11 کار هیجان انگیز و ماجراجویانه در دبی +عکس

11 کار هیجان انگیز و ماجراجویانه در دبی +عکس

همان طور که می‌دانید شهر دبی یکی از بهترین مقاصد گردشگری است که می‌تواند تعطیلات خوشی را برای شما رقم زند. هنگامی‌که در همان ابتدا نام دبی به گوشتان می‌خورد بی اختیار به یاد بیابان، گرمای هوا و تمدن نوپای آن خواهید افتاد که در حال حاضر با لوکس ترین حالت ممکن انتظار شما را می‌کشد. اگر شانس حضور در این شهر را داشتید، صبح هنگام اسکی روی ماسه (Sandboarding) را تجربه کنید. این ورزش هیجان انگیز، همانند اسنوبورد است با این تفاوت که سندبورد در تپه هایی پر از شن و ماسه انجام می‌شود.

شما می‌توانید بعد از ظهرها نیز در انیگما (Enigma) لذت فروانی را از یک شام ترکی ترکیبی ببرید، انیگما داخل پالازو ورساچه (Palazzo Versace) قرار دارد، البته پیشنهاد دیگر ما به شما بازدید از مجموعه چرمی‌بنتلی (Bentley) هتل سنت رجیزاست (بله، بنتلی درست مثل برند لوکس ماشین بنتلی!). این شهر زیبای خاورمیانه ای برای مسافرانی که هیجان بیشتری را طلب می‌کنند، دو زمین بازی مهیج دارد! با افزایش دمای هوا و تابش بیشتر خورشید، شنا، حمام و آب تنی در آب‌‌‌های خلیج فارس به علاوه تپه نوردی و غلت خوردن در تپه‌‌‌های شنی و ماسه ای دو سرگرمی‌هیجان انگیز برای گردشگران خواهد بود. به تمام آنچه که گفته شد، اسکی را نیز اضافه کنید!

در دبی تمام این تفریحات لذت بخش را می‌توانید حتی در زمستان که قاعدتاً باید هوا سرد و زمستانی باشد، در هوایی معتدل و حتی تابستانی تجربه کنید. در این مقاله 11 تفریح هیجان انگیز و مکان دیدنی دبی را دنبال کنید، 11 فعالیتی که می‌تواند آدرنالین خون شما در بدنتان را افزایش دهد!
همچنین می‌توانید جهت آشنایی بیشتر با شهر دبی همچون هتل ها، سرگرمی‌ها، رستوران‌ها و مراکز خرید دبی به راهنمای سفر توریستگاه سر بزنید.

1- بالن سواری

بالن سواری در دبی می‌تواند هیجان سفر شما را بیشتر کند و به قول معروف کم کم بدن شما را برای فعالیت‌‌‌های هیجان انگیز بعدی گرم نمایید. بی شک اگر در سبدی باشید که 1219 متر بالاتر از سطح زمین باشد، قطعا ترس یا هیجان ارتفاع به سراغ شما خواهد آمد. اگر ترس از ارتفاع نداشته باشید می‌توانید در آن ارتفاع نگاهی به خارج از سبد بالون بیاندازید و چشم اندازهای فوق العاده ای را تجربه کنید. حال که بالاتر رفته اید، خورشید از آن زمانی که بر روی تپه شنی قرار داشتید بزرگ تر به نظر می‌رسد. علاوه بر این‌ها می‌توانید به تماشای آهوهایی که در میان شن و ماسه زیر پای شما قرار دارد نیز مشغول شوید.

11 کار هیجان انگیز و ماجراجویانه در دبی +عکس

2- فلای بورد (Flyboarding)

برای تفریح بعدی خود، شما می‌توانید دو ترکیب قدرتمند را به اختیار بگیرید! پرواز و راه رفتن بر روی آب! البته در همان ابتدا که به سراغ این تفریح می‌روید به احتمال فراوان چندین بار با شکست مواجه خواهید شد و در آب می‌افتید، اما پس از اندکی سر و کله زدن، از این چالش سربلند بیرون خواهید آمد. به کمک فلای بورد حداکثر ارتفاعی که می‌توانید تجربه کنید 10 متر یا کمی‌بیشتر از این باشد، اما قطعاً احساسی که به شما دست می‌دهد حس این است که شما در بالای جهان هستی قرار دارید!

 

 

11 کار هیجان انگیز و ماجراجویانه در دبی +عکس

3- هلی کوپتر سواری

گشت و گذار در دبی حال و هوا و استایل مخصوص به خود را دارد! اگر قصد گشت و گذار در این شهر را دارید و به دنبال تاکسی هستید حتماً خود را در خودروی لوکس لکسوز یا هلی کوپتر خواهید یافت! علاوه بر این اگر از طریق شرکت خطوط هوایی امارات سفر می‌کنید، در هر دو طبقه پروازی، هم فرست کلاس و هم بیزینس کلاس، دارای راننده شخصی خواهید بود که شما را تا فرودگاه هدایت می‌کند. حمل و نقل لوکس و مجلل پایه و اساس خدمات این شرکت است، همچنین می‌توانید جهت گشت و گذار در شهر هلی کوپتری را رزرو کرده و تجربه جدیدی از تور گشت شهری را داشته باشید. تصور کنید سوار بر هلی کوپتر شده اید، کمربند ایمنی خود را بسته اید، هدفون را داخل گوش می‌کنید و صدای خلبان که سعی دارد توضیحاتی در رابطه با پرواز و شهر دهد در گوشتان می‌پیچد، هنگام فرود نیز هیجان زیاد باعث ترشح آدرنالین در خونتان می‌شود و لحظات مهیجی برای شما رقم می‌خورد. شایان ذکر است که در طول پرواز نیز می‌توانید چشم اندازی بسیار زیبا از جزیره نخل جمیرا، جزیره ای مصنوعی همانند یک درخت خرما را زیر پای خود ببینید.

11 کار هیجان انگیز و ماجراجویانه در دبی +عکس

4- پاراموتورینگ (Para-Motoring)

اگر حس می‌کنید تا به اینجای کار تفریحی هیجان انگیز پیدا نکرده اید، پاراموتورینگ را جدی تر برانداز کنید! چرا که در این تفریح بر خلاف هلی کوپتر سواری، جسارت بیشتری نیاز دارید، چون هوای آزاد در اطراف قفس فلزی شما قرار دارد و آن را کاملاً حس خواهید کرد، البته کاپیتانی آموزش دیده و با مهارت شما را هدایت و پشتیبانی خواهد کرد. شما می‌توانید تا ارتفاع 610 متر از سطح زمین را تجربه کنید و بسته به میزان سرعت باد سرعتی در حدود 64 کیلومتر بر ساعت داشته باشید. شایان ذکر است که در طول لذت بردن از پرواز در آسمان، ممکن است بعضی از زرافه‌ها و گله‌‌‌های بزهای کوهی را نیز در زیر پای خود تماشا کنید. شما می‌توانید برای رزرو پاراموتورینگ و تجربه آن در محیط‌‌‌های بیابانی از طریق اسکای دایو (SkyDive) اقدام کنید.

11 کار هیجان انگیز و ماجراجویانه در دبی +عکس

5- لُژ سواری

“هر چیزی ممکن است!” موضوعی تکراری که در دبی رنگ و بویی از واقعیت به خود دیده است. این موضوع حتی در معماری‌‌‌های این شهر نیز به چشم می‌خورد و برجسته ترین آنها، هتل برج العرب جمیرا است که علاوه بر معماری تحسین برانگیزش، خدمات ارائه شده در آن نیز باعث شگقتی و تعجب می‌شود. از هر چه بگذریم، واقعاً تعجب آور است که در این سرزمین گرمسیری، شاهد زمستانی در وسط صحرا باشیم! زمین‌‌‌های تعبیه شده برای انجام ورزش اسکی روی برف در دبی دارای استاندارهای تایید شده و دارای تله سیژ هستند، حتی پنگوئن هایی نیز برای جلب نظر گردشگران به این منطقه آورده شده اند، اما اگر به دنبال هیجانی وصف نشدنی هستید، در تپه‌‌‌های برفی و زمستانی این منطقه گرمسیر، قادر خواهید بود سورتمه سواری را نیز تجربه کنید. شما برای تجربه این هوای سرد نیاز دارید که در کشورهای سردسیر آن هم با تجهیزات کامل گرمایی مانند پالتو و دیگر موارد حاضر باشید، اما حالا می‌توانید بدون نیاز به داشتن این تجهیزات، آن هم در وسط یکی از گرم ترین نقاط جهان، لذت زمستان را تجربه کنید!

11 کار هیجان انگیز و ماجراجویانه در دبی +عکس

6- شنا کردن با کوسه ها

کارتیه (Cartier)، شنل (Chanel)، تیفانی (Tiffany) و یک آکواریوم کوسه. دبی مال (Dubai Mall)، که بزرگترین مرکز فروشگاهی جهان در کل منطقه است، در دل خود دو جواهر ارزشمند گردشگری، یعنی آکواریوم و باغ وحش زیر آبی دبی را جای داده است. شما می‌توانید از داخل مرکز خرید، شنای زیبای کوسه‌ها را نظاره کنید اما اگر هیجان بیشتر می‌خواهید، می‌توانید بلیط‌‌‌های ورودی این باغ وحش زیرآب را خریداری کرده و داخل تونل هایی شیشه ای شوید تا به دل زندگی آبزیان اعماق دریا بروید و آنها را از نزدیک تماشا کنید. همچنین اگر دل و جراتش را دارید، می‌توانید هیجان سفر خود را زیاد تر کرده و در زمان غذا دادن به کوسه‌‌‌های درنده، از فاصله ای کاملاً نزدیک آنها را تماشا کنید. البته آن قدرها هم نگران جان خود نباشید! چراکه در طول غذا دادن به این قاتلان دریاها، شما در محفظه قفس غواصی محصور شده اید و می‌توانید از فاصله ای نزدیک و البته ایمن، غذا خوردن آنها را تماشا کنید و لحظات تکرار نشدنی ای را برای خود رقم بزنید.

 

11 کار هیجان انگیز و ماجراجویانه در دبی +عکس

7- چتربازی

آیا ارتفاع می‌تواند حس هیجان شما را قلقلک دهد؟ پریدن از هواپیمای در حال حرکت در ارتفاعات بالایی از سطح زمین و داشتن سقوط آزادی هیجان انگیز، قطعاً تجربه ای لذت بخش و مهیج در زندگی شما خواهد بود. شما می‌توانید در شهر دبی این هیجان را لمس کنید و با تیم مخصوص چتر بازی، سقوط آزادی با سرعت بیش از 193 کیلومتر در ساعت را تجربه نمایید و در جزیره پالم جمیرا فرود آیید. نگران نباشید برای لذت بردن از چنین فعالیت‌‌‌های مهیجی هیچ نیازی به آموزش و یادگیری پیش از سقوط آزاد نیست.

11 کار هیجان انگیز و ماجراجویانه در دبی +عکس

8- لغزش در آب

به احتمال فراوان ویدئوهای مربوط به این تفریح هیجان انگیز را دیده باشید، چراکه برای مدتی ویدئوهای این تفریح نقل محافل شبکه‌‌‌های اجتماعی شده بود. پارک آبی آکوآونتچر که یک پارک آبی زیبا و مهیج در پالم جمیرا دبی قرار دارد و همچنین دارای استخرهای متنوعی است. حتی استخری برای کودکان نیز در آن تعبیه شده، اما تفریح اصلی و مهیج آن، مربوط به قسمتی است که وارد کپسولی می‌شوید و آب لغزنده یعنی همان آب، صابون و مایع لغزنده زیر پاهای شما در جریان است تا هر لحظه از زمان باعث لغزش شما گردد و از سرسره و برجی که شما را با سرعت 60 کیلومتر در ساعت جابجا می‌کند گذر کنید.

11 کار هیجان انگیز و ماجراجویانه در دبی +عکس

9- بر بلندای بام جهان

آیا در یک تعطیلات خانوادگی به سر می‌برید؟ تعطیلات خانوادگی خود را با راه رفتن روی آخرین طبقات بلندترین ساختمان ساخته شده به دست بشر یعنی همان برج خلیفه (Burj Khalifa) مهیج تر کنید! بی شک حضور در این برج بلند قامت 160 طبقه ای اگر با ثبت لحظات خوش شما در قاب تصویر نیز همراه باشد خالی از لطف نیست. جالب است بدانید همان طور که طبقه به طبقه از برج صعود می‌کنید گوش‌‌‌های شما کم کم می‌گیرد و صدایی بوق مانند در آن به جریان می‌افتد که این امر به دلیل افزایش ارتفاع بوده و کاملاً طبیعی است. برای اینکه نمایی رویایی و 360 درجه از شهر دبی را داشته باشید، باید وارد طبقات فوقانی برج شوید. برج بلند قامت خلیفه در دل خود هتل ها، سوئیت‌‌‌های مربوط به شرکت‌‌‌های بزرگ و رستوران هایی را جای داده است که حتماً از آنها لذت خواهید برد.

11 کار هیجان انگیز و ماجراجویانه در دبی +عکس

10- کایت سرفینگ (Kitesurfing)

سواحل بلند و طویل شهر دبی همراه با بادهای خنک، نقطه اصلی برای ورزش کایت سرفینگ است، این ورزش، پر از هیجان خالص است که با سرعت فراوانی در حال محبوب شدن می‌باشد. در حقیقت ورزش مهیج کایت سرفینگ، ترکیبی از ورزش‌‌‌های موج سواری و چتربازی است، شما با کمک گرفتن از چتری کوچک قادر خواهید بود تا روی امواج آب به انجام حرکات آکروباتیک مشغول شوید. علاقمندان به این ورزش می‌توانند به ساحل کایت (Kite) مراجعه کنند. پس از کایت سرفینگ، کانکسی از مواد غذایی همراه با صندلی مخصوص استراحت در ساحل انتظار شما را می‌کشند، تا روز خوب شما را تکمیل کند. پیشنهاد می‌کنم در سفر به دبی حتماً این ورزش دریایی پر هیجان را تجربه کنید.

11 کار هیجان انگیز و ماجراجویانه در دبی +عکس

11- اسکی روی ماسه و یا همان شن سواری

اگر از ورزش اسکی خسته شده اید و دیگر برایتان جذابیت خاصی ندارد، پیشنهاد ما به شما تجربه شن سواری است! تنها 30 دقیقه وقت بگذارید و از شهر دبی خارج شوید و خود را روی تپه‌‌‌های شنی و ماسه ای بیابید. بی اغراق شن سواری تجربه ای تکرار نشدنی در زندگی شما خواهد بود. در این مکان شما می‌توانید یک تخته مخصوص شن سواری تهیه کرده و بر روی تپه‌‌‌های شنی منطقه سر بخورید. اگر روزی قصد داشتید میزان شهامت خود را محک بزنید، امروز همان روز است، چراکه برخی از تپه‌‌‌های شنی دارای ارتفاع 290 متر نیز هستند که این معادل ارتفاع یک برج نسبتاً بلند است. شن سواری هیجان انگیز ترین و چالش برانگیزترین سرگرمی‌می‌باشد که در این منطقه توسط مردم محلی شناخته شده است. محلی‌ها از این ورزش محبوب به نام بیگ رد (Big Red) نیز یاد می‌کنند.

11 کار هیجان انگیز و ماجراجویانه در دبی +عکس

منبع: www.touristgah.com