17 استان کشور درگیر سیل و آبگرفتگی

  • اجتماعی
  • سه شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۲۰:۰۹
    کد خبر :907683
17 استان کشور درگیر سیل و آبگرفتگی

مهدی ولی‌پور رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه در ۷ روز گذشته تا ساعت ۶ صبح امروز ۱۳ اردیبهشت‌ماه ۱۷ استان متاثر از سیل و آبگرفتگی بودند، اظهار کرد: ۶۷ شهرستان در ۱۷ استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، ایلام، تهران، چهارمحل و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و یزد به خدمات امدادی نیازمند بودند و در این استان‌ها در مجموع به ۱۷۵۰ نفر امدادرسانی شده است.

وی گفت: امدادگران و نجاتگران هلال‌احمر در این مدت به متاثران حوادث جوی در ۶ شهر، ٤٢ روستا، ٢٣ منطقه عشایرنشین و ۶ محور خدمت‌رسانی کرده و علاوه بر اسکان اضطراری ۲۸۰ نفر، ۵۵ نفر را به مناطق امن منتقل کردند. همچنین دو هموطن جان خود را بر اثر سیل‌وآبگرفتگی شهرستان هریس در آذربایجان شرقی و رعد و برق شمیرانات، از دست دادند.

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: در عملیات امدادرسانی به متاثران از حوادث جوی در این مدت، از ۱۸۹ واحد مسکونی تخلیه آب انجام شد.

ولی‌پور با بیان اینکه ١٦٣ تیم عملیاتی شامل ٥٣٥ نفر در امدادرسانی به حادثه‌دیدگان مشارکت داشتند، افزود: در این مدت ٥٩ دستگاه چادر امدادی، ٧٤١ کیلوگرم نایلون پوششی، ٨٥٥ تخته پتو، ٢١٧ تخته موکت، ١٠٠ بسته غذایی، ٢٥٥ قوطی کنسروجات و ٢٦٧ کیلوگرم برنج میان متاثران از حوادث جوی توزیع شده است.

وی تصریبح کرد:‌ امدادرسانی در ١١ شهرستان آذربایجان غربی، اردبیل، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی و خراسان شمالی ادامه داردّ، بر اساس آمارها تاکنون ۲نفر بر اثر سیل جان خود را از دست داده‌اند.

همشهری آنلاین/

 

 

 

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید