6 شهریور 1397 ساعت 10:22

کد خبر :356291

- Baztab - https://baztab.ir -

تشکیل تیم‌های اطفاء حریق در مناطق مستعد آتش‌سوزی

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگلها مراتع و آبخیزداری کشور گفت: افرادی که در جریان آتش سوزی مریوان کشته شدند ارزشمندترین سرمایه خود را تقدیم این آب خاک کردند و در حال قانونی برای حفاظت از حق این داوطلبین هستیم.

قاسم سبزعلی با حضور در مراسم ترحیم افرادی که در جریان اطفاء حریق جنگل های مریوان جان خود را از دست دادند اظهار کرد: در حال تهیه قانونی تحت عنوان لایحه حفاظت از محیط بانان و جنگل‌بانان هستیم که تمام دوستداران طبیعت و داوطلبین کمک به منابع طبیعی کشور بتوانند از حقوق خود مانند بیمه، حقوق ثابت و بحث استفاده از مزایای جانبازی و شهادت برخوردار شوند .

وی با اشاره به استفاده از همه امکانات برای خاموش کردن حریق های جنگلی تصریح کرد: سال گذشته ۸۰۰ ساعت پرواز بالگرد جهت اطفای حریق در کل کشور استفاده شده است و از بالگرد جهت کمک به اطفای حریق جنگل های مریوان استفاده شد و امروز نیز مجدداً بالگرد مجهز به تانکر حمل آب به مریوان اعزام شده است.

وی عنوان کرد: تجهیزات اختصاصی اطفاء حریق به میزان یکصد میلیارد تومان تهیه شده است و به تمام استان‌ها خصوصا استان کردستان و شهرستان مریوان ارسال می گردد

سبزعلی با بیان اینکه برنامه تحت عنوان بهره برداری اقتصادی در جهت حفظ منابع طبیعی در دست تدوین است ادامه داد: سازمان جنگلها در حال برنامه ریزی و آموزش سراسری به این منظور که مردم به عنوان بهره بردار اقتصادی منابع طبیعی استفاده نمایید و از این پس نیازهای اقتصادیشان را در حفاظت از منابع طبیعی دنبال کنند.

وی در خصوص آسیب شناسی و برنامه ریزی های انجام شده جهت مقابله با حریق در فصل گرما خاطرنشان کرد: در حال هدف گذاری هستیم که قبل از فرا رسیدن فصل گرما و حریق، اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از آتش سوزی های مشابه مریوان انجام دهیم.

به گزارش ایسنا،فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگلها گفت: تشکیل تیمهای اطفاء حریق و تامین تجهیزات مورد نیاز در مناطق مستعد آتش سوزی صورت می گیرد و از آنجایی که تمام عرصه های طبیعی متعلق به مردم است ضرورت دارد مردم هم در حفاظت از منابع طبیعی مشارکت فعال داشته باشند. مجموعه سازمان جنگلها مراتع و آبخیزداری کشور از خانواده داغدار افرادی که در جریان آتش سوزی مریوان به دیار رحمت شتافتند و مردم فهیم شهر مریوان دلجویی می کند و آرزوی صبر برای بازماندگان، از خداوند خواستار است.