رئیس جمهور اوکراین: 89 پهپاد شاهد ساخت ایران را ظرف دو روز سرنگون کرده ایم

    کد خبر :964519
سرنگون کردن پهپاد روسی

یک سرباز اوکراینی در خط مقدم نزدیک نوولوگانسک به سمت یک پهپاد نظامی شلیک می کند – عکس: آناتولی استپانوف/AFP

به گزارش نیوزویک؛ رئیس جمهوری اوکراین گفته است که از آغاز سال جاری میلادی دفاع هوایی این کشور 89 پهپاد ساخت ایران را سرنگون کرده است.

زلنسکی می‌گوید گزارش‌های اطلاعاتی دریافت کرده که حاکی از برنامه مسکو برای تضعیف اوکراین با ادامه کارزار حملات پهپادی برای مدت طولانی است.

بازتاب– وی مدعی شد که این کشور 89 پهپاد «کامیکازه» ساخت ایران که به شاهد-136 نیز معروف است را ظرف دو روز سرنگون کرده است.

زلنسکی در سخنرانی روز دوشنبه خود گفت: «تنها دو روز از آغاز سال گذشته است و تعداد پهپادهای ایرانی که بر فراز اوکراین سرنگون شده‌اند بیش از ۸۰ نفر است». این تعداد ممکن است در آینده نزدیک افزایش یابد.

رئیس جمهور اوکراین گفت حالا زمان آن است که همه به ویژه کسانی که دفاع از آسمان اوکراین را بر عهده دارند حواس خود را جمع کنند.

وزارت دفاع اوکراین نیز با تکرار ادعاهای اخیر خود اعلام کرد: نیروهای اوکراینی روز شنبه 45 پهپاد شلیک شده توسط روسیه را سرنگون کردند.

به گفته آنها؛ روسیه به جای آتش بازی سال نو، 45 پهپاد کامیکازه ساخت ایران را به اوکراین پرتاب کرد که همگی آنها سرنگون شدند.

روز دوشنبه وزارت دفاع اوکراین آمار خود را کامل تر کرده و اعلام کرد: 44 پهپاد دیگر توسط نیروهای اوکراینی سرنگون شده است. به این ترتیب تعداد پهپاد های سرنگون شده روسی از ابتدای سال میلادی تا کنون به 89 فروند رسیده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید