- Baztab - https://baztab.ir -

شکایت کمیته نقل و انتقالات از مدیر حریف پرسپولیس

رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ می‌گوید اقدامات ناقص مسئولان پدیده باعث شد تا نتوانند مجوزهای لازم برای ثبت قرارداد بازیکنان جدیدشان را بگیرند و تنها برای یک بازی مجوز موقت گرفتند.

لیگ هجدهم دیشب (پنجشنبه) با برگزاری چهار دیدار آغاز شد. در یکی از مهم‌ترین دیدار‌های دیشب، پدیده میزبان پرسپولیس بود که این دیدار در نهایت با پیروزی یک بر صفر مدافع عنوان قهرمانی به پایان رسید. یکی از مسائلی که این بازی را تحت تاثیر قرار داده بود، موضوع عدم ثبت قرارداد بازیکنان جدید پدیده به خاطر عدم دریافت مجوز‌های لازم از کمیته انضباطی بود که در نهایت با مذاکراتی که صورت گرفت، مجوز موقت ثبت قرارداد به صورت محدود و برای یک بازی برای پدیده صادر شد تا این تیم بتواند از دو بازیکن جدیدش در این بازی استفاده کند.

فریبرز محمودزاده درباره پروسه صدور مجوز موقت پدیده در بازی دیشب توضیح داد: کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ از حداقل یک ماه پیش از طریق مکاتبه‌ها و رسانه‌ها به تمام باشگاه‌ها اطلاع رسانی کرده بود که باشگاه‌هایی که دچار مشکل حقوقی و انضباطی هستند با حضور در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ، هرچه زودتر مشکل‌شان را حل کنند، اما متاسفانه باشگاه‌ها کارهایشان را به دقیقه ۹۰ و حتی وقت اضافه کشاندند.

او افزود: باشگاه پدیده در چند روز گذشته برای تشکیل پرونده اقداماتی کردند، اما مدیران اصلی پدیده هیچگونه اراده‌ای برای حل مشکل حقوقی و پرداخت بدهی‌هایشان نداشتند. کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال، دیروز در ساعت دو بعدازظهر یعنی یک ساعت پس از ساعت اداری مجوز موقت برای یک بازی را برای پدیده صادر کرد، اما این باشگاه همچنان نتوانسته بود مشکلش در کمیته انضباطی را حل کند.

رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ در ادامه تصریح کرد: متاسفانه به دلیل اقدامات ناقص مسئولان پدیده، درست نیم ساعت قبل از آغاز بازیشان مقابل پرسپولیس، کمیته انضباطی هم مجوز موقت پدیده برای استفاده از دو بازیکنش را تنها برای یک بازی صادر کرد.

محمودزاده همچنین اظهارات مدیررسانه‌ای پدیده مبنی بر اینکه “سازمان لیگ دستور تاج برای صدور مجوز بازیکنان پدیده را نپذیرفته است” را به شدت رد کرد و گفت: آقای تاج در مدار قانون حرکت می‌کند و هیچ تماسی از سوی او با ما گرفته نشد. همه مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان تحت نظر تاج و بهاروند حرکت می‌کنند و دستورات این دو عزیز برای ما مطاع است.

او تاکید کرد: بنده به عنوان رئیس کمیته نقل و انتقالات از ریز مراحل اداری نقل و انتقالات باشگاه‌ها مطلعم و مدیر رسانه‌ای پدیده به خاطر اظهاراتش پس از بازی باید در محاکم قضایی فدراسیون فوتبال پاسخگو باشد. من از مدیر رسانه‌ای پدیده به صورت رسمی به مراجع قضایی فدراسیون فوتبال شکایت می‌کنم. پدیده‌ای‌ها خودشان قانون را رعایت نکردند و ما نباید پاسخگوی این موضوع باشیم.

رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ در بخش آخر صحبت‌هایش درباره باشگاه‌هایی که امشب بازی دارند، توضیح داد: ما همیشه تاکید داشتیم که همه باید قانون را رعایت کنند با این حال اکثر باشگاه‌ها کارشان را به دقیقه ۹۰ می‌کشانند. ما برای بازی‌های امشب هم پیش‌بینی‌های لازم را کردیم، اما تا این لحظه مشکل حقوقی و انضباطی نفت مسجد سلیمان در کمیته‌های تعیین وضعیت و انضباطی حل نشده است. خود باشگاه‌ها باید پاسخگوی رفتار اداری‌شان باشند.

فریبرز محمودزاده در پایان گفت: تمام مسئولان کمیته انضباطی، تعیین وضعیت و نقل و انتقالات تا ساعت یازده شب در محل کار خود حضور دارند. این در حالی است که مسئولیت بابت این کار ندارند.