- Baztab - https://baztab.ir -

‌پوشش تحصیلی ۹۷ درصدی دانش‌آموزان ابتدایی

دانش‌آموزان ابتدایی

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی، ۹۷ درصد است.

شاپور محمدزاده در آیین تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان، با اشاره به چهل سالگی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: در سال‌جاری بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری صادر شد که در آن اولویت با جوانان بود و به این قشر از جامعه توجه ویژه‌ای شده بود.

این مسئول با اشاره به رشد بالای علمی کشور در سال‌های پس از انقلاب، افزود: رشد علمی کشور ۱۱ برابر جهان است که این نشان از بنیه علمی خوب در کشور است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر افزایش جمعیت دانشجویی، رشد علمی در علومی از قبیل نانو، هسته‌ای و … داشتن رتبه کمتر از ۱۰ رتبه جهانی، نشان از درخشان بودن وضعیت علمی کشور است.

محمدزاده با اشاره به اینکه پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی ۹۷ درصد است، گفت: در استان زنجان این نرخ بالاتر از نرخ کشوری است که این مهم جای خوشحالی دارد و نیز دستاوردهای خوبی در حوزه آموزش و پرورش وجود دارد که متاسفانه آن‌چنان که باید اطلاع‌رسانی نشده است.

معاون سوادآموزی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ظرفیت‌های استان زنجان، یادآور شد: با توجه به ظرفیت‌ها، تحقق اهداف آموزش و پرورش در استان زنجان میسر است.

در ادامه این مراسم، مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان زنجان نیز با اشاره به اینکه در آموزش و پرورش راهبری نگرشی و بینشی است، اظهار کرد: تعلیم و تربیت یک امر تخصصی است اما به تعلیم و تربیت نگاه علمی نمی‌شود.

ابراهیم رفیعی ادامه داد: آموزش و پرورش مولد سرمایه است و نباید به این دستگاه، نگاه هزینه‌ای شود.

مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه اصل تحول و تغییر، کالایی است که در آموزش و پرورش تولید می‌شود، اظهار کرد: دانش‌ و دانایی برای زیستن، محصول آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش مولد سرمایه است، افزود: نباید به این دستگاه، نگاه هزینه‌ای شود بلکه باید نگاه آینده‌پژوهی به آموزش و پرورش وجود داشته باشد و حال برای دیدن آینده کشور می‌توان سری به مدارس زد؛ چرا که آینده با آینده‌نگاری ساخته می‌شود.

به گزارش ایسنا، رفیعی با بیان اینکه ارتقای ساختارها باید در دستور کار قرار گیرد، یادآور شد: ما نیز یک جز از کل هستیم و آموزش پرورش جدای از جامعه نیست و اگر تغییر نگرش‌ها در نهاد تعلیم و تربیت اتفاق افتد، مدرسه‌محوری در نظام آموزشی باید در اولویت قرار گیرد.