آغاز فروش اینترنتی کتاب‌های زیباسازی شهرداری تهران از سال آینده

فروش اینترنتی کتاب

معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به فروش اینترنتی کتاب های زیباسازی از سال آینده گفت: با سایت‌ها و پایگاه‌های فروش اینترنتی کتاب تفاهمنامه امضا شده است تا دسترسی راحت‌تر برای عموم فراهم شود.

بهروز فتحی در مراسم رونمایی از کتاب های تازه منتشر شده سازمان زیباسازی گفت: سازمان زیباسازی تلاش دارد که به حوزه تخصصی کتاب وارد شود چراکه این موضوع نیاز دانشجویان و فارغ التحصیلان است.

وی با بیان اینکه امروز ۲۱ اسفندماه روز زیباسازی تهران است، گفت: در جلسات متعددی که با شورای فرهنگ ملی داشتیم هرچه تلاش کردیم نتوانستیم در تقویم ملی این روز را به عنوان روز زیباسازی ثبت کنیم اما قرار شد در تقویم استانی روز ۲۱ اسفند روز زیباسازی تهران نام بگیرد.

فتحی با اشاره به رونمایی از کتاب‌های سازمان زیباسازی اظهارکرد: از سال ۸۹ که انتشارات سازمان زیباسازی فعالیت خود را آغاز کرد نزدیک به ۳۰۰ عنوان کتاب در موضوعات مختلف ترجمه، تالیف و … منتشر شد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکید بر اینکه این ۳۰۰ عنوان کتاب به ارتقای بخشی از دانش فنی کارشناسان، دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته کمک خواهد کرد، گفت: تقریبا ۶۶ عنوان انتشاراتی در سال جدید داشتیم که از این رقم، تعدادی به‌صورت محدود بوده و یا قیمت گذاری نشده است.

فتحی ادامه داد: بیش از ۳۵ عنوان کتاب وارد چرخه توزیع کتاب شده که قابل بهره‌برداری برای عموم است همچنین تعدادی کتاب به‌صورت دیجیتال منتشر شده که از اوایل سال آینده علاقه‌مندان می توانند در سایت سازمان به آنها دسترسی داشته باشند.

وی با بیان اینکه ۱۴ عنوان کتاب نفیس توسط سازمان منتشر شده است، تصریح کرد: بیش از ۵۰ عنوان کتاب تخصصی و دانشگاهی و ۲۰ عنوان کتاب دو زبانه تهران پژوهشی، ۳۳ عنوان مجموعه ضوابط و مقررات شهری، ۵۳ عنوان مجموعه دانش زیباسازی، ۲۷ عنوان نشریه تخصصی، ۲ عنوان کتاب‌های مطالعات سیاستی طی دوران فعالیت انتشارات سازمان منتشر شده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به اینکه از نیمه اول امسال ۱۸ عنوان کتاب منتشر شده است، گفت: یک عنوان تجدید چاپ، ۱۶ عنوان کتاب تولیدی که از این تعداد ۱۱ مورد تالیفی و ۴ مورد ترجمه‌ای و یک عنوان نیز سامانه آماری بوده است.

به گزارش ایسنا فتحی ادامه داد: در نیمه دوم امسال ۴۸ عنوان کتاب منتشر شده که از این تعداد ۳۵ عنوان تالیفی ، ۱۱ مورد ترجمه‌ای و ۲ عنوان تجدید چاپ بوده است.

وی تاکید کرد: ۴ عنوان کتاب نفیس هادی سیف داریم که سال آینده به صورت ویژه رونمایی خواهد شد. نشست بررسی این کتاب را در نمایشگاه کتاب خواهیم داشت.

فتحی افزود: با چند ناشر معتبر نیز در خصوص توزیع کتاب قرارداد بسته‌ایم.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران یادآور شد: برای سال آینده دو برنامه مهم در خصوص تجدید چاپ کتاب های کمیابی که حق رایت آن در اختیار سازمان است همچنین گسترده‌تر کردن سیستم توزیع انتشارات سازمان که در همه نقاط کشور افراد بتوانند به آن دسترسی داشته باشند را انجام خواهیم داد.