۵ ترفند خانگی و کم‌خرج برای داشتن مژه‌های پرپشت

۵ ترفند خانگی و کم‌خرج برای داشتن مژه‌های پرپشت

کافی است برای داشتن مژه‌های پرپشت، با مواد طبیعی که در منزل دارید به تقویت مژه‌های‌تان بپردازید.

داشتن مژه‌های پرپشت آرزوی خیلی از خانم‌هاست. برای داشتن مژه‌های پرپشت کافی است با مواد طبیعی که در منزل دارید به تقویت مژه‌های‌تان بپردازید.

روغن بادام تلخ و شیرین

روغن بادام در دو نوع تلخ و شیرین به عنوان یک منبع غنی از ویتامین E، چربی، منیزیم و کلسیم شناخته شده است. روغن بادام مژه‌ را تغذیه می‌کند و پس از مدتی مژه‌ها را بلندتر و پرپشت‌تر می‌کند. شب قبل از خواب مقداری روغن بادام را با استفاده از یک برس ریمل روی پلک و مژه‌ها بمالید، بگذارید یک شب بماند و صبح روز بعد با آب بشویید. این روش را هر شب برای چهار هفته تکرار کنید تا نتیجه دلخواه را به دست آورید.

شیر

شیر به دلیل وجود ویتامین‌ها و مواد مغذی می‌تواند برای داشتن مژه‌های بلند و پرپشت مفید باشد. مقداری شیر را بجوشانید و بگذارید سرد شود، شب قبل از خواب با یک پنبه مقداری از آن را روی مژه‌ها بمالید، بگذارید یک شب بماند و صبح روز بعد با آب بشویید. بعد از دو تا سه ماه مژه‌هایی بلندتر و پرپشت‌تر خواهید داشت.

وازلین

وازلین را گرم کنید تا مایع شود، مقداری از آن را روی مژه‌ها بمالید و بگذارید یک شب بماند و روز بعد با آب گرم بشویید.

پوست لیموترش

پوست لیموترش حاوی ویتامین‌های C و B، اسید فولیک و دیگر مواد مغذی است که رشد مژه‌ها را افزایش می‌دهد و هنگامی که با روغن زیتون یا روغن کرچک ترکیب ‌شود خاصیت آن بیشتر می‌شود.

یک قاشق غذاخوری پودر پوست لیموترش را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون یا روغن کرچک ترکیب کنید، هر شب قبل از خواب با استفاده از یک برس مژه آن را روی مژه‌ها بمالید، بگذارید یک شب بماند و سپس آن را با آب گرم بشویید.

روغن کرچک

روغن کرچک ماده تغذیه کننده قوی است که می‌تواند به تقویت و رشد مژه ها کمک کند و همچنین عوامل بیماری‌زا را که مانع رشد مژه می‌شود از بین ببرد.

روغن کرچک و چند قطره روغن ویتامین E را با هم ترکیب کنید و قبل از رفتن به رختخواب با یک برس تمیز آن را روی مژه‌ها بمالید، بگذارید یک شب بماند و سپس صبح آن را با آب گرم بشویید.

در روشی دیگر دو قاشق غذاخوری روغن کرچک و ژل آلوئه‌ورای تازه را با هم ترکیب کنید و با استفاده از یک سواب پنبه آن را روی مژه‌ها بمالید، بگذارید یک شب بماند و صبح روز بعد آن را بشویید. هر کدام از این روش‌ها را هر روز برای دو تا سه ماه ادامه دهید تا نتیجه بگیرید.

منبع: خراسان