8 ترفند ساده برای یادگیری زبان انگلیسی

    کد خبر :933561
8 ترفند ساده برای یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم می تواند یک کار چالش برانگیز باشد. اما زمانی که آن را یاد می گیرید متوجه می شوید که ارزش هر تلاش و زمانی که برای یادگیری آن خرج کرده اید داشته است. با تسلط به زبان انگلیسی، سفر لذت بیشتری خواهد داشت، دسترسی به منابع نامحدود آموزشی ممکن خواهد شد و اعتماد به نفس افزایش خواهد یافت. وقتی به زبان انگلیسی مسلط هستید دیگر نیازی نیست منتظر باشید تا آخرین کتاب پرفروش یا فیلم هالیوود به زبان فارسی ترجمه شود تا از آنها لذت ببرید. ما در این مطلب 8 راه ساده برای شروع دوره های آموزش زبان انگلیسی و یادگیری موثر آن به شما معرفی خواهیم کرد.

1- عبارات را یاد بگیرید نه کلمات

هنگامی که انگلیسی یا هر زبان دیگری را می خواهید یاد بگیرید، نباید کلمات را حفظ کنید چرا که به خاطر سپردن آنها بدون استفاده در جملات معنا و مفهوم کافی را ندارد و به همین دلیل آنها را زود فراموش می کنید. در عوض، باید عبارات کامل را یاد بگیرید. به خاطر سپردن معنی کلمات بسیار ساده تر است اگر بدانید کاربرد دقیق آنها چیست و چگونه در یک جمله استفاده می شود.

2- با گوش دادن یاد بگیرید.

در حالی که خواندن کتاب های درسی می تواند به شما در یادگیری زبان انگلیسی کمک کند، اما نباید تنها به آنها تکیه کنید. کتاب‌های درسی برای یادگیری گرامر و واژگان عالی هستند، اما ممکن است در انجام مکالمه کمک زیادی به شما نکنند. اگر می خواهید یاد بگیرید چگونه انگلیسی صحبت کنید، با گوش دادن یاد بگیرید نه با خواندن. با گوش دادن بیشتر، می‌توانید واژگان و گرامر مفیدی را بیاموزید بدون اینکه لازم باشد آنها را متوجه شوید یا حفظ کنید.

3- یک آزمون تعیین سطح بدهید.

قبل از شروع یادگیری، آگاهی از سطح مهارت فعلی انگلیسی شما بسیار مهم است زیرا مسیری را که باید طی کنید مشخص می کند. به عنوان مثال اگر در بخش هایی از گرامر دچار ضعف باشید نمی توانید به سراغ بخش های دیگر بروید و این ضعف باعث می شود کل روند یادگیری زبان انگلیسی برای شما مختل شود. فرض کنید در حال گوش دادن به یک پادکست انگلیسی هستید و به دلیل ضعف در گرامر خیلی از بخش های آن را متوجه نمی شوید.

این باعث کاهش شدید بازدهی شما در یادگیری خواهد شد. برای تعیین سطح می توانید از سایت های مختلفی به صورت رایگان استفاده کنید. یکی از بهترین های آن در آدرس (www.englishexpress.com.sg/placement-test) وجود دارد که کاملا رایگان می توانید از آن استفاده کنید.

8 ترفند ساده برای یادگیری زبان انگلیسی

4- کیفیت را بر کمیت ترجیح دهید.

وقتی صحبت از یادگیری هر زبانی می شود، همه چیز به کیفیت بستگی دارد. به جای یادگیری ده ها کلمه جدید در مدت زمان کوتاه، باید روی یادگیری یک کلمه و ده ها بار تکرار آن تمرکز کنید. این کار مانع از تلاش بیهوده شما برای یادگیری زبان انگلیسی می شود. علاوه بر این، این استراتژی به شما امکان می دهد معنی کلمات و عبارات را عمیق تر به ذهن بسپارید. در نتیجه به راحتی آنها را فراموش نخواهید کرد.

افراط در مطالعه یادگیری زبان موجب می شود تا اطلاعات خیلی سریع تر از چیزی که فکر می کنید از ذهن شما فرار کنند. اما این افراط در گوش دادن به انگلیسی نتیجه معکوس دارد و می تواند سرعت یادگیری شما را چندین برابر کند. بنابراین دیدن 2 فیلم سینمایی با زبان اصلی در روز چیز عجیبی نخواهد بود.

5- گرامر را با داستان یاد بگیرید.

یکی از بهترین راه ها برای یادگیری گرامر گوش دادن به داستان های کوتاهی است که در زمان های مختلف گفته می شود. این به شما کمک می کند گرامر زبان انگلیسی خود را به طور خودکار و طبیعی تر بهبود بخشید. برای مثال، اگر داستانی با «من موز دوست ندارم اما می‌خواهم یکی بخورم» شروع می‌شود، داستان دیگر باید این باشد: «من موز دوست نداشتم اما می‌خواستم یکی بخورم».

این تغییر در زمان های جملات شما را وادار به استفاده از افعال در شکل های گذشته، حال و آینده می کند و تکرار مداوم این کار و داستان سازی های روزانه می تواند تمامی گرامر زبان انگلیسی را ملکه ذهن شما کند به طوری که به صورت ناخودآگاه و بدون تفکر می توانید از آنها استفاده کنید.

6- به جای گوش دادن و تکرار، گوش کنید و خلاصه سازی کنید.

اگر می‌خواهید زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشید، از استراتژی استفاده شده در کتاب‌های درسی انگلیسی، یعنی «تکرار بعد از شنیدن» استفاده نکنید. به جای تکرار طوطی وار کلمات و عبارات گفته شده توسط گوینده، باید به سؤالات مطرح شده پاسخ دهید. به عنوان مثال، اگر در حال گوش دادن به یک پادکست یا ویدیو هستید، آن را هر 20 تا 30 ثانیه مکث کنید و یک خلاصه مختصر از آنچه گفته شده است بگویید. علاوه بر این می توانید با دوست خود به یک فایل صوتی مکالمه گوش دهید و سپس درباره آن گفتگو کنید، نظرات خود را اعلام کنید و حتی با یکدیگر مخالفت کنید.

8 ترفند ساده برای یادگیری زبان انگلیسی

7- در دوره های آنلاین شرکت کنید.

دوره های آموزش آنلاین زیادی در اینترنت وجود دارد که می توانید از آنها برای یادگیری تمامی بخش های زبان انگلیسی استفاده کنید. یکی از سایت های محبوب در زمینه دوره های آموزش آنلاین سایت داناپ است که یک دسته بندی اختصاصی برای آموزش زبان انگلیسی دارد و در این دسته بندی می توانید از سطح مقدماتی گرفته تا پیشرفته و حتی آیلتس نیز دوره ها را بگذرانید و قسمت های مختلف را یاد بگیرید.

البته در نظر داشته باشید که تمرین در کنار یادگیری بسیار مهم است. اگر شما یک مبحث را یاد بگیرید و از آن در حالت های مختلف استفاده نکنید به زودی فراموش خواهد شد. بنابراین به عنوان مثال اگر در حال یادگیری افعال آینده هستید، پس از اینکه به طور کامل آن را یاد گرفتید، تمارین مختلفی را حل کنید تا ملکه ذهنتان شود.

8- انگلیسی فکر کنید!

شاید این ترفند کمی مسخره به نظر برسد اما می تواند تاثیر فوق العاده ای در یادگیری زبان انگلیسی داشته باشد. سعی کنید در ذهن خودتان جملات مختلف انگلیسی بسازید و حتی افکار خود را به انگلیسی در ذهن بیان کنید. مثلا اگر در فکر رفتن به یک سفر هستید، سعی کنید کارهایی که لازم است برای رفتن به سفر انجام دهید را به انگلیسی در ذهن خود مرور کنید.

نتیجه گیری

یادگیری زبان انگلیسی همیشه برای همه یک ترس بوده و اکثر افراد از آن یک غول بی شاخ و دم می سازند. اما زمانی که مسیر شیرین یادگیری را شروع می کنید و پیشرفت پله ای خود را می بینید، بیشتر تشویق به ادامه دادن می شوید. شروع یادگیری زبان نیز مثل هر کار دیگری نیاز به کمی اراده و گرفتن یک تصمیم محکم دارد که بدون آن شاید پس از چند روز مطالعه کلا آن را رها کنید.

برای شروع می توانید روزانه فقط 1 ساعت زمان را به یادگیری اختصاص دهید و سعی کنید این یک ساعت به صورت مشخص باشد. به عنوان مثل هر روز از ساعت 5 الی 6 بعد از ظهر مطالعه کنید. بعد از اینکه تبدیل به عادت شد حالا می توانید مدت زمان را یک ربع الی نیم ساعت افزایش دهید تا سرعت یادگیری خود را بالاتر ببرید.

 

1
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد
  1. مجید درخشانی گفت:

    عالی بود ممنون

دیدگاهتان را بنویسید