جدیدترین اخبار
7 مرداد 1397 ساعت 16:56 ورزشی کد خبر :335006

آزادکاران ایران با ۶ مدال طلا و نقره به کار خود پایان دادند

تیم منتخب کشتی آزاد ایران با کسب ۳ مدال طلا و ۳ مدال نقره به کار خود در رقابت های جام یاشاردوغو ترکیه پایان داد.

رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام یاشاردوغو ترکیه که جزء سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی نیز محسوب می شود روزهای ۵ تا ۷ مردادماه در شهر استانبول ترکیه برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط محمدباقر یخکشی، مهران نصیری و محمدجواد ابراهیمی در اوزان ۶۱، ۶۵ و ۹۲ کیلوگرم صاحب مدال طلا و علیرضا کریمی، مجتبی گلیج و یداله محبی در اوزان ۸۶، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم صاحب مدال نقره شد.

نتایج کشتی گیران کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم مهران رضا زاده در دور نخست با نتیجه ۲ بر ۲ احمت پکر از ترکیه را مغلوب کرد وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل ویکی از هند با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست خورد و با توجه به شکست این هندی در دور بعد، رضا زاده از دور مسابقات کنار رفت و نهم شد.

در وزن ۶۱ کیلوگرم محمدباقر یخکشی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۴ روسلان قاسیم اف از آذربایجان را مغلوب کرد وی در دور سوم مقابل مهساد حسن اف از بلاروس با نتیجه ۱۱ بر یک به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یخکشی در این مرحله نیز با نتیجه ۳ بر ۲ از سد آندری بکرنیف از بلاروس گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با نتیجه ۸ بر ۲ ساندیپ تومار از هند را مغلوب کرد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم مهران نصیری در دور نخست با توجه به حاضر نشدن گئورگ کولایف از بلاروس به پیروزی رسید وی در دور بعد نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر آندری سویارد از اوکراین را مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد، نصیری در این مرحله مقابل مسعود نیازی از هلند با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله دولت نیاز بیکوف دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از قزاقستان را با نتیجه ۵ بر ۳ از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. نصیری در دیدار فینال علی رحیم زادا از آذربایجان را با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

حسن مرادقلی دیگر نماینده کشورمان در وزن ۶۵ کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل آمیت از هند با نتیجه ۳ بر یک پیروز شد و در مرحله سوم نیز نیروهان اسکرابین از بلاروس را با نتیجه ۶ بر ۲ مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت اما در این مرحله مقابل علی رحیم زادا از آذربایجان با نتیجه ۴ بر ۳ شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. مرادقلی در این دیدار نیز مقابل مادیار بورخان از قزاقستان با نتیجه ۱۴ بر ۹ مغلوب و پنجم شد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم یونس امامی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل حیدر یاووز از ترکیه با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید وی در دور بعد الیاس ژومای از قزاقستان را با نتیجه ۱۰ بر ۲ مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل باجرانگ قهرمان آسیا از هند در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۱۰ بر ۱۰ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. امامی در دیدار رده بندی نیز مقابل مصطفی کایا از کشور ترکیه با نتیجه ۱۲ بر ۵ شکست خورد و پنجم شد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم سعید داداش پور در دور اول مقابل موهامت دمیر از ترکیه با نتیجه ۲ بر یک پیروز شد وی در دور بعد جیتندر از هند را با نتیجه ۷ بر ۵ مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. داداش پور در این مرحله مقابل فرانک چامیزو قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک (۷۰ کیلوگرم) از کشور ایتالیا با نتیجه ۶ بر صفر شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۴ بر ۴ مغلوب نورلان بکژانوف از قزاقستان شد و به مقام پنجم رسید.

در وزن ۹۲ کیلوگرم محمدجواد ابراهیمی در دور اول با نتیجه ۶ بر ۵ از سد حاجی رجب اف از بلاروس گذشت وی در دور دوم مقابل اسلام عزیزاف از قزاقستان با نتیجه ۱۳ بر ۲ به برتری رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. ابراهیمی در این مرحله با توجه به حضور نیافتن سردار بوکه از کشور ترکیه به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۲ بر ۲ از سد علیرضا کریمی گذشت و به مدال طلا دست یافت.

علیرضا کریمی دیگر نماینده کشورمان در وزن ۹۲ کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر لیوبومیر ساگالیوک از اوکراین را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد وی در این مرحله مقابل ایوان یانکوفسکی از کشور بلاروس با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. کریمی در دیدار فینال مقابل ابراهیمی با نتیجه ۲ بر ۲ شکست خورد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۹۷ کیلوگرم مجتبی گلیج در دور اول با توجه به حاضر نشدن مامد ابراگیم اف از قزاقستان به پیروزی رسید وی در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر صفر فاتح یاشارلی از کشور ترکیه را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. گلیج در این مرحله مقابل والری آندریتسف دارنده مدال نقره المپیک و برنز جهان از اوکراین با نتیجه ۷ بر صفر به برتری رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال مقابل اصلان بک آلبروف دارنده مدال برنز جهان از کشور آذربایجان با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست خورد و صاحب مدال نقره شد.

علیرضا گودرزی دیگر نماینده کشورمان در وزن ۹۷ کیلوگرم در دور نخست مقابل مورازی مچدلیدزه از اوکراین با نتیجه ۷ بر صفر به پیروزی رسید وی در دور دوم در مصاف با کایل اسنایدر قهرمان جهان و المپیک از آمریکا با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست خورد و با توجه به شکست ۳ بر ۳ اسنایدر مقابل اصلان بک آلبروف دارنده مدال برنز جهان از کشور آذربایجان در مرحله نیمه نهایی، گودرزی از دور رقابت ها کنار رفت و هشتم شد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم یداله محبی در دور نخست مقابل اونگور رمضان از ترکیه با نتیجه ۱۱ بر صفر پیروز شد وی در دور بعد با نتیجه ۷ بر صفر دانیلو کارتاوی از اوکراین را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محبی در این مرحله مقابل حسین جلولیک از ترکیه با نتیجه ۱۴ بر ۳ به پیروزی دست یافت و به دیدار فینال رفت. وی در دیدار فینال مقابل الکساندر خوتسیانیوسکی از اوکراین با نتیجه ۹ بر ۶ مغلوب شد و صاحب مدال نقره شد.

اسامی نفرات و تیم های برتر این مسابقات به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: ۱- توماس گیلمان (آمریکا) ۲- دزمیچیک رینچیانوف (بلاروس) ۳- سلیمان آتلی (ترکیه) و ویکی (هند) … ۹- مهران رضا زاده (ایران)
۶۱ کیلوگرم: ۱- محمدباقر یخکشی (ایران) ۲- ساندیپ تومار (هند) ۳- میرجلال حسن زادا (آذربایجان) و آندری بکرینوف (بلاروس)
۶۵ کیلوگرم: ۱- مهران نصیری (ایران) ۲- علی رحیم زادا (آذربایجان) ۳- مادیار بورخان (قزاقستان) و دولت نیازبیکوف (قزاقستان) ۵- حسن مرادقلی (ایران)
۷۰ کیلوگرم: ۱- باجرانگ (هند) ۲- آندری کویاتکوفسکی (اوکراین) ۳- آقاحسین مصطفی یف (آذربایجان) و مصطفی کایا (ترکیه) ۵- یونس امامی (ایران)
۷۴ کیلوگرم: ۱- فرانک چامیزو (ایتالیا) ۲- جردن باروز (آمریکا) ۳- بولات ساکایف (قزاقستان) و نورلان بکژانوف (قزاقستان) ۵- سعید داداش پور (ایران)
۷۹ کیلوگرم: ۱- کایل داک (آمریکا) ۲- ابراهیم یوسوبوف (آذربایجان) ۳- جبرئیل حسن اف (آذربایجان) و رستم دودایف (اوکراین)
۸۶ کیلوگرم: ۱- دیوید تیلور (آمریکا) ۲- موراد سلیمان اف (آذربایجان) ۳- بوریس ماکویف (اسلواکی) و فاتح اردین (ترکیه)
۹۲ کیلوگرم: ۱- محمدجواد ابراهیمی (ایران) ۲- علیرضا کریمی (ایران) ۳- ایوان یانکوفسکی (بلاروس) و حاجی رجب اف (بلاروس)
۹۷ کیلوگرم: ۱- اصلان بک آلبوروف (آذربایجان) ۲- مجتبی گلیج (ایران) ۳- کایل اسنایدر (آمریکا) و فاتح یاشارلی (ترکیه) … ۸- علیرضا گودرزی (ایران)
۱۲۵ کیلوگرم: ۱- الکساندر خوتسیانیوسکی (اوکراین) ۲- یداله محبی (ایران) ۳- دانیل کارتاوی (اوکراین) و نیک گویازدوفسکی (آمریکا)

