کودکان در هر سنی ممکن است به کرونا مبتلا شوند

    کد خبر :863518
کودکان در هر سنی ممکن است به کرونا مبتلا شوند

رئیس بیمارستان تخصصی کودکان حضرت علی اصغر (ع) زاهدان با بیان اینکه کودکان در هر رده سنی ممکن است به کرونا مبتلا شوند گفت: کرونا در اطفال هر کدام از سیستم‌های بدن را می‌تواند درگیر کند اما شایع‌ترین علائم کودکان مبتلا به کرونا در این مرکز، علائم گوارشی گزارش شده است.

عبدالواحد شهنوازی با بیان اینکه از ابتدای سال1400تاکنون 309 کودک بیمار مشکوک به کووید19 در این مرکز بستری شده اند گفت: نتیجه تست کرونای 38 کودک بیمار مثبت گزارش شده است که دارای علائم گوارشی بوده اند.

وی ادامه داد: 12بیمار جهت اقدامات تشخیصی و درمانی به سایر مراکز اعزام شده اند و خوشبختانه هیچ مورد فوت ناشی از کرونا در این مرکز نداشته ایم.

به گفته رئیس بیمارستان کوکان حضرت علی اصغر(ع) تمام واکسن‌های موجود به طور قابل توجهی میزان ابتلا به نوع شدید بیماری کرونا و مرگ ناشی از این بیماری را برای فرد واکسینه‌شده کاهش می‌دهند.

به گزارش ایسنا، عبدالواحد شهنوازی گفت: واکسن کرونا عوارض چندان چشمگیری ندارد و توصیه میکنم تمامی افراد واجدالشرایطی که تاکنون بر علیه کرونا واکسینه نشده اند با مراجعه به مراکز واکسیناسیون نسبت به تزریق واکسن خود اقدام نمایند و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و تشویق فرزندان خود به این نکات، خطر ابتلا به کرونا را در کودکان کاهش دهند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید