یکی از ابزارهای مهم کنترل کرونا در ایران منتفی شد

یکی از ابزارهای مهم کنترل کرونا در ایران منتفی شد عبدالرضا رحمانی فضلی, وزارت بهداشت و درمان

مدیران اپلیکیشن ماسک در توییتی اظهارات اخیر وزیر کشور درباره ردیابی بیماران کرونا از طریق این اپلیکیشن را رد کردند و آن را غیرممکن خواندند.

عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور چندی پیش با توجه به اوج گرفتن بیماری کوویدـ۱۹ در کشور و اشاره به اتخاذ راهکارهایی برای قطع زنجیره بیماری گفت: در طرح وزارت بهداشت با وزارت ارتباطات تحت عنوان اپلیکیشن ماسک همه کسانی را که به نوعی تست آنها مثبت می‌شود ردیابی و با رصد مستمر کنترل می‌کنیم.

اپلیکیشن ماسک در رشته توییتی، اظهارات اخیر وزیر کشور را درباره ردیابی بیماران کرونا از طریق این اپلیکیشن رد کرد و آن را غیرممکن خواند:

«اخیرا وزیر کشور اعلام کردند می‌خواهیم با اپلیکیشن ماسک بیماران کرونا را ”ردیابی“ کنیم. این موضوع به لحاظ فنی غیرممکن است، چراکه در نسخه جدید که از دو هفته قبل روی سایت mask.ir و از امروز روی استورهای ایرانی قرار گرفته، دسترسی به موقعیت جغرافیایی حذف شده است.

به گزارش همشهری‌آنلاین، این تصمیم پس از آن صورت گرفت که مطالعات بین‌المللی نشان داد contact tracing شیوع کرونا براساس اپلیکیشن موبایل تنها هنگامی موفق است که حداقل ۶۰ درصد مردم از آن استفاده کنند. هیچ کشوری در جهان موفق به نزدیک شدن به این درصد استفاده از اپلیکیشن‌های contact tracing نشده است».