3 موردی که هوش مصنوعی صنعت گوشی را متحول می کند

    کد خبر :979791

هوش مصنوعی (AI) بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را متحول می‌کند و گوشی های هوشمند نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در مقاله امروز، سه راه را بررسی خواهیم کرد که هوش مصنوعی صنعت گوشی‌های هوشمند را در پنج سال آینده متحول می‌کند.

بازتاب-

عمر باتری و سلامت باتری

باتری یکی از مهم‌ترین اجزای یک گوشی هوشمند است، زیرا تعیین می‌کند چه مدت می‌توانیم از دستگاه‌های خود بدون شارژ مجدد استفاده کنیم. با این حال، عملکرد باتری می‌تواند در طول زمان به دلیل عوامل مختلفی مانند دما، چرخه شارژ و الگوهای استفاده کاهش یابد. اگرچه خودمان نمی‌توانیم نحوه استفاده از گوشی‌های هوشمند خود را تغییر دهیم، اما می‌توانیم نحوه کنترل باتری و شارژ گوشی‌های هوشمند با هوش مصنوعی را تغییر دهیم!

هوش مصنوعی می‌تواند با پیش بینی عمر مفید باتری، بهینه سازی تنظیمات آن بر اساس رفتار کاربر و کاهش مصرف انرژی با مدیریت هوشمندانه فرآیندهای پس زمینه، به بهبود عمر باتری کمک کند. به عنوان مثال، شارژ تطبیقی که توسط شیائومی معرفی شده است، و حفاظت هوشمند که توسط Oppo و OnePlus در استانداردهای تغییر SuperVOOC آنها به کار گرفته شد. این تکنیک‌های هوش مصنوعی می‌توانند به طور بالقوه استقامت باتری گوشی‌های هوشمند را تا 30 درصد افزایش دهند.

دستیار صوتی

هوش مصنوعی

دستیار صوتی یک راه راحت برای تعامل با تلفن‌های هوشمند با استفاده از زبان طبیعی است. دستیارهای صوتی از فناوری‌هایی مانند تشخیص صدا، پردازش زبان طبیعی (NLP) و هوش مصنوعی برای درک و پاسخ به دستورات انسان استفاده می‎کنند. دستیارهای صوتی می‌توانند کارهای مختلفی مانند برقراری تماس، ارسال پیام، پخش موسیقی، بررسی آب و هوا، تنظیم یادآورها و غیره را انجام دهند. با این حال، دستیارهای صوتی همچنان با چالش‌هایی مانند مشکلات دقتی، عملکرد محدود و نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی مواجه هستند.

فناوری‌های جدیدتر هوش مصنوعی می‌توانند دستیارهای صوتی را با استفاده از مدل‌های پیشرفته NLP مانند ChatGPT OpenAI بهبود بخشند، که می‌تواند پاسخ‌های طبیعی و جذاب‌تری را بر اساس زمینه و ویژگی‌های شخصیتی ایجاد کند. هوش مصنوعی جدیدتر همچنین می‌تواند دستیاران صوتی را قادر سازد تا از بازخورد کاربر یاد بگیرند، با سناریوهای مختلف سازگار شوند و خدمات شخصی‌سازی‌شده‌تری ارائه دهند. مثال دیگر ChatGPT مایکروسافت بینگ است که اخیراً با صدای گفتاری به روز شده و در اندروید و iOS در دسترس است و سیری و دستیار گوگل را به چالش می‌کشد.

دوربین گوشی

دوربین یکی دیگر از ویژگی‌های کلیدی گوشی‌های هوشمند است که مصرف کنندگان زیادی را به خود جذب می کند. امروزه دوربین گوشی‌ها با هوش مصنوعی می‌توانند نتایج خیره کننده‌ای را به دست آورند که رقیب دوربین‌های حرفه‌ای DSLR هستند. هوش مصنوعی می‌تواند دوربین‌های گوشی‌های هوشمند را با استفاده از تشخیص صحنه بهبود بخشد، که به طور خودکار تنظیمات را برای بهترین عکس ممکن بسته به دسته‌بندی سوژه و سایر عوامل مانند شرایط نوری تنظیم می‌کند. هوش مصنوعی همچنین می‌تواند تشخیص اشیا را فعال کند که به دوربین اجازه می‌دهد چهره‌ها را از پس‌زمینه متمایز کند و جلوه‌هایی مانند بوکه را برای حالت پرتره اعمال کند. علاوه بر این، هوش مصنوعی می‌تواند کیفیت تصویر را با استفاده از تکنیک‌های عکاسی محاسباتی مانند HDR، وضوح فوق‌العاده و بهبود در نور کم بهبود بخشد.

در مورد دوربین گوشی های هوشمند با کمک هوش مصنوعی، آخرین سری گوشی‌های هوشمند پرچمدار Vivo X90 قطعاً نباید نادیده گرفته شوند. با مجهز شدن به آخرین سیلیکون تصویربرداری ISP Vivo V2، عکاسی محاسباتی در Vivo X90 در مقایسه با رقیب خود تقریباً فوری است. با این حال، همکاری Vivo با زایس نیز به عکس‌های بهتر کمک می‌کند، که این شرکت را قادر می‌سازد تا پوشش T* را روی سنسور پرچمدار Sony IMX سری Vivo X90 قرار دهد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید