پخش دو سریال طنز از شبکه دو سیما

شبکه دو سیما در شب‌های باقی‌مانده در اسفندماه دو سریال طنز روانه آنتن خواهد کرد.

روابط عمومی شبکه دو اعلام کرد: بر اساس نیاز جامعه در ایامی که به دلیل انتشار ویروس کرونا اضطراب و نگرانی در میان بخشی از خانواده‌ها به چشم می‌خورد، شبکه دو علاوه بر پخش ویژه‌برنامه‌های مختلف آرامش‌بخش و برنامه‌هایی با موضوع راه‌های پیشگیری از انتشار این ویروس که شامل گفت‌وگو با کارشناسان، مسئولان امر و … می‌شود به پخش سریال‌هایی با فضای مفرح اقدام کرده است.

مینی‌سریال طنز «زندگی شگفت‌انگیز است» به کارگردانی مجتبی چراغعلی و تهیه‌کنندگی عبدالرضا فیروزان یک کمدی اجتماعی است که به مشکلات خانواده از نگاه طنز می‌پردازد. در این مجموعه قصه زندگی زوج جوانی به نام‌های «روزبه» و «سیمین» روایت می‌شود که برخی اتفاقات شگفت‌انگیز برای آن دو طی داستان رخ می‌دهد.

تصویربرداری این مجموعه هفت‌قسمتی تابستان سال ۹۷ در یک سرای محله در غرب تهران انجام شده است و از ۱۰ اسفند ساعت۲۱:۳۰ روانه آنتن می‌شود.

رضا داوودنژاد، سحر ولدبیگی، حمید لولایی، نگین معتضدی، مهران رجبی، خشایار راد، ساناز سماواتی، فرهاد بشارتی، آرش نوذری، افسانه ناصری، کیمیا گیلانی، فاطمه شکری، ماهان عبدی، ندا دیبا، پریسا رضایی، غلامرضا رضایی، مهدی طهرانی، مهدی دانایی مقدم و هنرمند خردسال مانی فیروزان در این سریال بازی کرده‌اند.

همچنین پخش «سامو بندری» در آخرین روزهای سال ۹۸ با پایان گرفتن مینی‌سریال «زندگی شگفت‌انگیز است» آغاز می‌شود.

«سامو بندری» به تهیه‌کنندگی سیدعلیرضا سبط‌احمدی و کارگردانی ابراهیم فروزش سال گذشته در بندر بوشهر تصویربرداری شده و به تولید رسیده است. همچنین اصغر عبداللهی نویسندگی این سریال را برعهده داشته است.

در خلاصه این داستان آمده است: سامو تنها پسر ناخدا صبور، نوجوان بندری، باهوش، پرشر و شور و ماجراجوست. او درگیر اتفاق‌هایی پیچیده و عجیب می‌شود و خانواده و دوستانش را هم درگیر ماجراهای خودش می‏‌کند. نیت او در هر ماجرا پاک و صادقانه است اما ناخواسته باعث بر هم زدن آن بندر کوچک می‌‏شود و برای خودش و اطرافیانش دردسرساز می‏‌شود… .

«سامو بندری» متعلق به فضای بوشهر است و قصه آن با فضای جنوب همخوانی دارد و بر همین اساس نیز جمعی از افراد حاضر در مجموعه از بازیگران بوشهری هستند. حسن پورشیرازی، مائده طهماسبی، علی اوسیوند، مهدی فقیه، آریاوا رستمی، کورش زنگویی، ناهید ثناگو، مرتضی نوری فیروزی، لیلا دمان،عباس باکو، خلیل چراغ زاده، محمد گتوتی‌زاده، اسماعیل عاشوری، حدیث سیرجانیان، سیدرضا حسینی، مهدی عبدی، عبدالکریم محمودنیا، یوسف فهمیده، سیداحمد صداقت‌بخشی و … در این سریال حضور دارند.