یک برند ورزشی فروش قایق در شمال فرانسه را ممنوع کرد

    کد خبر :862654

برند ورزشی “دکتلون”، فروش قایق‌های “کایاک” و ورزشی کوچک در شمال فرانسه را ممنوع کرد تا مانع از خروج مهاجران از مرزهای این کشور و ورود آنها به آب‌های بریتانیا شود.

برند ورزشی و خرده فروشی “دکتلون” فرانسه با تائید گزارش رسانه‌های محلی گفت:”خرید این قایق ها با توجه به شرایط فعلی در نمایندگی و فروشگاه‌های مناطق “کاله” و “گرند سنت” در نزدیکی “دانکرک” فرانسه دیگر امکان‌پذیر نخواهد بود”.

این گروه خرده فروشی گفت: “قایق های کایاک دیگر با هدف وزش و تفریح مورد استفاده قرار نمی‌گیرند اما می‌توان از آنها برای “عبور از کانال (مانش) استفاده کرد”.

دکتلون در استدلال خود گفت: “فروش قایق‌ها جان افراد را به خطر می‌اندازد”.

دکتلون در این باره گفت: “خود فروشگاه‌ها در نواحی شمالی فرانسه تصمیم توقف فروش قایق‌های کایاک (کانو) و انواع دیگر قایق‌های سبک را گرفتند و مدیریت نیز این تصمیم را تائید کرد”.

قایق‌ها در بخش خرید و فروش آنلاین این فروشگاه یا در شعبات نواحی دیگر در دسترس خواهند بود. سایر تجهیزات ایمنی مانند جلیقه نجات و محافظ حرارتی نیز در فروشگاه‌های منطقه کاله و گراند سنت همچنان فروخته خواهند شد.

برند ورزشی “دکتلون”، فروش قایق “کایاک” (کانو) در شمال فرانسه را ممنوع کرد تا مانع از خروج مهاجران از مرزهای فرانسه و ورود آنها به آب‌های بریتانیا شود

گزارش‌ها حکایت از گم شدن سه مهاجری دارد که روزهای گذشته با قایق کایاک پارویی از کانال مانش به سمت بریتانیا رفتند.

روز پنجشنبه گذشته نیز دو قایق کایاک و سبک در حوالی شهر کاله پیدا و جسد دو نفر در این منطقه از آب گرفته شد.

پلیس فرانسه در اوایل روز گذشته یک کمپ بزرگ مهاجران در شمال این کشور را جمع کرد. این کمپ محل زندگی هزاران مهاجر بود.

مهاجرانِ این کمپ امیدوار بودند تا خود را از این منطقه به بریتانیا برسانند. تنش بین فرانسه و بریتانیا بر سر گذرگاه‌های مرزی بالا است.

براساس آمار بریتانیا تعداد مهاجرانی که در پنجشنبه گذشته با قابق‌های کوچک از فرانسه به بریتانیا رفته‌اند، رکورد جدیدی زده و به 1185 نفر رسیده‌اند. بریتانیا این روند را “غیر قابل قبول” می‌داند.

“جرالد دارونین” وزیر کشور فرانسه در گفت‌و‌گوی روز دوشنبه خود با “پریتی پتل” همتای بریتانیایی خود گفت: “استفاده از ما (فرانسه) به عنوان کیسه بوکس در سیاست داخلی را متوقف کنید”.

نمایی از یک فروشگاه برند ورزشی دکتلون

مقامات فرانسوی می‌گویند که در 10 عملیات جداگانه روز سه شنبه، 272 مهاجر را در حین عبور از کانال مانش در مسیر بریتانیا نجات داده اند. همه آنها سعی داشتند با قایق های سبک و کوچک به بریتانیا بروند و یعضی از آنها شرایط ناامنی داشتند.

فرانسه می‌گوید این مهاجران به بنادر کاله و دانکرک منتقل شده‌اند و پلیس مرزی و آتش‌نشانان از آنها مراقبت خواهند کرد.

“فیلیپ دوتریوکس” افسر نیروهای دریایی فرانسه گفت: بین 11 دی تا 9 شهریور حدود 15 هزار 400 مهاجر از گذرگاه‌های خطرناک کانال مانش عبور کرده‌اند که حدود 3500 نفر از آنها از قایق‌های خطرناک نجات یافته و به سواحل فرانسه بازگردانده شدند.

حرکت مهاجران با قایق سبک از شهر کاله فرانسه به سمت بریتانیا/ عکس آرشیوی سال 2018 خبرگزاری فرانسه

به گزارش عصرایران، در سال 2020 نیز حدود 9500 نفر از مهاجران اقدام به عبور از کانال کرده یا از این منطقه عبور کردند. تعداد مهاجران گذر کرده از این کانال در سال 2019 حدود 2300 نفر و در سال 2018 حدود 600 نفر بوده است.

قایق های مهاجران در بندر “دوور” بریتانیا- گروهی از مهاجران با این قایق ها از فرانسه به بریتانیا رفته‌اند/ عکس”: رویترز

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید