کمیته کرونا: نزدیک به پیک اُمیکرون هستیم

    کد خبر :882373
پیک اُمیکرون

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا گفت: باتوجه به روند افزاینده تعداد موارد مثبت مبتلا به اُمیکرون در سراسر کشور به نظر می‌رسد که نزدیک به پیک اُمیکرون باشیم.

دکتر حمیدرضا جماعتی افزود: در جلسه روز گذشته کمیته علمی برای پیشگیری از موج سنگین کرونا، بحث و بررسی‌های زیادی شد. یکی از توصیه‌ها این بود که استفاده از ماسک در همه مجامع، سازمانها، اداره ها، دانشگاه‌ها و همه محل‌های تجمع مسقف، الزامی شود و از ماسک‌های استاندارد استفاده شود، زیرا ماسک‌های پارچه ای، کارایی چندانی ندارند و ماسک‌های استاندارد و سه لایه برای افراد عادی، تایید شده است.

وی ادامه داد: در مطالعات نشان داده شده است که استفاده از ماسک حدود ۳۰ درصد می‌تواند در پیشگیری از ابتلا به اُمیکرون موثر باشد.

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا تاکید کرد: باتوجه به مطالعاتی که درباره اثرات واکسیناسیون انجام شده، توصیه کمیته علمی این است که مردم به سرعت نوبت سوم واکسن کرونا را تزریق کنند، زیرا تزریق دُز سوم، می‌تواند بیش از ۸۰ درصد از بستری شدن در بیمارستان‌ها پیشگیری کند، همچنین واکسیناسیون کارکنان سازمان‌ها و اداره‌های دولتی، باید الزامی شود.

جماعتی گفت: به معاونت بهداشت وزارت بهداشت توصیه شد که افرادی که تست سریع کرونا انجام می‌دهند و دارای علائم و تست مثبت هستند، در سامانه‌ای بتوانند نتایج این تست‌ها را به صورت خوداظهاری ثبت کنند.

به گزارش وبدا؛ وی افزود: اخیرا سازمان غذا و دارو آمریکا، مصرف داروی سه روزه رمدسیویر را در کلینیک‌های سرپایی تایید کرد و این مسئله نیز در جلسات گذشته کمیته علمی تصویب شده بود و مقرر شد که تزریق رمدسیویر در کلینیک‌های سرپایی و بستری موقت که از قبل از معاونت درمان وزارت بهداشت مجوز دارند، برای افرادی که تا ۷ روز از شروع علائم آن‌ها گذشته باشد و واجد عوامل خطر و بیماری‌های زمینه‌ای و نقص ایمنی باشند که باعث افزایش بستری و مرگ و میر آن‌ها شود، به صورت ۳ روزه استفاده شود و معاونت درمان وزارت بهداشت با سازمان‌های بیمه گر مذاکره کند تا این دارو، تحت پوشش بیمه قرار گیرد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید