جدیدترین اخبار
15 آبان 1398 ساعت 02:12 ورزشی کد خبر :638977
بهانه فتحی پیشخور کردن بودجه تیم توسط مدیران قبلی!

همه‌چیز درباره استعفای استراماچونی/ سرمربی استقلال واقعیت را می‌گوید یا فقط تهدید می‌کند

گروه ورزشی بازتاب: آندره آ استراماچونی، سرمربی تیم فوتبال استقلال به دنبال برتری 5 بر صفر تیمش مقابل صنعت نفت آبادان در نشست خبری این بازی به انتقاد شدید از مدیران باشگاه استقلال پرداخت و گفت:

 

اول‌ازهمه می‌خواهم یک تبریک فوق‌العاده به بازیکنانم بگویم. به این دلیل که من را صد درصد همراهی کردند. مدلی که تیم ما فوتبال بازی می‌کند، مقابل همه هست و همه می‌بینند. ما مقابل تیمی بازی کردیم که فقط به پرسپولیس باخته بود، آن‌هم با یک شوت از راه دور. امروز نمی‌دانم چند موقعیت روی دروازه آن‌ها داشتیم و خیلی خوب بودیم که باید به بازیکنانم تبریک بگویم.

 

از سوی دیگر، متأسفانه در روزی که همه خیلی برای استقلال خوشحال هستند، باید بگویم ما خیلی نمی‌توانیم خوشحالی کنیم. شرایطی که در این چندماهه کار می‌کنیم، به‌هیچ‌وجه احترام‌آمیز نیست، آن‌هم برای تیمی که 30 میلیون هوادار دارد. قبول کردم با استقلال قرارداد امضا کنم، چون این تیم بهترین تیم آسیاست. برای هر بازی به بازیکنانم فشار می‌آورم و می‌خواهم تمام توان خود را بگذارند و با این شرایط آن‌ها تمام توان خود را می‌گذارند، اما با این وضعیت، امکان ادامه همکاری وجود ندارد.

 

خیلی از افرادی که کنار تیم هستند، تدارکات، ماساژور و… حتی یک ریال هم دریافت نکرده‌اند. حتی بازیکنان هم در یک ماه گذشته، یک ریال دریافتی نداشته‌اند. خیلی از بازیکنان به دلیل مشکلات مالی، توان آمدن به تمرین را هم ندارند و هزینه آن‌ها بیشتر از قرارداد آن‌هاست. البته منظورم بازیکنان جوان است.

 

در تیم‌های دیگری هم شرایط سخت داشتم و در تیم پاناتینایکوس هم مشکلاتی بود، اما همه می‌دانند که مدیران باشگاه استقلال با بازیکنان و کادر فنی، صادق نبودند. اکنون من هیچ پاسخی برای بازیکنانم ندارم و هرروز به ما می‌گویند، فردا یا هفته بعد همه‌چیز درست می‌شود. با این شرایط برای من مقدور نیست که به کارم ادامه بدهم!

 

همه می‌بینید که تیمم چطور بازی می‌کند و اگر ارزش بازیکنان من 100 باشد به‌اندازه یک بازیکن یکصدوپنجاه‌تایی تلاش می‌کنند و در زمین توان می‌گذارند. تمام هواداران باید این را بدانند که هفته پیش یک جلسه تمرینی نداشتیم که به دلیل در دسترس نبودن یکی از زمین‌ها و آماده نبودن زمین دیگر بود. شاید باورتان نشود، من چند روز پیش بعد از تمرین به خانه رفتم، بدون اینکه دوش بگیرم. بااین‌حال ما ماندیم و کارکردیم تا به نتیجه برسیم، اما با ادامه این شرایط امکان ادامه همکاری وجود ندارد.

 

فوتبال یک قوانینی دارد. من اینجا با همه دوست هستم. بااین‌حال قوانینی وجود دارد که این قوانین از سمت فیفا تعیین می‌شود. من نماینده بازیکنان هستم و خودم را جلو گذاشته‌ام. نمی‌خواهم اسم ببرم، اما برخی بازیکنان در این چند ماه می‌خواستند به تمرین نیایند. بااین‌حال با بازیکنان صحبت کردم و به آن‌ها گفتم که شما بازیکن استقلال هستید و با پول یا بی‌پول باید در خدمت تیم باشید. بازیکنان صحبت من را قبول کردند و کاپیتان تیم هم این ذهنیت را برای بازیکنان جا انداخت، اما چطور است که در این چند ماه یک ریال بازیکنان دریافت نکرده‌اند؟! حتماً دلیلی دارد، اما کسی به ما دلیلی را اعلام نکرده است.

