کوپا آمه‌ریکا ۲۰۲۱/ صعود آرژانتین به فینال با حذف کلمبیا

کوپا آمه‌ریکا ۲۰۲۱

شاگردان لیونل اسکالونی با شکست کلمبیا، حریف برزیل در دیدار فینال مسابقات جام ملت‌های آمریکای جنوبی ۲۰۲۱ شدند.

در دومین دیدار مرحله نیمه‌نهایی چهل و هفتمین دوره مسابقات فوتبال جام ملت‌های آمریکای جنوبی (کوپا آمه‌ریکا 2021) در کشور برزیل، از ساعت 5:30 صبح امروز (چهارشنبه – به وقت تهران) تیم‌های ملی آرژانتین و کلمبیا در ورزشگاه ناسیونال برازیلیا مقابل هم صف‌آرایی کردند.

این دیدار که رقابت نسبتاً پایاپایی در آمار بود، در پایان 90 دقیقه به تساوی یک – یک انجامید تا تکلیف دیگر فینالیست این رقابت‌ها در ضربات پنالتی مشخص شود که در نهایت این شاگردان لیونل اسکالونی بودند که در ضربات پنالتی 3 بر 2 پیروز و راهی فینال شدند. در وقت‌های قانونی بازی لائوتارو مارتینس در دقیقه 7 برای آلبی‌سلسته و لوئیس دیاس در دقیقه 61 برای کلمبیا گلزنی کردند.

در ضربات پنالتی هم لیونل مسی (گل)، رودریگو دی‌پائول (هدر داد)، لئاندرو پاردس (گل) و لائوتارو مارتینس (گل) برای آرژانتین پشت‌ ضربات پنالتی ایستادند و در سوی دیگر خوان کوادرادو (گل)، داوینسون سانچس (هدر داد)، یری مینا (هدر داد)، میگل بورخا (گل) و ادوین کاردونا (هدر داد) پنالتی‌زنان تری‌کالر بودند. امیلیانو مارتینس دروازه‌بان آرژانتین سه پنالتی حریف را مهار کرد و ستاره تیمش بود.

به گزارش تسنیم،به این ترتیب آرژانتین حریف برزیل در فینال این دور از رقابت‌ها شد، جایی که باید ساعت 4:30 شنبه 20 تیر به وقت تهران به مصاف هم بروند که این همان چیزی است که هواداران فوتبال انتظارش را می‌کشیدند یعنی تقابل مسی و نیمار.

کوپا آمه‌ریکا ۲۰۲۱/ صعود آرژانتین به فینال با حذف کلمبیا