گفتگوی انگلیس و رژیم صهیونیستی درباره ایران

    کد خبر :876220
گفتگوی انگلیس و رژیم صهیونیستی درباره ایران

نخست‌وزیران انگلیس و رژیم صهیونیستی در تماسی درخصوص مسئله ایران به گفت‌وگو پرداختند.

به گزارش ایسنا، به نقل از اورشلیم پست، نفتالی بنت، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس روز سه‌شنبه در تماسی درخصوص مذاکرات جاری بر سر توافق هسته‌ای در وین و دیگر موضوعات به گفت‌وگو پرداختند.

این دو نخست‌وزیر همچنین درخصوص ایران، مشکلات در خاورمیانه و لزوم هماهنگی انگلیس و رژیم صهیونیستی برای رسیدن به منافع و اهداف مشترک صحبت کردند.

مسئله کنترل سویه امیکرون کووید ۱۲ در کشور نیز یکی از موضوعات گفت‌وگو میان دو نخست‌وزیر بوده است.

هشتمین دور گفت‌وگوهای رفع تحریم در وین هفته گذشته با برگزاری نشست کمیسیون مشترک به ریاست علی باقری مذاکره‌کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران و انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا ازسرگرفته شده است.

در این نشست که با شرکت هیأت‌های ایران، گروه ۱+۴ و اتحادیه اروپا در هتل کوبورگ برگزار شد، روند مذاکرات مورد ارزیابی قرار گرفته و در خصوص نحوه ادامه گفت‌وگوها بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

مذاکره‌کننده ارشد کشورمان در این نشست با اشاره به پیشرفت‌های صورت‌گرفته در دور پیشین، بر لزوم رفع تحریم‌ها و ارائه تضمین‌های عینی و کافی از سوی طرف مقابل و راستی‌آزمایی این اقدامات تأکید و تصریح نمود که هیأت ایرانی مانند دور قبل برای تعامل جدی و پیشبرد گفت‌وگوها آمادگی کامل دارد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید