- Baztab - https://baztab.ir -

متراژ، سامانه آنلاین ارائه خدمات خرید و فروش ملک

خرید خانه و املاک معمولا جز کارهایی به شمار می‌روند که زمان‌ بر محسوب می‌شوند. مطمئنا خیلی‌ها تجربه خرید خانه و املاک را داشته‌اند.

به گزارش بازتاب– معمولا برای خرید خانه باید به بنگاه‌ها و آژانس‌های املاک مختلف سر بزنید تا بتوانید خانه موردعلاقه خود را پیدا کنید. خیلی وقت‌ها حتی بعد از صرف کلی وقت و انرژی باز هم به نتیجه دلخواه و مورد نظر نمی‌توان رسید.

سایت متراژ، با هدف تسهیل این فرایند وارد بازار شده است. این وب سایت با ارائه خدمات ویژه و منحصر به فرد توانسته پروسه خرید ملک و خانه را امری ساده‌تر از گذشته کند.

در سایت متراژ metraj.com علاوه براینکه کاربران می‌توانند از خدمات آنلاین سایت همچون ثبت رایگان آگهی ملک و مشاهده اطلاعات املاک، قیمت، متراژ، موقعیت و غیره استفاده کنند همچنین می‌توانند از خدمات مشاوره تخصصی و حرفه‌ای کارشناسان سایت هم استفاده کنند.

یکی دیگر از ویژگی‌های کلیدی سایت متراژ ارائه خدمات انعقاد قرارداد آنلاین است که مخاطبان می‌توانند قرارداد خرید و فروش خود را به صورت آنلاین انعقاد و معامله را تکمیل کنند.

یکی از مهمترین مزایای این سایت، آنلاین بودن تمام فرایند معامله است. این کار باعث صرفه‌جویی وقت، کاهش هزینه و بهینه‌سازی فرایند معامله املاک شده است و مزیت ویژه دیگر این سایت نرخ ثابت کمیسیون آن است. در بنگاه‌های حضوری و غیرحضوی معمولا طرفین معامله نرخ‌های متفاوتی را به عنوان کمیسیون دریافت می‌کنند که این امر منجر به بی‌اعتمادی کاربران و همچنین چند نرخی شدن تعرفه‌ها شده است. متراژ با ارائه نرخ ثابت کمیسیون توانسته این چالش را برای همیشه برطرف کند و حتی 10 درصد تعرفه‌ای که اتحادیه به صورت مجزا برای هر ملک مصوب کرده را به کاربران تخفیف دهد. به این ترتیب خریداران عملا با 90 درصد نرخ اتحادیه می‌توانند معاملات خود را آنلاین انجام دهند.

محسن مشیری مدیر عامل متراژ با اشاره به این که خدمات مشاوره در این بستر آنلاین به صورت کاملا حرفه‌ای ارائه می‌شود، گفت: ما در متراژ تمرکز ویژه‌ای برای جذب و استفاده از مشاوران حرفه‌ای گذاشته‌ایم تا بتوانیم خدماتی با کیفیت بالا به مشتریان ارائه دهیم. در همین راستا 60 درصد کمیسیون دریافتی از هر معامله به مشاوران اختصاص داده شده است و این باعث ایجاد تمایز خدمات این سایت با دیگر همکاران است.

سایت متراژ در دو دامنه مختلف به ارائه خدمات به مشتریان خود می‌پردازد. سایت metraj.co، بستری است برای کاربران تا بتوانند در آن درخواست قرارداد ملک دهند که منجر به ارائه قرارداد رسمی می شود و کد رهگیری دریافت خواهند کرد. برای این کار، کاربر باید اطلاعات رسمی خود را ثبت کند تا بتواند قرارداد رسمی دریافت کند. در این سامانه، مشاوره آنلاین و ثبت آگهی ارائه نمی‌شود و بیشتر برای کاربرانی طراحی شده است که خریدار و فروشنده همدیگر را می‌شناسند و برای معامله نیاز به قرارداد رسمی دارند یا در سایت‌های دیگر مانند دیوار طرف معامله را پیدا کرده‌اند و صرفا جهت معامله و صدور قرارداد رسمی املاک از این سامانه می‌توانند استفاده کنند.

تعرفه‌ای که از کاربران برای ارائه خدمات دریافت می‌شود، 30 درصد تعرفه مصوب اتحادیه است و این نکته مثبتی برای طرفین معامله خواهد بود. درواقع متراژ دات کو، بستری است برای کسانی که خودشان معامله را انجام داده‌اند و یا مستقیما می‌خواهند قرارداد خود را تمدید کنند. به این شیوه دو طرف معامله بدون واسطه با بهترین تعرفه قرارداد خود را عقد می‌کنند.

هدف کلی و اصلی این نوآوری علاوه بر تسهیل و آنلاین کردن فرایند معامله این بوده است که هزینه ایاب و ذهاب کاربران و همچنین زمان جستجو و خرید آنها را کاهش دهد.

محسن شهیدی رئیس هیات مدیره متراژ، یکی از مزیت های مهم و کاربردی دیگر این سامانه و سیستم آنلاین را، شفاف سازی معامله، تعرفه‌ها و کمیسیون‌ها بیان کرد و گفت این کار انجام شده تا هر کاربر بداند بابت هر معامله ملک دقیقا چه میزان کمیسیون پرداخت می‌کند. این کار باعث می‌شود نحوه پرداخت حق الزحمه عقد قرارداد ملک در بازار شفاف شود.

متراژ، در راستای ارائه خدمات هر چه بهتر،  در مراحل پایانی و نهایی قرارداد که متعاملین باید در دفتر متراژ جهت امضا قرارداد حضور یابند، هزینه ایاب و ذهاب متعاملین را به عهده می گیرد تا فرایند معامله را تسریع بخشد و موجب راحتی و آسایش مشتریان نیز شود.