 

ما آدم‌های حرفه‌ای هستیم و این را نشان داده‌ایم. در دو ماه اخیر هفت بازی پیاپی را باکیفیت بازی فوق‌العاده با برد پشت سر گذاشتیم. این مشکل قبل از بازی با تراکتور هم بود، اما به بازیکنان گفتم تمام توان خود را بگذارید و آن‌ها 120 درصد توان خود را گذاشتند و به بازیکنانم گفتم این مشکل را باید بعد از تعطیلات تیم ملی حل کرده و دنبال کنیم.

 

 

 

غلامپور: استراماچونی درست گفته است، بازیکنان ریالی دریافت نکرده‌اند

 

بهزاد غلامپور درباره گلایه شدید آندره آ استراماچونی از مشکلات مالی و تهدید او به کناره‌گیری از سمت خود اظهار داشت: او حتماً درست گفته است. من خودم پولی نگرفته‌ام و بازیکنان هم ریالی دریافت نکرده‌اند. باشگاه باید به دنبال حل مشکلات مالی باشد.

 

وی در واکنش به صحبت خبرنگاری که گفته بود حیف است آبی‌پوشان در روند رو به رشد خود به مشکلات مالی دچار شده‌اند، تصریح کرد: بازیکنان خانواده و زندگی دارند و درگیر مسائل مالی هستند.

 

مربی تیم استقلال دراین‌باره که گفته می‌شود بازیکنان جوان از بزرگ‌ترهای استقلال پول قرض می‌کنند، خاطرنشان کرد: از این موضوع اطلاع ندارم و چیزی از مسائل شخصی میان بازیکنان نمی‌دانم.

 

 

وریا غفوری: پشت استراماچونی هستیم

 

وریا غفوری، کاپیتان تیم فوتبال استقلال تهران نیز بعد از پیروزی پنج بر صفر تیمش مقابل صنعت نفت آبادان، گفت:

 

ابتدا می‌خواهم یادی از مرحوم پورحیدری و دانایی‌فرد کنم که سهم بزرگی در استقلال داشته‌اند. این عزیزان همیشه در قلب ما هستند. امروز برای استقلال خوشحال هستم زیرا به جایگاهی رسیده که زیبا بازی می‌کند. با زحماتی که سرمربی تیم کشید و ما از روز اول دیدیم که چگونه در تمرینات تلاش می‌کرد تا تیم ساخته شود، هفته‌به‌هفته بهتر شدیم.

 

من اینجا حضور دارم تا بگویم بازیکنان دویست درصد پشت سرمربی هستند. بدقولی‌هایی صورت گرفته و همه ما به این نتیجه رسیدیم و این احساس به ما دست داد که در حال بازی دادن ما هستند.

 

یک حس بد به ما دست داده است. هفته بعد، ۱۰ روز دیگر، سه روز دیگر، چک‌های پاس نشد و سپس بخشی از چک‌ها را به ما دادند. مشکلات عدیده دیگری وجود دارد که ما را ناراحت کرده است. تیم ما چقدر لایق احترام است؟ یک برد ما نصف جامعه را خوشحال می‌کند و باید این میزان بی‌توجهی را تحمل کند؟ به‌عنوان یک شخص که طرفدار ورزش هستم می‌گویم، ما فقر مدیر ورزشی در فوتبال داریم.

 

 

مشاور مدیرعامل استقلال: حق با استراماچونی و بازیکنان است

 

مهدیان، مشاور امیرحسین فتحی (مدیرعامل باشگاه استقلال) با انتشار مطلبی در صفحه اینستاگرام خود به استعفای استراماچونی و نارضایتی بازیکنان استقلال واکنش نشان داد. او نوشت:

 

«تبریک بابت این برد دل‌چسب و پر گل به شما هواداران عزیز. حق می‌دهیم به بازیکنان و سرمربی تیم.

 

متأسفانه به دلیل پیشخور کردن بودجه تیم توسط مدیران قبلی باشگاه امروز معضلات زیادی گریبانمان را گرفته است که همگان شاهد آن هستیم. در دو هفته اخیر که وارد باشگاه استقلال شدیم طی جلسات مختلف با مدیرعامل باشگاه درصدد حل مشکلات مالی هستیم؛ اما متأسفانه موانعی اداری بر سر راه ما قرار دارند که ان‌شاءالله حل می‌شود. جای نگرانی نیست. سؤالات زیادی ذهن شما خوبان را درگیر کرده است مبنی بر درآمدزایی باشگاه از فروش بازیکنان، لازم به ذکراست طلب‌های گذشته بازیکنان و مربیان سابق بخش بزرگی از این درآمدزایی را درگیر خود کرد. برای گرفتن مجوز حرفه‌ای باشگاه این کار باید انجام می‌شد.

