گرمازدگی 35نفر و خسارت به نخیلات در ریگان کرمان

فرماندار شهرستان ریگان گفت : گرمای بالای 50درجه طی روزهای اخیر موجب گرمازدگی 35نفر از مردم و همچنین خسارت به محصولات کشاورزی این شهرستان بویژه نخیلات شده است .
[گرمازدگی 35نفر و خسارت به نخیلات در ریگان کرمان]

امین باقری عصر جمعه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی دو روز متوالی گرمای حدود 56درجه ای در این شهرستان 35نفر را به علت گرمازدگی شدید روانه مراکز درمانی این شهرستان کرده است .
وی بیان داشت :گرمای زیاد علاوه بر مشکلاتی برای سلامت اهالی شهرستان موجب خسارت به محصول خرمای شهرستان شد به طوری که قرمزی شدن خوشه های نارس خرما در این شهرستان را بدنبال داشته است .
فرماندار ریگان با اشاره به اینکه گرمای بالای 50درجه و افزایش توفانهای شن و ریزگردها در شهرستان موجب ریزش 30درصدی محصول خرمای کشاورزان شده طوری که بیش از سه هزار تن از محصول خرما در اثر شدت گرما بر زمین ریخت و این امر کشاورزان ریگانی را بسیار متضرر کرده است .
وی اضافه کرد:این میزان خسارت بیشتر به نخیلات و باغهای روستاهای چاه ملک ،دهرضا، علی آبادپشت وقسمتی از شهر ریگان که در مسیر توفانهای شدید شن وکویری شهرستان قرار دارند وارد گردیده است .
فرماندار ریگان همچنین از ازدحام جمعیت در مراکز بهداشتی درمانی شهرستان خبر داد و بیان داشت: ،افت ولتاژ برق در روستاهای این شهرستان نیز مشکلاتی را برای ساکنان ایجاد کرده است .
باقری تصریح کرد : خشک شدن مزارع یونجه های شهرستان بر اثر افزایش دما و از بین رفتن نخیلات در این شهرستان خسارات زیادی به کشاورزان ریگانی وارد کرده است .
وی با اشاره به وضعیت بحرانی طی دو روز در این شهرستان بیان داشت: گرمای زیاد آسایش اهالی ریگان را سلب کرده است .
فرماندار ریگان عنوان کرد :در بعضی از مناطق شهرستان امکان تردد در روستاهای کویری شهرستان به دلیل تشدید دما وجود ندارد .
باقری اظهار داشت :تمامی ادارات آب و برق شهرستان در حالت آماده باش قرار دارند تا با جلوگیری از هر گونه قطعی آب و برق در کوتاهترین زمان ممکن مشکلات را برطرف نمایند .
وی وضعیت ریگان را طی دو روز اخیر بحرانی برشمرد و ابراز داشت در صورت تداوم گرما مشکلات عدیده ای در این شهرستان به وجود خواهد آمد.
شهرستان کویری ریگان با وسعت 8هزار کیلومتر مربع وجمعیت 96هزار نفری تا مرکز استان 285کیلومتر فاصله دارد.