9 شهریور 1397 ساعت 09:54

کد خبر :358317

- Baztab - https://baztab.ir -

بررسی کاهش سرعت”کامیون‌ها”در بزرگراه‌ها/نصب دوربین برای ثبت تخلف کامیون‌ها در لاین سبقت

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از کاهش 20 کیلومتر برساعت، سرعت کامیون‌ها در معابر بزرگراهی در صورت تصویب شورای ترافیک پایتخت خبرداد.

محسن پورسیدآقایی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد سرانجام پیشنهاد کاهش سرعت کامیون‌ها در بزرگراه‌های پایتخت با بیان اینکه با پلیس راهور نیز در این رابطه صحبت شده است، گفت: نظر پلیس نیز در این رابطه مثبت بوده است و بررسی‌ها در کمیته های تخصصی شورای ترافیک شهر تهران در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در صورت تصویب، سرعت کامیون‌ها نسبت به سواری‌ها در معابر بزرگراهی به میزان 20کیلومتر بر ساعت کاهش می‌یابد، افزود: همچنین از آنجایی که حرکت کامیون در لاین سبقت ممنوع است در حال خریداری و نصب دوربین برای ثبت تخلفات کامیون‌ها در لاین سبقت، به خصوص در بزرگراه های پرتردد کامیون‌ها همچون اتوبان بابایی و امام علی(ع) هستیم.

وی با بیان اینکه این تصمیم گیری نیاز به مصوبه شورای ترافیک تهران دارد و باتوجه به موافقت پلیس به نظر نمی‌رسد مشکلی برای اجرا وجود داشته باشد، ادامه داد: متاسفانه شاهد هستیم در بزرگراه‌ها از آنجایی که خودروها و کامیون‌ها با یک سرعت حرکت می‌کنند و معمولا کامیون‌ها نیز برای انجام سرویس کاری خود عجله دارند، یا وارد لاین سبقت می شوند که این امر تخلف است یا پشت سر خودروها رفته و با بوق و چراغ راه را باز می‌کنند که این موارد خطر آفرین است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که آیا ممکن این کاهش سرعت کامیون‌ها مورد اعتراض قرار گیرد، ادامه داد: در هر صورت باید مصلحت کل شهروندان را در نظر بگیریم و دقت داشته باشید که اگر حادثه ای در بزرگراه رخ دهد کنترل یک کامیون با سرعت 90یا 100کیلومتر آسان نیست و می‌تواند خطرآفرین باشد.