- Baztab - https://baztab.ir -

هواشناسی مازندران: سامانه بارشی جدید از امشب وارد استان می شود

هواشناسی مازندران

اداره کل هواشناسی مازندران روز یکشنبه با انتشار اخطاریه‌ای نسبت به احتمال بالا آمدن دوباره آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها، رانش زمین و ریزش سنگ در جاده‌ها از امشب همزمان با آغاز موج جدید بارندگی هشدار داد.

در این اخطاریه تاکید شده است که از امشب با شمالی شدن جریانات سطح زمین، بارش‌های پراکنده باران و برف در مازندران بویژه ارتفاعات نیمه غربی استان رخ می‌دهد.

بر اساس اخطاریه‌ای هواشناسی مازندران با ورود این سامانه علاوه بر کاهش دما، وزش باد نسبتا شدید در ارتفاعات و محور‌های کوهستانی استان رخ می‌دهد که این وضعیت باعث بروز پیامد‌هایی نظیر کاهش دید، اختلال تردد در محور‌های کوهستانی، رانش زمین، ریزش سنگ، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها می‌شود.

کارشناس پیش بینی هواشناسی مازندران در این باره به ایرنا گفت:: از امشب با ورود این جریان شمالی، شرایط جوی خاص این سامانه در مازندران مستقر می‌شود که بیشترین شدت آن مناطق نیمه غربی بویژه ارتفاعات این مناطق است.

سعید غلامپور افزود: این سامانه شمالی باعث بارش باران پراکنده و در ارتفاعات بارش برف به همراه مه گرفتگی می‌شود.

وی ادامه داد: علاوه بر این وزش باد نسبتا شدید در ارتفاعات و کاهش دما هم همراه با این سامانه مازندران را فرا می‌گیرد.

این کارشناس هواشناسی با اعلام این که سامانه بارشی و سرد جدید تا روز دوشنبه در مازندران ماندگار است، میزان کاهش دما در این مدت را پنج تا ۱۰ درجه سانتی گراد اعلام کرد و افزود: بیشترین کاهش دما در همان ارتفاعات نیمه غربی استان خواهد بود.

غلامپور پیش بینی کرد که هوای مازندران در روز سه شنبه همزمان با سیزده به در نیمه ابری و در ارتفاعات با بارش پراکنده همراه خواهد بود.

هم اکنون هوای ساری، مرکز مازندران ابری گاهی با بارش باران همراه است و کمینه و بیشینه دمای امروز این شهر ۹ و ۱۴ درجه سانتی گراد پیش بینی شد.