رده بندی تیمی: ۱- آمریکا ۱۵۰ امتیاز ۲- ایران ۱۴۶ امتیاز ۳- ترکیه ۱۲۵ امتیاز ۴- آذربایجان ۱۲۱ امتیاز ۵- اوکراین ۱۱۷ امتیاز

Ad

Ad
Ad

روی خط خبر

 • کسری بودجه 50 میلیارد دلاری عربستان سعودی در سال 2020
 • مشخصات شاسی بلند جدید سیف خودرو SWM G01
 • کاهش میزان نفت خام ورودی به پالایشگاه‌های آمریکا در هفته اخیر
 • کنگره آمریکا در حمایت از ناآرامی‌های ایران لایحه داد
 • چین بزرگترین زندان خبرنگاران در جهان
 • ۱۰شهر برتر جهان از نظر حمل و نقل عمومی
 • ترکان: بن مواد غذایی جایگزین یارانه نقدی شود
 • شمخانی:‌ ۸۵ درصد از جانباختگان شهرستان‌های تهران در اعتراضات حضور نداشتند
 • معرفی نامزدهای بین‌المللی آکادمی استرالیا
 • گندمی که به دولت فروخته نشد نصیب واسطه‌ها شد؟
 • بودجه ۹۹ تورم زا است
 • نفت تمام شد، فصل بزرگ‌شدن است
 • تولید ۱۷.۴ میلیون تن شمش و ۱۳.۵ میلیون تن محصولات فولادی
 • دعوت از ارتش قطر برای حضور در رزمایش «آیونز» در اقیانوس هند
 • روسیه قصد احضار سفیر آلمان را دارد
 • آمریکا از افزایش قدرت جهانی چین واهمه دارد
 • علیرغم تحریم آمریکا از اس-۴۰۰ استفاده می‌کنیم
 • «دل» برای نابینایان توضیح‌دار شد
 • انتخابات سراسری انگلیس آغاز شد
 • شرط سعید آقاخانی برای ساخت «نون.خ»
 • مدرسه فراغ‌ترین میدان تغذیه سمع، بصر و فؤاد است
 • انجمن بازیگران نامزدهای خود را شناخت
 • رئیس قوه قضائیه: فضای مجازی باید مدیریت شود
 • ائتلاف «الفتح»: رئیس جمهور تا دو روز دیگر نخست‌وزیر جدید عراق را معرفی می‌کند
 • ۵ تصمیم برای پروانه ساخت پلاسکو
 • نقشه راه حوزه فرهنگ و هنر استان مرکزی مشخص می‌شود
 • آغاز مباحثات مجلس نمایندگان آمریکا درباره بندهای طرح استیضاح ترامپ
 • بعیدی نژاد: شکایت علیه بی.بی.سی فارسی در جریان است
 • واشنگتن: فعلا خبری از کمک مالی به لبنان نیست
 • اصابت 2 راکت به نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد
 • Ad