 

هوادار استقلال قول و شعار نمی‌خواهد؛ اما واقعاً لازم به ذکر است که اعلام کنیم به دنبال رفع موانع هستیم تا قرارداد اعضای تیم را پرداخت کنیم.

 

بازهم جمله‌ای که روز آمدنمان به باشگاه گفتیم را مجدداً اعلام می‌کنم که تمام تلاشمان را برای سربلندی شما انجام خواهیم داد. مطمئن باشید غیرازاین باشد عطای این بودن را به لقایش می‌بخشیم.»

 

 

رسانه ایتالیایی خبر استعفای استراماچونی را از روی سایتش حذف کرد

 

گاتزتا که مدعی شده بود آندره آ استراماچونی از هدایت استقلال استعفا داده است خبر را از روی سایت خودش حذف کرد.

 

با توجه به تعطیلی لیگ بعد از دیدار امروز مقابل نفت آبادان، آندره استراماچونی راهی ایتالیا می‌شود. درواقع به نظر می‌رسد این برداشت گاتزتا از نشست خبری سرمربی استقلال بوده است. تابه‌حال نیز اخبار رسانه‌های ایتالیایی در مورد وی حقیقت نداشته است.

 

انتهای پیام/#

Ad

Ad
Ad

روی خط خبر

 • کلانتری: دریاچه ارومیه تا سال ۱۴۰۶ احیا می شود
 • علیرضا عصار در تالار بزرگ وزارت کشور کنسرت می دهد
 • رشد قیمت طلا و نوسان سهام آسیایی با داده‌های ضعیف چین
 • «پرواز تهران- شیراز» گروه دال شنیدنی شد
 • بازگشایی مرز صادراتی عراق تا اواخر آبان‌ماه
 • رد شایعات درباره آسیب به اسناد موجود در آرشیو ملی
 • احتمال بارش برف در تهران از شنبه
 • آیت الله جوادی آملی: یونان معبر فلسفه است نه مبدا آن
 • آمارهایی از شاخص کیفی هوای پایتخت
 • دلایل مخالفت آموزش وپرورش هوا با تعطیلی مدارس
 • نمایش عکس‌هایی از فرهنگ و هنر ایران در اسلواکی
 • واگذاری ١٢٠ هکتار از زمین‌های مصادره شده توسط خاندان پهلوی
 • آغاز گشت‌های شبانه محیط زیست در تهران
 • از ارکستر زهی تا اجرایی به مناسبت روز جهانی ایدز
 • هرندی، میزبان جشنواره فرهنگی ورزشی یاریگران زندگی شد
 • ۳۲ محکوم امنیتی با پیشنهاد جداگانه رئیس قوه قضاییه مشمول عفو، تخفیف و تبدیل مجازات شدند
 • دادستان کل کشور: در ایام انتخابات به راه انداختن کارناوال‌ها ممنوع است
 • درخواست مجدد رئیس پارلمان لبنان برای تشکیل فوری دولت
 • شرکت پخش فرآورده‌های نفتی: مصرف بنزین ۱۰درصد بیشتر شد
 • دبیرکل اوپک: رقیبان نفتی اوپک، ضعیف خواهند شد
 • شادی و موسیقی در بازار بزرگ ایران
 • نخستین جلسه علنی تحقیقات استیضاح ترامپ برگزار شد
 • کنسرت آفتابگردونیِ فرزاد فرخ برگزار شد
 • جهانگیری: فروش نفت کشور با مشکل مواجه شده اما قادریم کمبود درآمد را ‌جبران کنیم
 • کشف یک‌ باب انبار کتاب‌های قاچاق
 • فستیوال دانشجویی هنر شرقی برگزار می‌شود
 • همتی برای سرمایه گذاری روی ارز هشدار داد
 • ثبت‌نام تهرانی‌ها در طرح اقدام ملی مسکن از پایان آذر‌ آغاز می شود
 • مجریان انتخابات مجلس در سراسر کشور چه گرایش سیاسی دارند؟
 • مجوز نمایش برای سه فیلم صادر شد