحول دیجیتال، از جمله در حوزه‌هایی همچون فین‌تک، تأکید کرد.

در جریان این دیدار، بیژن عباسی‌آرند، مدیرعامل ایرانسل با ارائه گزارشی از شرایط موجود کسب‌وکار در ایران، آخرین دستاوردهای ایرانسل را در زمینه‌های مالی، تجاری و ارائه خدمات دیجیتال به مشترکان خود و جامعه مخاطبان ایرانی، تشریح کرد.