کاهش محسوس دما در شهرهای شمالی

    کد خبر :938011
کاهش محسوس دما در شهرهای شمالی

طبق پیش بینی سازمان هواشناسی رگبار باران، وزش باد شدید موقت، رعدوبرق، مه آلودگی و کاهش محسوس دما بین ۸ تا ۱۴ درجه در استان اردبیل، گیلان و غرب مازندران پیش‌بینی شده است.

امروز در گیلان، مازندران، اردبیل، شمال و شرق آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی و چهارشنبه در گیلان، اردبیل، مازندران، آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز غربی و مرکزی بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.

بارش در گیلان، اردبیل، غرب مازندران و شمال آذربایجان شرقی از شدت بیشتری برخوردار است. پنج شنبه در گیلان، مازندران و برخی مناطق اردبیل، گلستان، شمال آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی و جمعه در گیلان، مازندران و برخی مناطق اردبیل و شرق آذربایجان شرقی بارش پیش بینی می‌شود.

شنبه بارش در استان‌های ساحلی دریای خزر و بخش‌هایی از شمال شرق کشور ادامه خواهد یافت. از امروز تا پنج شنبه دما، در گیلان، مازندران و اردبیل بین ۸ تا ۱۲ درجه و در گلستان و شمال غرب کشور بین ۴ تا ۷ درجه کاهش می‌یابد.

امروز در نوار شرقی کشور، چهارشنبه و پنج شنبه در نوار شرقی و شمال غرب کشور، در برخی ساعات، وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می‌شود که خیزش گردوخاک در برخی از این مناطق انتظار می‌رود. جمعه در نوار شرقی و شنبه در شمال شرق، شرق، بخش‌هایی از مرکز و جنوب غرب کشور وزش باد شدید و در برخی از این مناطق خیزش گردوخاک پیش بینی می‌شود.

همچنین از امروز تا پنجشنبه نفوذ گردوخاک از کشور عراق به نوار مرزی کرمانشاه، ایلام و خوزستان دور از انتظار نیست. لازم به ذکر است از امروز تا پایان هفته جاری تداوم جریانات جنوبی بر روی خوزستان سبب افزایش رطوبت و شرجی شدن مناطق غربی، مرکزی و جنوبی این استان می‌شود. امروز تا آخر هفته دریای خزر و از اواخر وقت امروز تا پنج شنبه دریای عمان و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

باشگاه خبرنگاران جوان

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید